Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te jó anyának érzed magad?

Te jó anyának érzed magad?

Figyelt kérdés

Ma nagyon nehéz napom volt. Semmi sem jött össze, a gyerek iszonyatosan hisztis volt egész nap, és elszakadt a cérna. Rákiabáltam, olyat mondtam, amit sosem szoktam, nagyon megbántam (egy csúnya szót mondtam, de nem rá, hanem csak "úgy). Nagyon rosszul éreztem miatta magam, és elmeséltem egy barátnőmnek, hogy nagyon rossz anya vagyok. Erre az volt a reakciója, hogy ő nagyon jó anya.

Ezen meg kell, hogy mondjam eléggé meglepődtem, mert ilyen kijelentést valóban jó anyától még nem hallottam.

Ti mit gondoltok, jó anyák vagytok? Vagy milyen egy jó anya?



2018. jan. 29. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem minden embernél és gyereknevelő szülőnél előfordul, hogy néha elszakad a cérna, emberek vagyunk. Ezért még nem vagy rossz anya. A barátnőd meg eléggé beképzelt kijelentést tett, ráadásul abban a helyzetben nem a legempatikusabb válasz...szerintem egy jó anya sosem tudja, hogy jól csinálja, csak igyekszik mindent beleadni és reméli, hogy jól nevel, aztán hogy ez igy van e, majd kiderül 20-30 év mulva. Fel a fejjel, szerintem ha már ezen töprengsz, lelkiismeretes lehetsz ami a jó anya egyik ismérve.
2018. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Lehet jó anya a barátnőd, csak nem túl jó barátnő, de ebben te se vagy különb.
2018. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Sokszor rossz anyának érzem magam. Mások szerint jó vagyok(anyukám, nagymamám). Azért tartom magam rossz anyának mert nem foglalkozom a gyerekkel napi 24 órában, hanem házimunkát is végzek. Folyamatosan gyötör emiatt a lelkiismeretem amit tudok ép ésszel hogy nem normális elvárás, de manapság ezt hallom a környezetemben más anyáktól. Nagyszüleim generációjában, de még a szüleimében sem merült fel hogy játszani kell a gyerekkel.

Meg bölcsibe is adom, ezért is kapom az ívet, de én sem örülök neki.

Szerintem egy jó anya (és apa)tisztaságot tart,

foglalkozik a gyerekével, figyelemmel kíséri a fejlődését, egészségét, úgy fegyelmezi hogy nem okoz benne törést(nem veri, nem becsmérli).

2018. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Én igen, jó anyának tartom magam, de ettől még nem ezt mondtam volna ebben a helyzetben. És nem gondolom, hogy te ennyitől nem lennél jó anya.
2018. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen.
2018. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is jó anyának tartom magam. Persze nem a legjobbnak, de elég jó vagyok. A gyerekemhez pedig én vagyok a leginkább passzoló anya.


Szerintem nincs semmi baj azzal, ha az embernek van önbizalma, még ha nem is teljesen biztos benne, hogy mindent jól csinál, de úgy érzi. Mint egy tesztnél, ahol szerinted jól sikerült. Nem szégyen a magadról alkotott pozitív képet felvállalni, nem kell az álszerènység.


Mindketten rossz barátnők vagytok egyébként, a barátnődbe nem sok empétia szorult, de titokban neked is meg van a véleményed róla..


Másrészt egy csúnyaszóban nincs semmi, mindenkinél elszakad a cérna néha, szerintem azok a jó anyák, akik ezt is felvállalják, beismerik, és megmutatják a gyereküknek, hogyha velük ilyen történne, ne roskadjanak magukba, nem lehet mindig 100%on teljesíteni.


Szerintem a hibáim is hasznosak, ezért érzem magam jó anyának leginkább.

2018. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arról szól, milyen barátnő vagyok.

A kérdésben leírt barátnő inkább csak "barátnő".

2018. jan. 29. 20:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mitől jó a jó anya? Ez egy nagyon összetett kérdés szerintem. Szerintem nem attól hogy 24 órában vele vagy és játszol.nem csak ezen múlik. Hanem hogy érezze ha kell te mindig minden pillanatban ott vagy és segítesz.hogy érezze a biztonságot a nap 24 órájában és ha éjjel rosszat álmodik te legyél akit hív. Hogy csillog a szeme ha meglat mikor mész érte. Ha baj van neked szól.hogy igenyelje az olelesed.puszikat. Szóval nem az a kérdés hogy jó anya vagy e hanem hogy ő az Anyának erez e.szerintem.
2018. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon nem! Az a fajta vagyok akinek nem lett volna szabad szülnie
2018. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az embereknek nem egyforma fogalma van a jó anyáról.

Én elég laza anya vagyok.Nem vagyok szigorú, nincsenek magas elvárások.

De nincs is olyan amit a gyerekem meg ne beszélne velem.

Párom szerint jó anya vagyok a gyerekeim szeretnek.Nekem ennyi elég.

2018. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!