Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire változtat meg egy...

Mennyire változtat meg egy nőt az anyaság? Ti mennyire változtatok meg?

Figyelt kérdés

Pl. egy türelmetlen, hirtelen haragú emberből válhat türelmes, nyugodt anya?

Vagy egy introvertált, beletörődő nőből lehet harcos anyatigris, aki mindenben kiáll a gyereke mellett teljes mellszélességgel?

Egy olyan nőből, aki egy szobanövényt vagy egy aranyhalat sem tud életben tartani, válhat igazi gondoskodó anya?


2018. ápr. 23. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én ugyanolyan vagyok 4 gyerekkel, mint előtte, bár óvónőként azért tudtam, mit vállalok. 😊
2018. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Háát, akár elő is fordulhat.

Bár én pl még türelnetlenebb és visszahúzódóbb lettem, nekem tényleg kipusztult az összes növényem anno, a gyerekeim még èlnek, de nem nekem való ez...

2018. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nálam a kaktusz kipusztult....jó mondjuk akkor még csak 17 voltam. Párom hasonló típus.Aranyhalra nem mertünk beruházni, inkább macskát szereztünk be ő már 3 éve velünk van és nem csak lelkileg.

A gyerkőc 7 hónapos, remekül van.Bár anyámék még mindig nem hiszik el, hogy 38 évesen már képes vagyok egy gyereket életbe tartani.

Elég harcias voltam gyerek nélkül is.Nem tudom milyen leszek ha majd sérelem éri a gyerekem.Tuti zabos leszek.

2018. ápr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Az introvertáltság és az anyatigris üzemmód tökéletesen megfér egymás mellett (tegyük hozzá: az introvertáltság eleve nem azt jelenti, hogy valaki elnyomható, hanem csak annyit, hogy nem társasági ember).


A szobanövényei (vagy háziassága) alapján se lehet arra következtetni, hogy a gyerekével nem fog boldogulni.


Egyébként bár úgy gondolom, hogy a gyerekedért mindent, 180 fokos fordulatot mégse tud venni senki.

Pl.: az introvertált példánál: a gyerekem kedvéért többször megyünk társaságba, mint szeretném, de őszintén fellélegeztem, amikor kiderült, hogy hasonló habitus, mint én és az apja: szeret barátkozni, de ő se pörgős típus.

2018. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Férfiként írom, hogy a környezetemben volt három olyan eset is, ami után erősen elgondolkoztam azon, hogy akarok e egyáltalán gyereket vagy házasságot.
2018. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem erzem, hogy megvaltoztam volna.

(A szobanovenyeket a mai napig nem tudom eletben tartani amugy :D )

2018. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én változtam, szerintem előnyömre. Passzív, lusta voltam, egész nap képes voltam dögleni és semmit nem csinálni. A gyerekem mellett pörgősebb, aktívabb lettem, lett igényem másra is a fetrengésen kívül a szabadidőmben.
2018. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En megvaltoztam, de csak mert meg akartam. Sosem birtam elviselni, ha mas bele akart szolni a dolgaimba, ugyanakkor nagyon rosszul viseltem, ha valaki megvonta tolem a szeretetet, figyelmet csak mert nem ertunk egyet, ezert sokszor inkabb megtartottam a velemenyem magamnak. A gyerekkel kapcsolatban viszont nagyon sokan ugy erzik, hogy keretlenul is beleszolhatnak, na ez par csaladtaggal ko fliktusforras lett. Eloszor magamban orlodtem, majd szepen kertem, majd hatarozottabban (de normalisan) kertem, az eredmeny besertodes lett, de ott mar nem erdekelt. Vegul nem valtozitt semmi a mosolyszunet utan sem, vagy legalabbis a lenyeg nem. Ott jottem ra, hogy nekem kell valtoznom. Meg tettem az ehhez szukseges lepeseket, mostmar nem sertodom meg mindenen, el tudom engedni a fulem mellett, nem veszem a szivemre, es arra sem vagyok suket teljesen, hogy mit miert mondanak, igy erdekes dolgokat tudtam meg. Szoval en ebben valtoztam. Mar nem akarok mindenkinek megfelelni.
2018. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokkal empatikusabb lettem ami mar neha zavaro. Tobbszor van lelliismereti kerdesem.

A felelosseget erezven meg jobbra probalok torekedni folyamatosan, minden teren.

2018. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elég türelmetlen típus voltam néha még most is siettetni akarom az időt,de már ritkábban. 7hós a fiam. Az elején picit furcsa volt,hogy menni akartam ide oda hiába fájt mindenhol furcsa volt,hogy alig bírtam mozogni ülni na ezektől kiborultam. Viszont a fiamhoz hatalmas türelmem lett nem tudom honnan,de vele szemben nagyon türelmes lettem. Volt pár kiborulásom az elején a hasfájás miatt. Rossz volt látni,hogy sír én meg bőgtem vele közben tornáztattam... De másokhoz ugyan olyan türelmetlen dinka vagyok,aki voltam. Pl. most ott tartok,hogy mikor sétál már a lábán menni akarok vele játszótérre ide-oda. De rájöttem ezen kár "stresszelni" magam. Beérem azzal,hogy végre jó idő van és lehet babakocsizni 😆 De amúgy én egy kaktuszt is képes voltam kiszárítani ez most sem változott nincs is nagyon növény a házban. 😆 Ami még változott,hogy mindig imádtam a gyerekeket,de úgy mások gyereke sosem kötött le aranyos cuki...de itt megállt a dolog. Most meg,ha látok egy gyereket elmosolyodom. Ha veszélyesen szaladgál az úttest mellett a szívem kijön a helyéről. Ennyi amit én magamon észrevettem.
2018. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!