Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek ilyen anyukákat?...

Ismertek ilyen anyukákat? Facebookon áradozik a gyerekről, hogy szereti, mindenféle képek megosztása, hogy az anyaság milyen csodálatos, otthon viszont nem ez megy?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen ismerősöm, elég sokat vagyunk náluk, néha több napot voltunk, és nekem a két viselkedés valahogy nem fér össze.

Neten folyik a nyála a gyerek után, hogy hogy szereti (Amit nem kétlek) otthon viszont úgy beszél vele, mint a kutyával. Rángatja, szidja. A gyerek éhes volt, sírt, erre úgy adta oda neki a kaját, hogy "Egyed bzmeg!"

Nagyon kellemetlenül érzem magam olyankor, és ez elég sűrűn előfordul. Szegény gyerek, van is valami viselkedési zavara (Nem tudni pontosan mi, mert nem viszik orvoshoz).

Nektek van ilyen ismerősötök? Hogy kezelitek? Szóvá teszitek, vagy hallgattok?


Félreértés ne essék, nem ítélkezem, nekem is szakadt már el a cérna, de nem állandó jelleggel, és sosem beszéltem így a gyerekkel.



2018. jan. 22. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismerek egyet.

A FB-on minden szép, tünemény, szuper.

A játszótéren, mikor azt hitte, senki nem látja, rángatta-össze vissza. Olyan idegesen tologatta, majd' kiesett a gyerek a kocsiból...Pár hónapos gyerek...

2018. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Sok párkapcsolat is ilyen. A külvilág felé megy a szerelem, otthon meg az öldöklés... Vagy amikor a FB-on látszólag milyen jól él, aztán hó végén már kenyérre sem telik.


Vannak ilyen emberek, akiknek fontos, mit mutatnak a külvilág felé, de az már nem, hogy úgy is éljenek. Csak színészkednek...

2018. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen!nem is foglalkozik a gyerekeivel!sőt az egyik már nem is el vele mert inkabb elköltözött 17 évesen.
2018. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én mellékesen megjegyezném, hogy facebookon szebbnek tűnik az otthoni légkör.
2018. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Facebookon életeim, szépségeim, otthon meg veri a gyerekeket, ha betegek nem viszi őket orvoshoz.
2018. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Igen, ismerek ilyen anyukát, de nálunk a nagymama is ilyen. Ismerősök előtt ölelgeti és pzszilgatja és isteníti, ha unokázhatna pedig rá se bagózik, és csak távolról kiabál neki.


Borzasztó. És teljesen fel van háborodva, mikor nem szereti a gyerek, vagy én fel vagyok ezen háborodva.


Ha egyszer vagy kétszer türelmetlen és ideges a gyerekkel, mikor azt hiszi nem látják, az belefér, neki is lehet rossz napja, de ha többször látod, az már komoly gond.


Úgy meg nem kellene diagnosztizálni, hogy nem vagy szakember..


Legtöbbször én is jófej és türelmes vagyok a gyerekkel, de nálam is van olyan, hogy kiborulok és nem jut eszembe egy kellemes gondolat sem.


Lehet a gyerek sokkal elevenebb, ha vendégek vannak náluk, és ez frusztrálja az anyukát, ezért érzitek folyamatosnak a dolgot.

2018. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Facebook-on mindenki szuper fitness guru, meg szakács, tökéletes párkapcsolattal és hatalmas partikkal. Ezt mindenki tudja aki ismeri a FB-ot, azért kár volt a kérdés, hogy kibosszankodd magad az ismerősödön ;)
2018. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az életem nem tökéletes, csodálatos. Sőt nagyon nehéz. Mégsem posztolom tele a Facebookot, mert szerintem nagyon gaz, hogy mutatok egy képet magunkról, az ismerőseim meg dőlnek a röhögéstől mennyire szánalmas vagyok.


Egyébként olyan a gyereke mint az enyém. Eleven. Ettől függetlenül nem kell vele így bánni. Amúgy nem csak vendégek jelenlétében viselkedik így a gyereke, mert állandóan mondja meg írja hogy milyen rossz. Itt ismét hangsúlyoznám, hogy nem rossz, hanem gyerek.


Ha valaki nem fittnesguru, szakács, modell, stb akkor ne is akarja ezt a képet mutatni, mert vannak olyanok akik tudjak az igazat, és nem feltétlen fogjak magukban tartani.

2018. jan. 22. 15:18
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Igazsàg szerint,ha a Facebook a gyerekkel,meg a pàrkapcsolattal,meg a tökéletes êlettel van tele naponta,akkor lehet erősen gyanakodni,hogy a negyede sem igaz..
2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egy fordított párost ismerek. 17 éves lány, állandóan üvöltözik az anyjával, elhordja minden k*rvának, a barátainak úgy beszél róla mintha a házi cseléd,kutyája lenne. FB-on meg csak annyit látsz "Te vagy a legjobb anya" "Köszönöm, hogy vagy nekem", de ezeket mindig valami ajándék kíséretében írja, pl. új műköröm, új tetoválás, új telefon...

Testvéreivel is ugyanez, otthon fenyíti őket, FB-on meg imádják egymást.

De a párkapcsolata is ilyen, FB-on tökéletes minden, közben a srác már rég lelépett mellőle többször is.


Ezeknek az embereknek fontos mások véleménye, ha már élőben nem tudják magukat megjátszani, legalább FB-on megtehetik.

2018. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!