Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabám fog születni és...

Kisbabám fog születni és szeretném ha kiskorától az idegen nyelv azbabáknak élete részét képezné, mert a későbbiekben szeretnénk kimenni német nyelvterületre. Ez működhet?

Figyelt kérdés
Én minimálisan beszélem a német nyelvet,de elég sokmindent megértek. Arra gondoltam esetleg játékokkal,mesékkel,mondókákkal vezetném be neki a nyelvet hogy később ne legyen neki akkora nehézség. Baba korban úgyis fogékonyabbak erre. Persze előtte énis áttanulmányoznám a dolgpkat hogy olyat mondjak neki amit megértek én is

2018. márc. 31. 08:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Gyerekkorban is fogekony.. nem kell elvenni a pici gyerekkorat. Pszichologusok nem is javasoljak a korai “tanitast” idegennyelvu ovi es hasonlok.
2018. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ennek akkor van értelme és hatékonysága, ha a szülők két/három nyelvűek. Az ilyen home-made nyelvtanítás amatőröktől nem szokott eredményt hozni... Rokonaimnál anyuka élt huzamosabb ideig külföldön, és tanítgatták a gyereket angolul, de többet tanult meg az angol nyelvű cartoon networkből, mint az anyjától.


Szerintem ereszd el ezt a dolgot, pláne ha te sem beszélsz németül.

2018. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Kívánok neked egy megkésett beszédfejlődésű gyereket, akinek a magyar se megy!


Komolyan annyira, alapnak veszi mindenki, hogy a gyerekek megtanulnak beszélni, járni, pedig mindkettő kőkemény munka a részükről és erre maximum akkor ébred rá a szülő, ha nehézséggel találja szembe magát.

2018. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Én beszélek angolul. A lányom 5 éves, angolul és magyarul is beszél, de inkább magyarul. Éltünk külföldön, és szeretnénk majd visszamenni, de nem tudatosan tanítottam, az apjával angolul is kommunikálunk egymással így vegyesen szóltunk hozzá is. Az oviban megtiltották neki, hogy angolul beszéljen, így amióta ovis inkább magyarra váltott. (Ami eleinte nehéz volt, mert nem tudta megkülönböztetni, hogy mikor melyik nyelvet használja.) Én azt mondom, hogy csak akkor vágj bele, ha perfektül beszéled az adott nyelvet, különben olyan rossz nyelvi berögződéseket taníthatsz neki, amit később nehezen küzd majd le, ill. tanulja meg a helyeset.
2018. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is tanítani nem tudod németül és neked nem is szabad, mert nem tudod rendesen a nyelvet te sem.


Másodszor azzal viszont semmi probléma, ha eredeti német meséket nézetsz vele késöbb, ovis korban, mert elötte a gyereknek kimondottan árt a TV vagy hasonló.

Ha van CD-d, amin anyanyelvi németek mondanak meséket, énekelnek gyerekdalokat, azt nyugodtan hallgathatja a baba.


"Gyerekkorban is fogekony.. nem kell elvenni a pici gyerekkorat. Pszichologusok nem is javasoljak a korai “tanitast” idegennyelvu ovi es hasonlok."


Ez a vélemény viszont igen elmaradott valakire vall, a gyerekeknek semmi gondja sincs abból ha két vagy több nyelvüen nö fel (feltéve, hogy mindegyik nyelvet anyanyelvi szinten beszélö valakiktöl tanulja). Amelyik pszichológus ilyet állít, az jobb, ha visszaadja a diplomáját. Ugyanis nagyon sok gyerek nö fel kétnyelvü családban, de pl Svájcban a gyerekek az óvodákban három nyelven tanulnak és még sincs több pszichikailag problémás gyerek, mint MO-on (söt éppen ellenkezöleg!)

Emellett a nyugati országokban teljesen mindennapos az olyan óvoda, ahol az ottani alaonyelv mellett angolt is tanítanak a gyerekeknek, minden lelki sérülés nélkül.

Természetesen NEM úgy, ahogy MO-on a legtöbb ember elképzeli a "korai nyelvtanítást", a gyerekek nem nyelvtani szabályokat tanulnak, meg szavakat magolnak, hanem egyszerüen meséket hallgatnak, mondókákat, éneketet tanulnak meg - és ezzel tanulják meg a nyelvet, méghozzá helyesen.

Ezzel még véletlen sem "veszik el" a gyerekkorát, habem inkább sokkal több érdekességet tapasztal és sokkal értelmesebb, nyitottabb lesz egész életében.


Mielött újra beleköt az idézett válaszoló: nem elmélet, amiröl írok, hanem személyes tapasztalat. Négy gyerekem nött fel kétnyelvüen, semelyiknek nem volt semmitfélel pszichológiai problémája eddig sem, most felnöttként azonban keetten négy, ketten öt nyelven beszélnek igen jól.

Az unokám is kétnyelvü, most ekzdte az idkolában az angolt és messze jobban megy neki, mint az egynyelvü osztálytársaknak - és neki sincs semmiféle lelki törése vagy bármilyen problémája.

2018. márc. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Már leírták előttem, megerősíteném, nem előnyt, hanem hátrányt adnál neki a kevés nyelvtudásoddal. Gyerekként is simán meg fog tanulni németül, ha kiköltöztök. Inkább adj neki egy erős, biztos anyanyelvet!
2018. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem beszélsz kiválóan németül, eszedbe ne jusson tanítani. Annak meg nulla értelme hogy dalocskákkal vezetgeted be...ettől nem fogja megtanulni. Ennek úgy lenne csak értelme ha egyikőtök perfekt német és ő csak úgy szól hozzá. A többi ilyen pici korban szart sem ér.


Amikor már nagyobb, lehet naponta tanítani pl. magántanár által. De ismerőseim járatják a gyereket pl. heti 2 nyelvórára 4 ébes kortól (4 éve már), a gyerek tud pár színt meg álatot, meg be tud mutatkozni, de ennyi. Ha kérdeznek már válaszolni nem tud semmire...szóval a nagy nyelviskolák kb. ennyit érnek. (direkt nem nevesítem)

2018. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Ketnyelvu a gyerekem, kulfolfon elunk, is szuletett.

Ha nem tudsz perfektul, anyanyelvi szinten nemetul,felejtsd el, mert az okokegest makogast, hibas nyelvet megtanulni nagyon karos, kifejezetten rosszatt teszel vele.

2018. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

"Amikor már nagyobb, lehet naponta tanítani pl. magántanár által. De ismerőseim járatják a gyereket pl. heti 2 nyelvórára 4 ébes kortól (4 éve már), a gyerek tud pár színt meg álatot, meg be tud mutatkozni, de ennyi. Ha kérdeznek már válaszolni nem tud semmire...szóval a nagy nyelviskolák kb. ennyit érnek. (direkt nem nevesítem)"


Éppen erröl van szó, EZ AZ, ami nem müködik. Egyrészt amikor "nagyobb", akkor már lekésett arról, hoyg gyorsan meg tudja tanulni a nyelvet, másrészt a magántanárok meg nagy nyelviskolák nem gyerekekenek megfelelö módszerekkel próbálnak tanítani, ezért így a gyerek nem sok eséllyel tanul bármit is a nyelvböl.


Ha egy gyerek gyakorlatilag születésétöl HALL két (vagy több) nyelvet anyanyelvi használóktól, akkor minden külön tanulás nélkül belerögzödik, és még véletlen sem külön szavakat fog megjegyezni.

2018. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Nekem ket anyanyelvem van. Az apjuk magyar, magyarul beszelunk es a gyerekekkel is, bar meg csak 5 honaposak lesznek. En neha mondokakat teszek be nekik mindket nyelven, de nem akarom a masik anyanyelvemre tanitani majd oket mig meg kicsik. Plusz azt sem akarom hogy szegeny apjuk ne ertse meg majd oket, ok meg majd az elott allnak majd ertetlenul. Boven eleg majd ha a magyarorszagi kozossegunkbe fognak sokat jarni, neptancolni. Altalanos iskolas korukban tervezem a masik nyelvet elkezdeni veluk. Boven raer.
2018. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!