Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeim gyakran engedélyt...

Gyerekeim gyakran engedélyt kérnek dolgokra. Ez normális, vagy túl szigorú vagyok velük és nem mernek semmit csinálni?

Figyelt kérdés

2 és 6 évesek, amúgy mindennek érzem magam, csak szigorúnak nem. Mindent megbeszélünk, aránylag türelmes vagyok. Ilyesminkre gondolok:

Belenyúlhatok a pocsolyába?

Mehetünk ezen az úton? (Állatkert)

Kivehetem az ollót?

Hozhatom a plüsst?


2017. ápr. 29. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normalis.
2017. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

En fiam is ezt csinalja. O ilyen, soha egy hisztije nem volt, kimaradt a "dackorszak" meg a rugdosodas-uvoltozes-csapkodas. Nem lep meg hogy most (6.5 eves) is ilyen jo gyerek. Pedig en tipikusan az engedekeny fajta vagyok, sosem voltam szigoru anyuka, sot, ferjem es szuleim szerint kicsit kovetkezetesebbnek kene lennem, hat en mindig mondom, minek amikor a gyerkoc igy is ezerszer jobb gyerek, mint a korabeliek? :) Erre meg mindig igazat adnak.


Orulj neki, kamasz-es tinikorban is normalis gyereked lesz :)

2017. ápr. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szerintem az ovi miatt szokott rá. Mostanában mindig megkérdezi, hogy mehet-e a wc-be, ihat-e teát. Azt viszont, hogy felmászhat-e a fára, már nem...
2017. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Oh annyira gondoltam, hogy 1-2. valaszok le lesznek pontozva :))) Mindenkit gaznak tartanak itt es lepontoznak, akinek a gyermeke szofogado es jo gyerek. Ugyanos sajnos manapsag a kisgyerekes anyukaknak a hisztis, rugkapalo, ordibalos, anyukaba belerugos kisgyerek a normalis mert hat ugye "dackorszak" 0-20 eves korig.

Pedig irigykedes helyett csak egy kis neveles kell es maris nem lesz szukseg a piros kezecskere :)

2017. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azért pontoztak le, mert jól voselkedik a fiad, hanem azért mert rajta kívül szerinted mindegyik neveletlen hülye gyerek. Hát, már ne is haragudj, nem tudom hol élsz, de ez nagyon gáz.
2017. ápr. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindezt úgy, hogy leírod nem neveled következetesen. Muszáj szegény gyereknek okosnak lennie, ha már az anyja nem az.
2017. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yuppiter válasza:
Teljesen normális, ez annyit jelent, hogy jól neveltek, valamint nem tudják, hogy szabad-e/nem-e zavaró/jól teszik-e.
2020. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!