Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti így otthagynátok a picit...

Ti így otthagynátok a picit az apjánál?

Figyelt kérdés

Van önálló jövedelmem de albérletben gyerektartással együtt sem élnénk meg belőle a kicsivel. A szüleimhez tudnék nagyon max visszamenni, más rokonom akikhez költözhetnék nincs, de az anyám párja agresszív és gyakran néz a pohár fenekére, nem merném nyugodt szívvel odavinni a picit.

Az apja alapból nem engedné el őt, ha nem tudnánk megegyezni mindenképp pereskedne érte. Neki saját lakása, és jó munkahelye van, ahol akár át tudná magát kérni egy műszakba, hogy hozni vinni tudja a picit oviba.

Én fiatalon szültem, részemről kb a semmire, mert tanultam még. Igen tudom ez itt durván elítélendő, de attól még így van.

Most amit tudnék csinálni az az hogy megpróbálom pótolni amit félbe hagytam. A sulit a munkát. Különköltöznék, a városon belül, igyekeznék annyit félrerakni amennyit tudok.

A közös felügyeletbe belemenne, és a láthatást se venné szigorúan, minden hétvégén láthatnám (hétvégén akkor jövök hozzá amikor akarok, havi egy hétvégi nap kivétel ebből (vagy szombat vagy vasárnap) amikor rokonokhoz viszi), nyugodtan át is jöhetek de addig amíg csak szobát, nem teljes albérletet bérlek nem engedné elvinni a kicsit. Illetve ha úgy van délután is elvihetem pár órára pl játszóterezni. A hosszabb láthatásról még nem igen jutottunk semmire (itt elsősorban a szünetekre gondolok) Ezt le is papíroznánk annak rendje módja szerint hogy ne legyen belőle az hogy később jaj most mégse gyere át helyzet.

Ne tudom mi mást tudnék tenni. Együtt nem lakhatunk tovább, nem tudom hogy tarthatnám magam mellett a picit ezért hajlok erre a kiegyezésre, mert félek hogy a bíróságon kevesebb időt ítélnének. Így talán ha néhány éven belül ott tartok hogy biztos(abb) lábakon állok talán még rugalmasabb lehet ez a közös felügyelet.

A kicsi amúgy nem mondható se apásnak se anyásnak. Én voltam vele végig otthon (ezért megy most olyan jól neki, hisz a munkájában neki nem kellett kompromisszumot kötni, mag nekem nem ment a suli úgy a pici mellett) nem tudom őt mennyire viselné meg, hogyan változna emiatt.


2018. máj. 8. 21:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mivel Te nem tudsz neki normális életet biztosítani.
2018. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
57%

Nem, kizárt, de nálunk a gyerek apja se akarna ilyen rosszat a gyereknek. Közös felügyelet megosztott elhelyezéssel igen, másik kb. kizárása a gyerek életéből nem (=mert a "hétvégi" anyuka ugyanúgy elveszíti a gyereket, mint a hétvégi apu).


Illetve később már nem is ítélnék neked, mert azzal kiszakítanák a megszokottból. Sose lehetnél újra ugyanolyan fontos az életében, mint most.

És mivel nem éhezel, van munkád, ez nagy és felesleges áldozat.

2018. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
71%

Soha ne kerüljek ilyen helyzetbe, de jól látod. A gyereknek most az lenne jobb, ha az apjánál maradna, ahol stabil háttér van.

A gyereknek annál a szülőnél a helye, ahol megfelelő körülmémyek biztosítottak a szellemi és lelki fejlődéshez.

Egy bérelt szobában (már ha találnál a gyerekkel, mert szinte kizárt) idegenekkel, minimális bevétellel ez lehetetlen.

Azt is megértem, hogy az apa nem szeretné, hogy odavidd a gyereket. Nem kell rosszra gondolni, szimplán csak idegen felnőttek, akiknek más az életvitelük, élhetnek társasági életet. Elég, ha csak valaki késő estig dolgozik a közös nappaliban. Vagy pl elnegy fürdeni, a gyerek meg rányit. Én nem szeretném ilyen helyen tudni a gyerekem

2018. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sokszor a legtöbb, amit egy jó anya tehet a gyerekért, az az, hogy ha tudja, az ő körülményei nem megfelelőek, az apa gondjaira bízza. Sokkal nagyobb szeretet ez, mint magad mellett tartani, ha tudod, hogy az nem lesz jó neki.
2018. máj. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%

En is hasonlo helyzetben voltam anno.

Raadasul 2 gyerekkel.megcsak dolgozni sem dolgoztam teljes munkaidoben mivel a kicsi meg csak 1,5 eves volt,aktivan szopizott.

Egy garzont bereltem,arra elment szinte az osszes penzem(akkor apukajuk meg csak gyerektartast sem fizezett,mivel nem dolgozott)

En alkalmi munkakat vallaltam,es lepcsohaz takaritast.anyum segitett reggelente vigyazni a gyerekekre.hetvegen pluszban a piacon langosoztam.

Igy azert kijottunk.nem volt konnyu 1ev,de semmi penzert nem adtam volna oket az apjuknak.

Anyukad nem tuna segiteni?ha anyagilag nem is,de a picire vigyazhatna hetvegente,estenkent es kereshetnel takaritast pl.

Lakasok is vannak pici garzonok,amiknek a rezsije is joval alacsonyabb mint egy 2 szobase.

Vagy egy masik gyerekes anyuka,aki szinten epp megoldast keres a lakhatasara?meg akar a gyerekekre is vigyazhattok felvaltva mig a masik dolgozik.

2018. máj. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
60%
Csak éppen ha éjjel-nappal takarít, hogy megéljen, elcseszi a jövőjét. Ha azt akarja, hogy később jobb legyen, jól teszi, ha tanul. Én drukkolok neki.
2018. máj. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem lenne gond, mert apuka jobban tud gondoskodni róla, viszont legalább sűrűbben láthatnád, mert a hétvége nagyon kevés.
2018. máj. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
30%
Pénzügyi helyzetem ez jelen pillanatban.Sima gyárban dolgozok,kb.180-200 netto,plusz 30 cafetéria.Az albérletem kb. 80 rugó összesen.Igaz nincs gyerekem,de ha lenne,szűkösen ,de valahogy kijönnénk belőle.Próbálj meg első körben olcsó egy szobás albérletet találni,ha sehogy sem megy semmi,az legyen a végső megoldás amit leírtál.
2018. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%
Biztos, hogy annyira menthetetlen a kapcsolat? Rögtön ki akar rakni vagy te nem bírod? Nem lehet megbeszélni egy átmeneti korszakot jogi következmények nélkül? Mennyi van még a suliból? Tudnál mellette dolgozni?
2018. máj. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
12%
Biztos nem tudnék lemondani a gyerekemről. Körülnéznék önkormányzatnál szociális lakás ügyben. 1-2 szobás lakások szoktak lenni teljesen rendben egészen olcsón, nálunk pl havi 5-15 ezer között úgy, hogy megtakarítást kérnek még mellé felmutatni minden hónapban. 5 évig lehet benne a lakó.
2018. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!