Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki eltökélten nem akar...

Aki eltökélten nem akar gyereket, megbánja később?

Figyelt kérdés

Van közöttetek olyan, aki indokoltan nem akart gyereket, de megbánta amikor már kifutott az időből? Le lehet így élni az életet hiányérzet nélkül?

Nekem kb. 20 évesen volt az első méhen kívüli terhességem. Mivel szinte az utolsó pillanatban kerültem a műtőasztalra belső vérzés miatt, és mert nem ismerték fel időben, elég nagy műtét volt. Nem elég hogy nehezen gyógyultam ki belőle, még az akkori pasim puritán szülei is megaláztak. Majd 40 éves koromig még háromszor kerültem műtő asztalra, akkor már a férjemtől. Akartunk gyereket, de egy terhesség szintén méhen kívül sikerült, csak szerencsére addigra már "divat" lett a laparoszkópiás műtét, így nem trancsíroztak szét. A másik kettő pedig vetéléssel végződött. A hab a tortára, hogy egy rokonom fiatalon meghalt a terhessége 40. hetében babával együtt.

Jelenleg úgy érzem, hogy már undorodok az egésztől, és abszolút nem akarok gyereket szülni. Csak a férjemet sajnálom, hogy ezt nem adhatom meg neki. Ez egy borzalmas érzés, dilemma. Attól félek, sokkal inkább a férjem miatt fog bűntudat gyötörni később, mint magam miatt. Mert ha önző vagyok, magam érdeke a fontos, de nem tudom mit kapok a fejemhez később, ha megöregszünk. Egyelőre úgy tűnik elfogadta a döntésemet, mert nem tud mást tenni, de félek attól, hogy neki lesz rosszabb. Hozzá teszem még, hogy egyébként nem védekezünk, egy petevezetőm van, az is sérült, mert műtve volt. Ezen kívül 42 éves vagyok. Azt látom a férjem épp úgy szenved ettől a dilemmától, mint én. Nem nagyon beszél róla, de látom rajta, hogy ez egy kérdőjel számára is.


2018. máj. 15. 10:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első gyerekhez már kicsúsztál az időből, pláne ilyen előzményekkel. Valami nem oké, ha kétszer volt méhen kívüli és kétszer vetéltél is. Ezt talán több év megkeresni, kezelni, helyrehozni, aztán ki tudja mennyi teherbe esni. Pláne hogy te nem is akarod. Üljetek le megbeszélni, aztán együtt elmehetnétek nőgyógyászhoz, hogy ő orvosi szempontból elmondja a véleményét az előzmények és a jelenlegi állapotod ismeretében.
2018. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Én 36 vagyok és soha nem akartam gyereket, idegesítenek és nem akarok bezárva lenni, meg játszótérre menni, más anyukákkal jópofizni, iskolába menni szülőire, hülye feladatokat megoldani, farsang, zsúr....

De te akartál gyereket mindig is, úgyhogy a te eseted más, neked fizikai oka van, hogy nem lett eddig gyerek.

Ha szeretnétek akkor az örökbefogadás is opció, vannak ismerőseim akik örökbefogadtak saját gyerek mellett is, és imádják.

Szerintem ezt beszéljétek meg a férjeddel, annak nincs értelme, hogy csendben gyötrődtök mindketten, ebből így nem lesz gyerek, meg más sem.

2018. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fogadtok örökbe gyereket? Gyereket akartok, nyilván, különben védekeznétek és nem gyötörne mindkettőtöket a téma. Csak szülni nem akarsz. Mi a gond azzal, ha nem te szülöd meg?
2018. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Korábban jártunk meddőségi klinikára is, de ott is csak rossz tapasztalataink voltak. A korábbi műtéteimből kifolyólag pl, úgy tudtuk hogy nincs meg egyik petevezetőm sem. Nem tudták megmondani, hogy kivették-e az egyik műtétnél vagy sem. Az akkori nőgyógyászom egyértelműen rámondta, hogy természetesen kivették. Ekkor fordultunk meddőségi centrumba beültetés céljából. Az ottani h.s.g vizsgálat során még mindig azt állapították meg, hogy nincs petevezetékem. Erre mielőtt mentem volna beültetésre, spontán teherbe estem. Nem hittem isteni csodának, sokkal inkább annak, hogy valamit nagyon benéztek. Így is lett. Ez a terhesség méhen kívül sikerült, de a műtő orvos a laparoszkópiával meggyőződött róla, hogy már bizony nekem van egy viszonylag használható petevezetőm, ergo nem vagyok meddő. Ezt követte a két vetélés. Nekem már egyáltalán nincs kedvem az egészhez, csak a férjemet sajnálom.
2018. máj. 15. 10:27
 5/22 A kérdező kommentje:
3# a férjem hallani sem akar idegen gyerekről.
2018. máj. 15. 10:27
 6/22 A kérdező kommentje:
Még pár éve, a 30-as éveim vége felé felvetettem neki az örökbefogadás kérdését, de határozottan kijelentette, hogy ő nem kíváncsi más kölykére. Ő sajátot akart volna, ha az nem jön össze, akkor inkább senki. Ő azt szerette volna megtapasztani, hogy a saját vérét tartsa a karjaiban, egyébként nem érdekli más gyereke. Van a famíliában két gyerek is, de ők sem érdeklik különösebben. Felelőtlenül pedig a saját kontómra meg nem fogom bevállalni. Az örökbefogadott gyerekek egyébként is sérülékenyebbek, annak mi értelme van ,hogy ha nem lesz teljes család érzete, mert az "apuka" képtelen elfogadni?
2018. máj. 15. 10:37
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha apa nem tudja elfogadni, akkor valóban semmi értelme. Annak sem, hogy tovább kínzod magad.

Akkor viszont ki kell mondanotok hangosan, hogy ennyi volt, nem lesz gyerek. És pont. Minél előbb ki van mondva,annál előbb tudjátok megszokni a gondolatot.

2018. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor élet megoldotta, te nem akarsz, párod nem akarja másét. Éltek ketten és kész.
2018. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

"Aki eltökélten nem akar gyereket, megbánja később?"


AKi eltökélten nem akar, az később sem bánja meg.

De te akartál. A férjed is. Csak nem lehetett természetes úton.

ÉS örökbe fogadni sem akartok.

Így nem lesz gyereketek.

Lehet, hogy el tudjátok ezt fogadni, de lehet, hogy ez az egész életetekben végigkísér majd. Hogy mit kellett volna máshogy dönteni, hogy lehessen családotok.

Vagy egyszer a férjed a fejedhez vágja, hogy nem voltál képes gyereket szülni neki. Te meg, hogy nem volt képes elfogadni egy örökbefogadott babát.


SZóval ezt a témát nagyon át kellene beszélnetek.

2018. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 ez esélyes lehet később... Én most tényleg irtózom már az egésztől, de én is azt érzem, ez később még felszínre törhet.
2018. máj. 15. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!