Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekldnék, hogy van-e védetts...

Érdekldnék, hogy van-e védettség a kismamáknak?

Figyelt kérdés

Ha teherbe esnék rövid időn belül (tervezzük a párommal) , hogy kell bejelenteni a munkahelyen, hogy ne az legyen, hogy meg is kapom a felmondásomat ?

Egy ismerősöm mesélte, hogy ő írt papírt, hogy kismama, és le pecsételtette, valamint vitte az orvosi dokumentumot is, amelyen megállapították h 5 hetes kismama.

Nagy félelmem, hogy amint kiderül, másnap már meg is szakítják a szerződésem...

Van védettség, vagy sem????!!!

(fél éve dolgozom ezen a helyen, és harátozatlan idejű a szerződésem)



2018. ápr. 5. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

ÉN úgy tudom hogy rendkívüli esetben ugyanúgy felmondhatnak, nem annyira védett már mint régebben. De azért egy rendkívüli esethez komoly dolog kell.

Szóval jelentsd be mindenképpen, mert viszont el kell hogy engedjenek vizsgálatokra és azt az időt nem is kell ledolgozni.

2018. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen védett vagy.

Én csak mondtam a főnökömnek és annyi.nem kerítettem nagy segget neki hogy papírok meg egyebek!

2018. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Akkor is védett vagy, ha a felmondás közlésekor szólsz a terhességről.

Sőt, akkor is, ha a felmondáskor még te magad se tudod, hogy terhes vagy.

2018. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is úgy tudom, hogy a tehesség pillanatától védett vagy, már akkor, amikor te sem tudsz róla. Ellenben ha pl. tömeges leépítés van és elküldik a munkavállalók 80%-át, akkor neked is felmondhatnak, szóval nem 1000%-os a védettség.

A vizsgálatokra viszont kötelességük elengedni munkaidôben is, ezért ha ezek már aktuâlisak, érdemes szólni.

2018. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedett vagy, de továbbra is megszüntethető a munkaviszonyod rendkívüli vagy közös megegyezéses felmondással. Tehát semmit ne írj alá olvasatlanul. Mellesleg 5 hetesen teljesen felesleges bejelenteni a terhességet, hacsak nem veszelyes munkakörben dolgozol
2018. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Védett vagy, anélkül is akár, hogy bejelentenéd. Ha amúgy még nem akarnád elmondani másoknak, akkor egyáltalán nem kell. Én kb. 10 hetesen mondtam el, hogy tudják, hogy gyakran fogok orvoshoz menni, meg hogy el tudják kezdeni szervezni a helyettesítésemet.
2018. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy a 12 hét körül/után vagy köteles bejelenteni a munkáltatónak, addig nem. Viszont a védettség él, már próbaidő alatt sem rakhatnak ki, nemhogy határozatlan szerződésnél.
2018. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem köteles egyáltalán bejelenteni, jopár éve megszűnt ezg a kötelezettség. Próbaidő alatt pedig nincs védettség utolsó.
2018. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8, próbaidő alatt is van, csak nem Mt, hanem esélyegyenlőségi tv alapján. HA perel a próbaidő alatt elküldött kismama, a cégnek van bizonyítási kötelezettsége, hogy volt oka a felmondásra, és ez nem lehet a terhesség, egészségi állapot. Ilyen esetben a bíróság ma már visszaállítja a munkaviszont.l
2018. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!