Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek a férje terméketl...

Ha valakinek a férje terméketlen, és úgy döntenek a házastársak, hogy ismert harmadik személy segítségét veszik igénybe - ez később megnyomoríthatja-e a kapcsolatot, továbbá elmondanátok-e mindezt később a gyereknek?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan élethelyzet, amikor szeretnének a házastársak nagyon gyereket, de a férj egészségügyi okokból nem termékeny. Beleegyezik, hogy ismert harmadik személy legyen az apa, egyrészt mert ismerik, másrészt mert szereti a feleségét. De: elviselhető-e ez a titok az egész életben? Nem fog emiatt később megromlani a kapcsolat? És később joga van-e a gyereknek minderről tudni?

2017. okt. 3. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy érted a dolgot!


Ha hivatalosan - azaz inszeminációval történik - , akkor a biológiai apa ismeretlen és semmi hatása sincs a kapcsolatra, feltéve, hoyg a férj nem idióta.


Ha azonban "házilag" oldják meg, azaz a nö lefekszik valakivel, hogy legyen gyereke, az általában tönkreteszi a kapcsolatot, mert akkor is megcsalás a férj szemében, ha ö beleegyezett, másrészt a biológiai apa is bekavarhat a dologba.


Viszont mindkét esetben a gyereknek tudnia kell arról, hogy biológiailag nem az anyja férje az apja, mert ha véletlen derül ki - márpedig ez igen könnyen lehetséges pl egy vércsoport-eltérésböl -, akkor a gyereknek az tényleg nagy törés, és utána már hiába magyarázkodnak a szülök, nem fog hinni nekik többé, érthetö módon!

2017. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen nem kell hozzá lefeküdniük, komolyan csodálkozom rajta hogy mindenkinek ez jut eszébe először. Netről kb 10 dollárért lehet rendelni eszközt, amivel a spermát be lehet juttatni a megfelelő helyre, de akár egy nagyobb fecskendő is alkalmas lehet erre a célra.

De valószínűleg jobban járnak egy ismeretlen spermadonorral.

2017. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért a harmadik ismert személy feleségének is van beleszólása. Én nem engedném ezt a páromnak. A kapcsolatra nézve is inkább egy ismeretlen inkább.
2017. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha hármuk döntése, hogy hogyan kezelik. Teljesen titok mindenki előtt vagy nem. Ha már egy embernek elmondják, akkor az nem titok úgysem.

Szerintem teljesen az adott pártól függ, hogy ez milyen hatással lesz a kapcsolatukra.

Lehet, hogy csak szimplán spermadonorként gondolnak a 3. félre. De az is lehet, hogy a férj nem fogja magáénak érezni a gyereket. De ezt előre nem lehet megmondani. És ha 3-an összejárnak, egy társaságban vannak, akkor tuti lesz előbb-utóbb konfliktus. Ha soha többet nem látják egymást, akkor simán el tudom képzelni, hogy senkit sem zavar a helyzet.

2017. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én ismerőssel véletlen se mennék bele ilyenbe, mert nem lehet tudni, hogy 10-20 év múlva milyen lesz vele a kapcsolatotok, milyen problémáitok lenne ebből. Akkor már inkább spermabank.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Eszembe jutott egy régi történet.


A fiatal párnak nem lett gyerekük sok éven át, és megbeszélték egy régi baráttal, egy 3 gyerekes családapával, hogy csináljon gyereket az asszonynak. Naptár szerinti legalkalmasabb időben többször is próbálkoztak hónapokon át, de csak nem lett terhes a nő. Még fizettek is a fickónak alkalmanként nem is keveset.

A háromgyerekes férfi a nőt okolta, a nő és a férj a barátot, jól össze is vesztek ezen, amiből per lett.

Elmentek orvoshoz, kiderült, hogy a nő egészséges, a 3 gyerekes apának pedig egy gyerekkori betegségből kifolyólag soha nem is lehetett gyereke.

2017. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább amiatt nem mennék egy ilyenbe bele, mert simán lehet, hogy baromira megromlik a kapcsolat később a barát és a pár között. A gyerek meg simán kiderítheti, hogy nem apu az apja, elég egy elszólás vagy akár az, hogy nem lehet anyu és apu vércsoportját megvizsgálva az övé olyan, amilyen.
2017. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Most tudom, hogy le leszek pontozva, de szerintem egy kapcsolatba, ahol igazán szeretik egymást a felek, nem fér bele a "nem lehet gyereked? ja, majd csináltatok valaki mással." Ha én lennék meddő, és a párom nagylelkűen közölné, hogy "nem baj, majd fecskendővel felcsinálom a Marit, ő már beleegyezett, hogy ideadja a gyereket és felnevelheted", hát elég szarul esne. Nem tudom elképzelni, hogy valaki ebbe jó szívvel belemegy.
2017. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem mennék bele ilyenbe egyik fél helyében sem. Szerintem nem jó ötlet.

Ezért vannak spermabankok, már Magyaro.-n is, ahol anonim maradhat a nemző személye.

2017. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Ismert harmadik személy elég para mindenkinek. Elég rossz lehet mindenkinek, ahogy a gyerek hasonlít egy ismerősre, esetleg páran meg is jegyzik akár a gyerek előtt is, hogy hú de hasonlítasz Józsira...

Aztán le lehet ezt papírozni rendesen? Van erre rendes szabályzás? Tehát ha termékelten apuka 3 év után meguja a családos létet és beközli a válópernél hogy amúgy Józsi a gyerek apja, akkor előveszik Józsit?

Mit csináltok ha beteg lesz a gyerek és kideül, hogy az így felkért apuka a "hibás"? (spermabankban az örökletes betegségeket igyekeznek szűrni)


A gyerek szempontjából is jobb talán az anomim. Jobb az ismeretlen, lenyomozhatatlan apa, mintha végig tudja, hogy az igazi apukája a család egyik barátja és a 2 gyere akivel együtt játszik meg igazáből a féltestvérei. (akiknek akkor ezt szintén el kell mondani...) Szerintem rengeteg bonyodalom és kockázat kb nulla haszonnal a spermabankhoz képest.

2017. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez hipotetikus kérdés?


Csak azért, mert nálunk is ilyen probléma volt, de herebiopsziával nyertek sejteket és lombikkal született gyermekünk.


A kérdésre válaszolva, szerintem ez nem jó ötlet. Mi van, ha pl a biológiai apára rájön az apázhatnék?

2017. okt. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!