Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukák, hogy...

Több gyerekes anyukák, hogy élitek meg, h mindent a gyerekek alá kell rendelni?

Figyelt kérdés
Most elsősorban a munkára gondolok. Már 2 gyereknél sem tudod a neked megfelelő munkát végezni, több gyereknél meg fokozottan érvényes. Én nagyon rosszul élem meg, hogy kényszerpályára kerültem,tehát nem tudom azt csinálni amit szeretnék, hanem azt kell, ami a családdal összeegyeztethető. Nálatok találkozik a két szempont?Akinél nem, hogy tudta túltenni magát rajta?
2018. máj. 11. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem kötelező gyereket szülni.
2018. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Pályát módosítottam. Sehol sincs megírva, hogy nem lehet valakinek több szakmája. A GYED alatt végeztem el a képzést.

Ha egyszer nagyok lesznek, és nagyon vágyok vissza, akkor megtehetem. Még nem dőlt el, hogy lemondok-e végleg az eredeti szakmámról.

Illetve nekem a család van első helyen, így nem teher, hogy most mással (is) keresem a kenyeret. Ezt is én választottam, szeretem is.

2018. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak nem szólt róla előre senki, hogy egy átlagos 8-9 órás munkát sem lehet gyerekek mellett tisztességgel végezni.
2018. máj. 11. 13:57
 4/11 A kérdező kommentje:
2es megkérdezhetem, h mi az eredeti szakmád és most mit csinálsz?
2018. máj. 11. 13:58
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

tele van vele az internet, hogy anyaként nehéz dolgozni.

van párod, ő is segítsen be.

2018. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Én olyan munkát végzek, amit magam osztok be. A pénz is több, a szabadidő is. Tudom hozni-vinni őket. Ennek mondjuk néhány szombat délelőtt az ára, de szerencsére nem mindig. Nyilván 2-3 műszakkal nehéz lenne megoldani, de a 8-4-ig melóval sincs gond, mert 10 perc alatt mindenhol ott lehet lenni kocsival. Sok függ attól hol laksz, van-e kocsi, lényegesen megkönnyíti az életet.
2018. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem hál'istennek sikerült összeegyeztetni a családi életet a munkámmal.

Két gyermekem van, egy 5 éves ovis és egy 3 éves bölcsis. Az állami szektorban dolgozom 8-16 óra között, viszont mivel fegyveres szolgálatnál dolgozom hivatásosként, vezényléses munkarendben dolgozom, azaz heti egyszer biztosan készenlétes vagyok, amikor gyakran be is kell mennem, vmint ha olyan munka van, berendelhetnek, amire azért nem gyakran van példa.

Imádom a munkám, izgalmas, sok feladat kifejezetten kihívás, ritka nyelveket tanultam, és hál' istennek azokkal tudok a munkám során foglalkozni. Nagyon bántott volna, ha föl kellett volna adnom, és mást kellett volna keresnem. Az anyagiakról nem is beszélve, nagyon jó fizut viszek haza, abszolút családbarát a cég, simán maradhatok otthon táppénzen, csak aztán meg kell próbálnom utolérni magam a munkában.

Nem értem, miért olyan nehéz egy 8 órás munkarendet szinkronba hozni a gyerekekkel.

2018. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sima 8 órás munkám van, és semmi problémát nem okoz a gyerekek szempontjából.

De amúgy sem úgy van nálunk, hogy ÉN egyeztetem össze a munkámat a családdal, hanem a férjemmel mindketten, úgy, hogy mindenkinek a lehető legjobb legyen. Nem rendelek mindent a gyerekek alá. Ha később majd váltani szeretnék, és ott esetleg más időbeosztás szerint kell dolgozni, azt is meg fogjuk oldani.

2018. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A 8 órás fix munkarenddel mégis mi a bajod? Az a legjobb gyerek szempontjából (ha teljes állásról beszélünk, nem pedig részmunkaidőről).
2018. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a legnagyobb félelmem az volt, hogy találok-e helyben munkát, ugyanis az ingázást nem tudtuk volna megoldani. GYED alatt másoddiplomáztam, mikor a kicsi 2 lett, elkezdtem ismerősöktől kérdezősködni állás ügyben és szerencsére pár hét alatt találtam helyben, a végzettségemnek megfelelő munkát, ami hivatali munkaidős, közel van a bölcsihez, ovihoz, családbarát hozzáállással. Nekem ezek fontosabbak voltak jelen pillanatban, mint hogy kiteljesedjek a munkában.
2018. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!