Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti így otthagynátok a picit...

Ti így otthagynátok a picit az apjánál?

Figyelt kérdés

Van önálló jövedelmem de albérletben gyerektartással együtt sem élnénk meg belőle a kicsivel. A szüleimhez tudnék nagyon max visszamenni, más rokonom akikhez költözhetnék nincs, de az anyám párja agresszív és gyakran néz a pohár fenekére, nem merném nyugodt szívvel odavinni a picit.

Az apja alapból nem engedné el őt, ha nem tudnánk megegyezni mindenképp pereskedne érte. Neki saját lakása, és jó munkahelye van, ahol akár át tudná magát kérni egy műszakba, hogy hozni vinni tudja a picit oviba.

Én fiatalon szültem, részemről kb a semmire, mert tanultam még. Igen tudom ez itt durván elítélendő, de attól még így van.

Most amit tudnék csinálni az az hogy megpróbálom pótolni amit félbe hagytam. A sulit a munkát. Különköltöznék, a városon belül, igyekeznék annyit félrerakni amennyit tudok.

A közös felügyeletbe belemenne, és a láthatást se venné szigorúan, minden hétvégén láthatnám (hétvégén akkor jövök hozzá amikor akarok, havi egy hétvégi nap kivétel ebből (vagy szombat vagy vasárnap) amikor rokonokhoz viszi), nyugodtan át is jöhetek de addig amíg csak szobát, nem teljes albérletet bérlek nem engedné elvinni a kicsit. Illetve ha úgy van délután is elvihetem pár órára pl játszóterezni. A hosszabb láthatásról még nem igen jutottunk semmire (itt elsősorban a szünetekre gondolok) Ezt le is papíroznánk annak rendje módja szerint hogy ne legyen belőle az hogy később jaj most mégse gyere át helyzet.

Ne tudom mi mást tudnék tenni. Együtt nem lakhatunk tovább, nem tudom hogy tarthatnám magam mellett a picit ezért hajlok erre a kiegyezésre, mert félek hogy a bíróságon kevesebb időt ítélnének. Így talán ha néhány éven belül ott tartok hogy biztos(abb) lábakon állok talán még rugalmasabb lehet ez a közös felügyelet.

A kicsi amúgy nem mondható se apásnak se anyásnak. Én voltam vele végig otthon (ezért megy most olyan jól neki, hisz a munkájában neki nem kellett kompromisszumot kötni, mag nekem nem ment a suli úgy a pici mellett) nem tudom őt mennyire viselné meg, hogyan változna emiatt.


2018. máj. 8. 21:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
A Bíróság jóvá szokta hagyni, amiben a szülők megegyeznek. Ebben az esetben nem is tudsz mást tenni, mint az apánál hagyni a gyereket. Hiába költöznél külön, ha kapnál is munkát, nem tolerálnák, ha otthon maradsz, mert beteg a gyerek.
2018. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
A "pici" mennyi idős?
2018. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%

Ezt neked kell eldönteni. Én csak annyit tudok írni,hogy a szívem szakadna meg,ha ilyen helyzetbe kerülnék,de tuti nem tudnám az apjara hagyni,nem bírnám ki,hogy ne én legyek a gyerekemmel éjjel nappal.

Oda ahol részeg agresszív ember van biztos nem vinném az fix. megértem,hogy ezt az apja sem engedné.

De miért baj,ha szobát bérelsz nem is értem. Ott tudál gyűjteni mivel olcsóbb normális otthonra. Próbáld meg rávenni,hogy a gyerek miatt segítsen anyagilag. Bár nekem úgy tűnik azért nem jó semmi opció,mert ő akarja nevelni. Bár ebbe nyílván nem lát bele egy külső szemlélő.

2018. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Ez lemaradt: Persze kölcsönt kérnél tőle. Viszont,ha sehogy nem tudod eltartani az apjánál jobb helye lenne,de ahogy láttam ezt te is érted. Sajnálom a gyermeket ide oda cincálni.
2018. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

" még az apjától is megtagadnád olyan piti napokra a gyereket, mint a szünetek" (háthogymenjacsudába)


Piti napok lennének a nyári szünetek hónapjai? olyankor a külön élő szülőknek is van egy-két hete a gyerekkel, de erről még nincs igen képünk hogy nálunk legyen e ilyen


És nyilván nem akarom kilátástalan helyzetbe vinni őt te tökéletes erről szól a kérdésem is ha értően olvasnád. Mert kb minden ismerősöm mondja hogy menjek a gyerekkel anyámékhoz kérjem át a lakcímét, és akkor szuper nem veszi el a bíróság és jár a gyerektartás (komolyan basszus az a havi 20-30 ezer hihhetetlen vagyon lehet egyeseknek)... Mindenki szid amiért hajlok arra hogy az apjánál legyen többet mert ő van jobb helyzetben, és mert ő is ott volt eddig a kicsivel nem egy vadidegenről beszélünk.


Én kicsit örülök hogy közös felügyeletet akar. Neki is joga van a kicsinkhez, de nincs benne az hogy ellehetetlenítsen engem tőle.


A szoba bérlés azért zavarja mert nem bízik könnyen az emberekben, és tudja bár hogy nálam jó helyen van a kicsinek, tartana attól hogy milyen ember lesz a majdani lakótársam, hiszen nehéz kiismerni valakit. Szóval elég előítéletes ilyen téren.

A bíróságon pedig attól tartok nem lenne egy nyerő opció hogy csak szobát bérlek a kicsivel..

2018. máj. 8. 21:47
 6/33 anonim ***** válasza:
59%
Nem.Es ha csak nem iszol,drogozol nem is valószínű, hogy neki ítélnek,még úgy sem, hogy anyagilag jobban áll.Ha ott hagyod neki a gyereket szerintem elveszted apránként.De ne legyen igazam.
2018. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%
Ha megállapodtok, vedd rá, hogy ne kérjen tartásdíjat, mivel sokkal jobb helyzetben van mint te, ha még neki is fizetnél, nem tudnál félre rakni és soha nem keverednél ki a mostani helyzetedből. Ha tényleg a kicsi a fontos neki, és hogy mindenkinek jó legyen, bele fog menni. Másrészt, ha nála lesz elhelyezve a gyerek, a közös felügyeletről ne mondj le.
2018. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Én nem tudnék a gyerekem nélkül este lefeküdni. Ha kell, még a föld alól is előkaparnám a pénzt albérletbe. Ha kell anyaotthonba is mennék vagy segítséget kérnék a védőnőtől stb. Azaz érzésem, hogy neked fiatalon sok volt a gyerekkel járó felelősség és egy kicsit szeretnél élni.
2018. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
41%
Ezt fájt olvasni, de komolyan! Én képtelen lennék erre! Nekem még tényleg kis gyerekem van, 2 éves. Otthon vagyok vele. Mikor elmegyünk a férjemmel vásárolni vagy kikapcsolódni és a nagyszülőknél is van, 2-3 óra után már rettentően hiányzik.
2018. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
31%
Kizart dolog!
2018. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!