Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válás után hogyan legyen jobb...

Válás után hogyan legyen jobb egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Problémák voltak a kapcsolatunkkal, amikor 1,5 éves volt a gyerekünk, szétköltöztünk. Én azt hittem a különlét segít abban, hogy helyrehozzuk a dolgokat. Hiányzom a férjemnek, és rendbe akarja hozni a dolgokat. Ő pár hónappal később talált magának mást. Összetörtem. Válás lett belőle. Azóta eltelt több mint 1 év, de nem tudok túljutni ezen. Főleg a gyerek miatt, hogy nem családban nő fel, apa és anya mellett. Mit, hogyan csináljak hogy kevésbé érezze meg a későbbiek folyamán is hogy neki a szülei külön vannak? Hogy boldog legyen a gyerekkora? Aki ilyen helyzetben volt/nőtt fel, mit és hogyan látja ezeket a dolgokat? Minden segítő válasznak örülnék!
2018. ápr. 2. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
A legfontosabb szerintem, hogy jóban legyetek az Apjával, ne szidjátok egymást előtte.
2018. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

A legjobb, amit tehetsz, hogy elfogadod, hogy jobb a gyereknek akkor, ha az apja és az anyja bár külön vannak, de szeretik a gyereküket, békében vannak egymással és nyugodt, kiegyensúlyozott élete van a gyereknek. Ha együtt maradtatok volna, akkor örökké csak a veszekedést látta volna, vagy azt, hogy nem vagytok boldogok. Azt hiszed, az jó a gyereknek? Dehogy jó! Fogadd el, hogy sajnos nem ti voltatok egymásnak azok az emberek a volt pároddal, akik egy életet le tudtatok volna élni egymással. Lépj tovább te is. Ez a legjobb, amit tehetsz.

Én pont azt az oldalt láttam, amikor is a szüleim csak azért, hogy én teljes értékű családban éljek, együtt maradtak és éveken át állandóan csak a veszekedéseknek, tettlegességeknek voltam tanúja, és nagyon sokszor kívántam azt, hogy bár váltak volna el egymástól! És nem érdekelt volna, hogy nem élünk együtt hármasban, sokkal nyugodtabb életem lett volna. Aztán már majdnem felnőtt voltam, mikor elváltak. Sokkal nyugodtabb volt az életünk.

Szeresd, törődj a gyerekeddel, tegye ezt a volt párod is, akkor is ha külön vagytok, ettől többet nem adhatsz-adhattok jót a gyereketeknek.

2018. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!