Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Papíron...

Most mit tegyek? Papíron hajléktalan vagyok én is és a gyerekem is! Ráadásnak még a TB-m sem él így, hiába van fizetve!

Figyelt kérdés

Nem rég ki kellett jelentkezni az eddigi állandó lakcímünkről,mert eladtuk a házat!most albérletben lakunk a főbérlő nem engedi,hogy bejelentkezünk ide,és az új szabály szerint csak akkor lehet ideiglenes,tartózkodási címem ha van állandó is!

A legnagyobb probléma az,hogy most augusztusban megszületik a második gyermekünk és ha nincs lakcím elméletileg ki sem engednek a babával a kórházból,ráadásul még a TB-sem fizet az ellátásért!

Nincs senkim ahova bejelentkezhetnék,egy lett volna a nagymamám,de ő meg nem engedi!


2010. jún. 14. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

anyaotthon? hajléktalanszálló esetleg vöröskereszt?

önkormányzat?

2010. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Gyorsan keressetek egy olyan albérletet, ahol a tulaj megengedi, hogy bejelentsétek magatokat. Vagy ha ezt nem tudjátok gyorsan intézni, akkor nincs olyan barátnőd vagy a férjednek rokona/barátja/ ismerőse, aki ezt átmenetileg megengedné?
2010. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
internet az van????
2010. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Értsétek már meg,hogy nem hajléktalan, csak albérletben lakik, ahová hivatalosan nem jelentkezhet be.

Ha tényleg nincs senki ismerős akihez papíron lakhatnátok, fizessetek valakinek, hogy megengedje. Nem valami hivatalos, de a TB gond is megoldódna,és maradhatnátok ebben az albérletben.

2010. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem függ össze a kérdés az internet használattal..nem azt írta, hogy csóró és az utcán él..basszus ...ha szociális osztályra bemégy ott méltányossági alapon lehet kérni tb hozzájárulást..nincs olyan már, hogy állandó lakóhely..csak lakóhely van..és tartózkodási hely..nekem sincs lakóhelyem mert tavaly adtam el a lakásomat, és másik városba költöztünk albérletbe egyenlőre..a lakcímkártyámon a Lakóhelyhez a város neve van írva a tartózkodási helyhez pedig az albérleti cím..szerencsére beleegyeztek és bejelntettek ide minket..családtagként igaz de így legalább nem kell utánunk a bérbeadónak adóznia..szerintem menj be személyesen a hivatalba ..vannak ilyen fogadóórák vagy szociális osztályra és kérdezd meg mik a lehetőségeid.
2010. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hallottam a probémádról, sajnos rajtad kívül nagyon sokan vannak még ezzel így!

Olvasd el, hátha ebből okosabb leszel:

[link]

2010. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Húú..ezt elolvastam..durva..szégyen ez az ország..még akkor szerencsém volt , hogy nem az idén adtam el a lakásomat.
2010. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm is hasonló helyzetben van. Neki a lakcímkártyáján csak a város neve szerepel, és tartózkodási helynek az albérlet címe, oda van ideiglenesre bejelentkezve.

Én is bejelentkeztem ideiglenesre az albérletbe, állandóra a szüleimhez vagyok, de évek óta nem élek ott. Hülyeség ez a rendszer úgy, ahogy van, hiszen mi lenne akkor, ha én kijelentkeznék arról a címről, ahol nem is lakom már mióta? Miért kéne rendelkeznem saját lakással? Elég nagy baromság ez.

2010. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is hülye voltam,hogy mindent az utolsó percre hagytam,de a fene sem hallott erről az új szabályról,még jó,hogy ahova járok sztk.-ba terhesgondozásra még nem vették észre,különben fizethetnék!

Szerintetek sem engedik így,hogy elhozzam a kórházból a babámat?És ha nem oldódik meg akkor,amikor mennék haza a kórházból benyújtják a számlát???Vagy előre kérik a pénzt?

2010. jún. 14. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

A nagymamád miért nem engedi a bejelentkezést???

Tudja, hogy babát vártok és, hogy bajban vagy!!

Mennyi időd van még a szülésig?

Beszélj a védőnőddel, hátha tud valami megoldást és a kórházi ellátásról is infót adni! Nehogy tényleg egy vagyont kiszámlázzanak Neked a szülésért!

2010. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!