Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerekhez mekkora lakás...

Három gyerekhez mekkora lakás "kell"? Mekkoraban lehet normálisan elférni? Óvodásnál nagyobb korosztály érdekel.

Figyelt kérdés
Mostanában mindenhol 200 nm-es házakat építenek, két-három gyerekhez. Tényleg kell ekkora? Vagy felesleges?

2018. máj. 16. 07:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Mi most építkezünk. Az első tökéletesen leírta a minimum feltételeket, így készül a házunk. Összesen 128 m2, 4 db 3x4 m-es szoba, egy 43 m2-es nappali+étkező+ konyha, két fürdőszoba, az egyik WC-vel, egy különálló WC, egy háztartási helyiség és egy kicsi kamra.

Ha a gyerekek kirepülnek lehet, hogy eladjuk és veszünk egy kisebbet magunknak és egy lakást nekik vagy befektetésnek, de lehet, hogy megtartjuk, így lesz hova elszállásolni őket, ha hazajönnek látogatóba.

2018. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Most egy 3 szobás panelben lakunk a 3 gyerekkel. Már a második gyereknél úgy éreztem, hogy kinőttük. Rengeteg cuccunk van, egyáltalán nem férünk el. Bár van olyan ismerősöm aki mikor megtudta, hogy költözni akarunk, megkérdezte, hogy: Miért nem 3 szobásban laktok? Szóval neki a 3 gyerek 3 szobás lakásban ideális, nekünk nem. Nekem például fontos az ágyam, matracom minősége, már nem tudnék kihúzható kanapén aludni, azt meg nem szeretném, hogy a vendégek az ágyamon üldögéljenek, így van egy hálónk, egy gyerekszobánk és egy nappalink, amit ha beáldoznánk sem lenne több pakolóhelyünk.

Azért a másik végletbe sem szerettünk volna beleesni, így az építkezésnél max. 150 m2-ben gondolkodtunk.

2018. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az azért félő, hogy ha felnőnek a gyerekek, akkor ott marad a szülőpár egy óriási házban. Persze el lehet adni, de talán nehezebben már az ember idősebb korában. És hogy vajon megéri-e, ha mondjuk nagyobb hitel kell ahhoz, hogy beleferjen a nagy nappali, meg a külön szoba minden gyereknek. Nyilván nem lehet másfél szobában 3 gyereket nevelni."


Amíg a gyerekek otthon vannak - ami 18-15 év a krouktól függöen -, addig szükséges ekkora hely, ezért ennél kisebb lakást/házat nem szabad venni.

Ha a gyerekek felnönek, majd akkor kell végiggondolni, mi legyen utána, csak azért nem élhettek évtizedekig kis lakásban nyomorogva, hogy idösebb korotokra ne legyen ott a túl nagy ház.

A nagyobb hitel meg megint csak olyan dolog, hogy ha szükséges, akkor nincs más választás. Viszont ha már nem kell ekkora lakás, akkor eladni is lehet és akkor visszatérül a nagyobb hitel is.

2018. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
azért csak legalább 20-25 évre veszed a lakást, mert nem minden gyerek tud elköltözni 18 évesen
2018. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

A 13-as vagyok és most vettem észre, hogy elírtam:


" - ami 18-25 év a koruktól függöen -"


Így akartam írni, mivel a legnagyobb gyerek lehet akár tíz éves is, és ha a legkisebb most született volna, akkor is a 25 év lenne a reális.

2018. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem felesleges - és mondom mindezt úgy, hogy én egy 350 nm-es hodályban nőttem fel, ahol a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy mindenkinek külön hálója, a szülőknek külön fürdője volt. Pont emiatt tudom, hogy ha külön hálója is van mindenkinek (ez az egy, amire azt mondom, hogy jó lehet, de ha 2 ugyanolyan nemű és hasonló kórú gyermek van egy szobában, abból sem hinném, hogy tragédia lenne), baromi nagyok a terek, amiből következik, hogy marha sokat kell majd takarítani, ráadásul minél több tered van, annál inkább hajlamos vagy felhalmozni dolgokat, amelyekre semmi szükséged, csak porfogó.

Szüleim sem tudnak mit kezdeni ketten abban az óriási házban, mi 3-man vagyunk testvérek, mindhárman messze lakunk, még havi szinten sem látjuk egymást, így nyilván segíteni nem tudunk annak a fenntartásában (de ha tudnánk sem hinném, hogy a felnőtt, családos embernek az lenne a feladata, hogy a szülői házban takarítson olyan helyiségeket, ahol maximum szellemek járnak), de eladni ezeket a házakat nem lehet, mert divatja múlt, meg azért most már egy fele ekkorával is megelégszik egy 5 tagú család. Szóval gondolni kell szerintem erre is, szép dolog a nagy ház, csak épp mi a bánatot csinálsz, ha a gyerekeid felnőnek? Az eladásra semmi garancia nincs, a gyerekeid meg nem azért alapítanak családot, hogy utána ne velük töltsék a hétvégéket, hanem a ti lábon forgó kacsátokat toldozgassák, foltozgassák.

2018. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó! Anyámék megoldották a 400 négyzetmétert, van bejárónő....
2018. máj. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó elötti: nagyon érdekes lehet kamaszkorban, ha a két hasonló korú gyereknek (akik egy szobában szerinted jó elvannak), az egyik tanulni akar, a másik max hangerön zenét hallgatni, vagy az egyik a barátjával/barátnöjével akar lenni, a másik meg folyamatosan a nyakukon van...


Emellett nem hodályról volt szó, hanem mindenkinek külön szobáról és nem 30 négyzetméteresekröl, hanem egy-egy 3x4 m-esröl, amikböl sehogy sem lesz hodály méretü lakás.


A takarítás meg semmivel sem problémásabb, éppen ellenkezöleg, ha két-három szobás lakásban élnének, ott nem lehetne takarítani, mert annyira zsúfolt minden helyiség. A nagyobbat meg bövel rendben lehet tartani.


Eladni meg mindenképpen el lehet, kivéve, ha valami világvégi kis faluról van szó.

2018. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18-as! Akkor félreértetted, amit írtam, emiatt elnézésedet kérem. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, igen, jónak találom a külön hálót, ahogy ezt le is írtam, de nem tartom kötelezőnek, ha esetleg nehezen kivitelezhető, vagy nem praktikus bizonyos feltételek mellett.

Az ingatlanpiacról meg előbb tájékozódj és utána jelents ki ilyeneket, hogy el lehet adni, mert sajnos nem. Akinek elég pénze van, az inkább építkezik, hogy a saját szája íze szerint tudja megterveztetni a házát, arról nem is beszélve, hogy ha felmész egy ingatlaneladással foglalkozó honlapra, akkor sajnos nem az éppen megfelelő méretű 120 nmes, némi udvarral rendelkező mediterrántípusú házak vannak túlkínálatban, hanem a 90-es évek elején szocpolra félig meddig megépült, ma már divatjamúlt többszintes hodályok, amelyek nyilván nem kellenek senkinek. Ha meg nem ezek, akkor az 50es években épült kockaházak, amelyek méretükben talán megfelelnek az elvártnak, csak a hozzá tartozó 500, meg 1000, meg 2000 nmes telek, amit ugyan mire használna fel vki, aki nem mezőgazdasággal foglalkozik. Nem beszélve arról, hogy ezeket a házakat nyilván mind áron alul kényszerül az ember eladni, pont azért, mert a kutyának nem kell... úgyhogy kicsit óvatosan ezzel az "el lehet adni" kijelentéssel, mert elég sokan buktak már bele ebben az országban, pont a devizahitel vagy majd a jövőben a CSOK analógiájára, de ebbe most nem mennék bele.

Egyébként viccesek vagytok, múltkor egy pont ugyanilyen kérdésnél fejtettem ki, hogy milyen fontosnak találom, hogy külön hálója legyen minden gyereknek, akkor persze azért estek nekem ,mert hát igenis elalszik a gyerek a testvérével és amúgy az én qrva *nyámat, amiért úgy gondolom, hogy egyszer lesz pénzem arra, hogy ne egy másfél szobás panellikba szüljek 8 puját, hanem meggondoltan, nem meztelenen p*csára és nem is több 10 milliós hitelre egy pont akkorát, ami éppen elegendő mindenki számára, mindneki el tud vonulni a kis kuckójába, kényelmes, de azért bált nem lehet rendezni a kistestvér hálójában. Olyan 2 pólusúnak érzem az itt válaszolókat....

2018. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És gondolod, hogy akik szerint itt minden gyereknek kell szoba, azok ugyanazok, akik szerint elég az összesnek egy????


Mert szerintem kizárt, és különbözö embereknek különbözö véleménye van itt is, meg máshol is.

2018. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!