Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajmosási szokásaid...

Milyen hajmosási szokásaid vannak?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék alakítani egy jó hajmosási praktikát, de könnyebb ha együtt hozzuk össze :D Tehát a lényeg, hogy add meg a te szokásodat, és ezekből le tudjuk vonni a következtetést kinek mi a jó. A legbeváltabb módszeredet írd le! A következőkre lennék kíváncsi:

Milyen hajtípusod van? (színt is írhatsz)

Milyen sampont/samponokat használsz?

Egyéb kenceficék? (márka is)

Hányszor mosod meg hetente?

Egy hajmosásnál hányszor mosod egymás után?

És még egyéb megjegyzés is jöhet!

Köszönöm a segítségeteket :D



2012. okt. 24. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1: festett száraz végű.

2: pantene proV festett hajra való samponját és hamvasító sampont előtte

3: Pante proV festett hajra való balzsam,bio hajpakolás gránátalmás szintén festett,töredezett hajra valót. Utána szárítás előtt Balea Trend it up hajsimító krém és hővédő krém ettől sokkal simább a hajam szárítás után és ápolt is. Majd formázás után kallos kristályolaj,ettől meg olyan a hajam mintha fodrásztól léptem volna ki.

4: 2x mosom meg hetente

5: 4,először hamvasító majd lemosás,sampon lemosás,balzsam lemosás,és hajpakolás lemosás


Ezektől szép,rendezett és ápolt hajam van és a festék se kopik le gyorsan. Nekem ezek váltak be,évek óta használom őket,nem váltanék. Kivéve a balea hővédőkrém,azt múlthéten szereztem be de örök darab lett ő is. És hajvasalás előtt szintén balea trend it up spray hővédőt használok. Remélem nem hagytam ki semmit:)

2012. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vékonyszálú, barna hajam van.

Kéthetente mosom Wu 2 samponnal. Jól leöblítem sima vízzel, majd ecetes vízzel is.

Semmilyen más vegyszert nem kenek a hajamra.

Szép fényű, soha nem zsíros, és nem korpás.

2012. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Alapból a hajam zsíros, de száraz is attól hogy fehérre szőkítem. Bánfi sampont használok, és Kallos Latte pakolást balzsamként. Hajszeszt (Stella) is használok minden nap, hogy kevesebb hajam hulljon ki. Hetente kétszer mosom. Kétszer samponozom, mert azt írja a samponon hogy úgy kell :) Szárítani nem szoktam, mindig este mosom, hogy megszáradjon lefekvés előtt.
2012. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkit felpontozok! Tényleg azt kihagytam, hogy szárítjátok-e vagy sem :D

Hát én is leírom mi vált be legjobban, bár úgy érzem nem az igazi.

Hosszú szőkésbarna hajam van, ami legjobban bevált az a Gliss Kur bordószínű samponja, és a hozzátartozó balzsam. 2x mosom hetente, és általában közvetlen mosás után meg is szárítom. A szárítás legvégén hideg levegővel átfújom, ez szép fényt szokott adni a hajamnak.

Amúgy van egy elméletem, hogy a haj egy idő után "megszokja" a sampont, és nem ugyanolyan hatást kelt, mint első használatnál. Ti tapasztaltatok ilyet? :D Most úgy vagyok, hogy lehet megint kéne váltani.

2012. okt. 24. 18:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Szőkitett a hajam, de professzionális festékkel, igy nincs annyira tönkre menve:) egy héten 1x mosom.. te is jól teszed ha csak ennyiszer fogod. Én amióta kevesebbet mosom azóta gyorsabban is nöl:)) ha 2 hétig nem mosod meg aztán beáll és nem fog zsirosodni:) sztem szuper
2012. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1.Barna festetlen teljesen egyenes szálú,inkább szárazságra hajlamos kb. hátközépig érő

2.Balea kókuszos sampon, Nívea

3. Kallos hajpakolások, Kallos hővédő, kókuszolaj, argánolaj

4. egyszer hetente

5. Egyszer samponozok és öblítés után almaecetes vizzel még egyszer öblítek

Időnként rávasalok a szögegyenes hajamra :)Hullámosítani is szoktam fonással vagy kúpvassal. Olyan ritkán van, hogy nem gyötröm valamivel és csak magától szárad :)

2012. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Eredeti vörös hajam van.

Head & Shoulders-t vagy Syoss-t használok.

Hajpakolást nem szoktam.

Hetente 2-3-szor mosom.

Ja és vasalom minden nap, pedig nem kéne.:/

2012. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

közepes vastagságú, eredeti szőke

szulfátmentes sampont használok, meg most a hullás miatt bánfit, ami sajnos nem szulfátmentes, de másodszorra olyannak mosom meg (semi di lino)

2-3 alkalommal mosom

utána herbal essence balzsamot teszek rá 2 percre, néha aloe verát a végeire, és már 3 hónapja vágattam, de még mindig nem száraz :)

csak szárazon fésülöm ki, akkor is vaddisznósörte kefével.

majdnem minden nap hajvégápolózom

2012. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
* mármint heti 2-3 alkalommal :D
2012. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hátközépig érő göndör hajam van. Alapvetően nagyon száraz, de a ricinustól elkezdett zsírosodni, szóval nem örülök neki...

Hetente kb. 1-2x mosom. Elseve samponom és Gliss Kur balzsamom van, ezeket között a márkák között szoktam válogatni, bejöttek nagyon. Aztán még nedvesen bekenem L'Oreal Selymes olajjal, majd hagyom magától megszáradni. Nem teszem ki felesleges hőnek a hajamat soha.

2012. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!