Nagy korkülönbség?

Figyelt kérdés

Most jött el az idő, hogy második gyermeket szeretnék.

Férjem régóta készen áll rá, de én csak most vagyok rá felkészülve.

7,5 - 8 év lesz a korkülönbség. Nagyon sok? Mik a tapasztalatok?


2018. ápr. 1. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez nagyon szubjektív. Aki kis korkülönbség párti, az úgyis azt mondja sok, pedig nyilvánvaló, hogy mindenki maga dönti el, számára, a család számára mikor optimális. Van aki szeretné, hogy együtt játsszanak, nőjenek fel a gyerkek, sokaknál ez nem szempont. Gyakori, hogy egy huzamban akarják eltölteni a munkából kimaradó időt. Én úgy voltam vele mint te, persze közös döntés volt, a férjem is maximálisan egyetértett, én igenis vissza akartam menni dolgozni, semmilyen szempontból nem volt ideális előbb és nyilván senki nem tudhatta ezt nálunk jobban, így annak sem számított a véleménye, aki szerint sok a gyerekeim között a korkülönbség, ugyan honnan tudná bárki rajtunk kívül, számunkra mi az ideális. 8 év 1 hónap és 12 nap van a két fiam között pontosan és soha egyetlen pillantra sem bánta meg semelyikünk sem. A nagy fiammal voltak gondok, SNI-s, igenis kellett az, hogy már rendes mederben, nyugodtan menjenek a dolgaink, mire jön a testvér és ne szakadjak ezer felé a fejlesztésekben és lássam egyáltalán mire számíthatok. 8 múlt mire megszületett a kicsi, kiegyensúlyozott gyerekként taposta a második osztályt, beállt fejlesztésekkel, én visszamentem dolgozni,több mint 5 év munka után, jobb, részidős munkakörben is végezhető(ez ugye 2 gyerek mellett később fontos lett), lényegesen magasabb bérű pozícióból mentem szülni, nem kellett a szállítással logisztikázni, a nehezén túl voltunk a naggyal addigra, ennél jobban tervezni sem lehetett volna. Másnál meg másként alakult és egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, csupán más. Én semmilyen szempontból, de legfőképp szellemileg, lelkileg, energiával nem bírtam volna előbb és annál nincsen fontosabb, minthogy az anya, aki az első években bizonyára oroszlánrészben az idejét tölti a gyerek mellett, felkészült, "érett" legyen erre, leharcoltan, megfáradva, szorongva nem lehet. Egy szobában sosem voltak, ebből a szempontból ilyenkor sokkal fontosabb, hogy a már nagyobb el tudjon vonulni, legyen privát tere és tiltólistás valaha is ingyen bébicsősznek tekinteni a gyereket, meg még sorolhatnám ezer évig, de minek. Semmivel sincsen több hátránya ennek, mint a kis korkülönbségnek, van amiben ez jobb, van amiben az.
2018. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk is ennyi van. Nyilván együtt nem fognak játszani, mivel totálisan más korban lesznek míg fel nem nőnek, de a jó kapcsolatnak nem akadálya.
2018. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6éves a nagyfiam 4 a kicsi és 17 hetes kismama vagyok. Nem a korkülönbség számít. Attól még lehetnek jó testvérek.
2018. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11,9,2 eves fiaim vannak.

A nagyok imadjak a kicsit es forditva.

Oda meg vissza vannak egymasert.a legnagyobb eleg komoly gyerek,nagyon sokat jatszik a kicsivel,figyel ra par percre mig olyan dolgom van.

Igazabol sokkal jobb a nagyok kapcsolata a picivel mint egymassal.

Egymassal folyton veszekednek,marjak egymast.

2018. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszaitokat.

Hálás vagyok érte.

Van min gondolkodnom. Egyrészről nagyon szeretnék még egy gyermeket. Nem szeretném egyedül hagyni lányom a világban. Más részről jobb lett volna ha hamarabb jön. De nekem nincs segítségem. Anyukám, anyósom, apósom nagyon rég nincsenek közöttünk. Egyedül két pici gyerekkel akkor úgy éreztem megbolondultam volna.

2018. ápr. 1. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom kérdező, ha az csak az ok, hogy nem akarod a nagyobb lányodat egyedül hagyni a világban.... A testvérek nem mindig jönnek ki egymással, felnőtt korban sem. Itt is találsz ezzel kapcsolatban kérdéseket. Ha a gyerekeid nem fognak egymással kijönni, akkor nagyon fog téged bántani idős korodra... Sajnos nem csak rajtad múlik, milyenek lesznek egymással. Minden gyerek egy bizonyos karakterrel születik.. A másik pedig az, hogy akkor a kicsi marad egyszer egyedül a világban, ha már nem lesz az idősebb testvére... mégha ki is jöttek egymással. Nekem is van testvérem és mióta saját családom van, a saját családom az első és a saját gyerekeim. Semmit nem jelent, hogy van egy testvérem is. Egyébként pontosan 8 év korkülönbség van köztünk, teljesen elment az életünk egymás mellett korábban is, mert egészen más érési fejlődési, érdeklődési fázisban voltunk. Néha babázott velem, de ahogy egyre nagyobb lett, a kortársai érdekelték és nem én. Már bulizni járt, amikor én még a plüsseimmel játszottak és lekötötte a munkája, amikor elkezdtem a gimit és az egyetemet. Én még szertelen nő voltam, amikor ő már révbe akart volna érni. Néha nyaralt együtt a család, de az ízlésünk, a világról alkotott képünk teljesen más, hiába ugyanazt a nevelést kaptuk.
2018. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

7 volt a fiam mikor a kislányom született.Sose törődött vele, nem játszottak együtt.Sírtam is sokat miatta, hogy nem jó testvérek.

Ráadásul azt hittem nem lesz féltékenység...ahha...csak két év múlva jött ki, pszichológushoz kellett vinni a fiút.

Most 19 éves a lány 12.10 hónapos kisfiam van.

A nagy már nem lakik velünk, cuki neki a pici de ez nem igazán testvéri kapcsolat.

A lány viszont imádja.Mindenben segít körülötte rengeteget játszik vele.

Szóval saját tapasztalat, hogy lehet jó is de rossz is a nagy korkülönbség.

És még azt se mondanám, hogy fiú-lány függő, mert a barátnőm nagy fia és lánya közt 8 év ban, de a fiú az első perctől foglalkozik a kicsivel.

Nem tudom mitől függ.

2018. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!