Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista gyerekek iskolajaban...

Autista gyerekek iskolajaban dolgozom kulföldön, mit szóltok nem passzolok abba a munkakörbe?

Figyelt kérdés

A diakok mind súlyos értelmi fogyatekosak is , nemcsak autistak es sokan közuluk köpködnek , harapnak.

En pár hónapja vagyok ott , es mondtak h ha úgy érzem segitseg kell es nem birok egy gyerekkel , akkor kérjek segitseget .

Én meg is teszem es anyam szerint ez nagy hiba , mert azt az érzést keltem h nem vállalom a felelösseget es nem tudom ellatni a munkakört .

Ma peldaul egy fiú mind köpködött es féltem h a nyála rámjön , es álltam félre , a kollegak meg szembeszálltak vele bátran , es rávették h menjen vissza az osztályba , ne szedegesse a papirkosarból a szemetet .

Azert volt ideges es köpködött mert ezt nem hagytak neki .

A kollegam arcat teliköpte , a ruhait , en meg húzódoztam , félrealltam de ettöl rosszabb ember nem vagyok .

Utana a kollegammal akartam diakot cserélni , aki nemet mondott az ajánlatra.

Altalaban nem mondanak nemet , de most nemet kaptam .

Tenyleg kerhetek diákcserét aznapra, mindneki kap egy diakot reggel es azzal viszi vegig a napot .

Mit lehet tenni ?

Ha tényleg élek a lehetöseggel es kerek segitseget , vagy cserét , akkor elöbb utóbb kirúgnak ???



2018. ápr. 20. 18:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod, pár hónapja csinálod.

Szerintem adj magadnak időt, hogy megszokd.

A határozott kollégák is elkezdték ezt valamikor. És akkor biztos nem voltak ilyen határozottak. Nekik természetes, hogy te nem tudsz mit kezdeni azzal a helyzettel, amivel ők igen.

Figyeld őket, mit, hogyan csinálnak, hogyan reagálnak! Próbáld átvenni a stílusukat!

Biztos menni fog, csak nem egyik napról a másikra!


Anyukádnak meg ne mesélj a munkádról, ha csak kritizál téged.

2018. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%
Rengetegszer kiírtál már hasonló kérdést. Itt lehetséges, hogy neked kell szakember, nem az autistáknak.
2018. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem vagy jó helyen. Pályakezdőként ez túl nagy falat lehet, ide tapasztaltabb dolgozókra lenne szükség. Olyan helyet nem tudnál találni, ahol ennél enyhébb problémákkal küzdő gyerekekkel kell foglalkozni?

Egyébként oké, hogy gyógypedagógus vagy, de azon belül milyen szakirányod van?

2018. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsónak teljesen igaza van. Mi a szakirányod? Hozzáteszem: ne csináld ezt a munkát, menj máshová.A köpés egy év után is köpés marad, undorodsz tőle, érthető. Autistákkal foglalkozni nagy elhivatottság kell, vakok, down kórosok, testi fogyatékkal élők más kategória. Ha maradsz, minden önbizalmad oda, ezt nem neked találták ki. Én ismertem olyanokat, akik gyógypedagógiát tanultak, az egyik pont az agresszió miatt nem akart autistákkal foglalkozni. Erős kéz és lazaság kell oda, meg nem árt a humorérzék sem. Az át tud lendíteni némely helyzeten. Nincs abban semmi, ha odébbállsz. Ha gyenge vagy, még durvább dolgok is érhetnek, menj.
2018. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

én arra az intézményre lennék kíváncsi, ahol csak úgy dobálják a gyerekeket a pedagógusok között... ilyen nincs, külföldön se, pláne autiknál, ahol az egyik legfontosabb az állandóság.

Hogy a fenébe lehet így végigvinni a nevelési tervet? Egy diákos se ismer olyan szinten, hogy haladást érjen el vele, márpedig súlyos éfo-nál baromira ismerni kell a gyereket, hogy akár csak önellátásban milyen szinten van, mindent napokig pint ugyanúgy ismételni, hogy automtizmussá válhasson... Nekem sántít a történet,de én tényleg gyp-t végeztem.

2018. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, milyen országban van a kérdező, de attól még, hogy Magyarországon valami valahogy van, attól még nem biztos, hogy máshol is úgy van. Én a beteggondozásról tudok nyilatkozni, konkrétan a házi betegsegítőkről. Az ilyen embereket foglalkoztató cégek vagy segélyszervezetek sem küldik mindig ugyanazokat az embereket egy beteghez vagy időshöz, hanem bizonyos időközönként váltás van. Lehet, hogy a kérdező, csak egy otthonban van, ahol nem folyik fejlesztés, vagy csak közösségi szinten, tehát mint egy iskolában. Egyéni foglalkozás nincsen. Mindig sajnálom, és dühös is vagyok, amikor Magyarországon a sajtó lehúzzák a magyar pedagógusok, orvosok, ápolók stb. teljesítményét vagy kritizálnak módszereket, pedig nyugaton sokkal felszínesebben, lazábban vagy szakmaiság nélkül végeznek dolgokat. Ez saját tapasztalat. Magyarországon nagyon jó a szűrés és a támogatási rendszer, akár a családsegítők, akár a pedagógiai szakszolgálatok részéről.
2018. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
17, külföldön sem mások a súlyos éfo autista diákok. Nincs olyan sehol a világon, hogy naponta változtatják, ki foglalkozik vele éppen.
2018. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%
és súlyos éfo autinál nincs olyan, hogy nincs egyéni fejlesztés.
2018. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Itt olyan h mindennap mas dolgozik veluk , 5 gyerek van egy osztalyban ea cserelgetik felvaltva egymas közt
2018. ápr. 22. 18:37
 20/24 anonim ***** válasza:
18-19-es, látod, hogy van, nem? Itt a kérdező példája. Én is éltem külföldön, hányszor kellett bizonygatnom magyaroknak, hogy értsétek meg, itt az máshogy van! Autista gyerek kaphatja ugyanazt a fejlesztést más-más személytől is, mégha ugyanaz az egy lenne a jó, mert beteg is lehet az az illető vagy szülési szabadságra megy, akkor mi van? Nincs fejlesztés vagy tombol az autista?
2018. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!