Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az, hogy az...

Szerintetek igaz az, hogy az okos gyerekek általában nem jók a sportokban?

Figyelt kérdés
Tehát aki jobban fejlődik szellemi téren, a mozgásoknál lemarad?
2018. ápr. 6. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlen. rengeteg jó sportoló van akinek kitűnő a tanulmányi eredménye is.
2018. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz. Évekig kitűnő voltam. Ezidő alatt a kézilabda sose ment, lovagolni viszont tökéletes megtanultam.
2018. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen igaz. Attól függ milyen mozgásban. Férjem és én is kimagaslóan tanultunk, ő 3 sportot űzött mellette versenyszerűen. Én nem szerettem sportolni sosem, egyedül a táncot szerettem. Fiunk nálunk is jobb lett, osztályelső és 5 éves kora ota olvas, de sportban engem örökölt: csak a zene és a tánc, aranyérmes versenytancos (hip hop). De pl. csapatsportokat nem kedveli.
2018. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A "jó tanuló,jó sportoló" díjat biztos,nem véletlenül találták ki....
2018. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem igaz szerintem.

Én azért voltam mindig 4-es tanuló, mert lusta voltam, és ezáltal lusta voltam sportolni is.

Tesóm osztályelső volt, jó tanuló, és versenyszerűen sportolt mindig, EB-t is nyert.

A lányom most 15 hónapos, védőnő szerint 10 hónappal fejlettebb a koránál szellemileg és mozgásilag is, a babaúszáson nála 5 hónappal idősebb gyerekeknél ügyesebb.

Nyilván vannak buta sportolók, meg okos mozgásképtelen emberek, de nem feltétlen ez az átlag :)

2018. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Olyan lehet, hogy valaki jó az egyikben, de a másikban nem. Viszont nem törvényszerű, hogy ha valaki a kognitív képességeiben kiváló, akkor fizikálisan ügyetlen. Nyilván vannak ilyen emberek is, de kategórikusan nem lehet ilyet állítani. Másrészt lehet, hogy van olyan, aki az egész életét szenvedélyesen felteszi a sportra és emiatt elhanyagolja a tanulást és mondjuk ez egyáltalán nem is érdekli. Ilyeneknél soha nem tudnánk meg, hogy lehetne-e másban is tehetséges. Ugyanez vonatkozik azokra a gyerekekre, akik tehetségesek valamilyen iskolai tárgyban, ezért versenyre járnak, állandóan ilyen könyveket olvasnak és ezért nincs idejük uszodába járni vagy síelni vagy egyéb, ahol viszont kiderülne, hogy abban is nagyon jók.
2018. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, változó, nem lehet általánosítani. Én mindig kitűnő voltam, sportokban szerencsétlen. Az öcsém szintén jó tanuló, sportversenyekre járt (futás, atlétika) emellett a mai napig focizik. Két lány osztálytársam, szintén kitűnő tanulmányi eredménnyel (az egyik jogász a másik pszichológus lett) felnőttként is sikeres kézilabdások.
2018. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Az okos gyerekek általában mindenben jók, beleértve a sportokat is.
2018. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!