Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan nők akik 0...

Vannak itt olyan nők akik 0 munkatapasztalattal szültek gyereket? Elmesélnétek miért alakult így? Megbántátok?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akiknek végzettségük az van (minimum középiskolai vagy érettségi) De nem álltak munkába, vagy egy képzés, iskola, egyetem közben vállaltak gyereket, vagy bármi miatt nem dolgoztak előtte.

Hogyan alakult így az életetek? Mi volt az oka amiért előtte nem dolgoztatok?

Megbántad hogy így alakult? Nem volt kellemetlen hogy a párotok tartott el titeket? Vagy hogy szülői segítséget kaptatok (ha kaptatok)? Vagy hogy önállóan nem tudtatok volna boldogulni?

Hogyan éltétek meg?

Mindenre kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban! Köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 16. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
OHh sokan vannak akiket eltartanak. Legtöbbjüknek munkaundora van.
2018. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Én az ilyenen mindig meglepődöm,hiszen kinek jó mindig pénzt kunyerálni minden carra ami épp a gyereknek kell,vagy intim dolgokra pl betét,tampon,bugyi. Érdemben nem tudok hozzá szólni mert én 12 év munkával a hátam mögött vállatam gyereket,és bár rendes csedet meg gyedet kaptam néha nekem is osztanom,szoroznom kellett hogy mire költöm a pénzt. Tehát minden tiszteletem azoké akik a semmire szültek,bátrak vagytok.
2018. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon fiatal voltam mikor férjhez mentem így nem is dolgoztam szülés előtt. Szerencsére olyan párom van aki nem tartja ezt számon és pénzt se úgy kellett kuncsorogni hanem minden közös volt. Ő dolgozott én kaptam a családi meg a gyes. A pénz pedig közös számlára ment. A szüleimnél laktunk így csak a kaját kellett fizetni meg a babának a dolgait. Utána jött a kistesó majd mikor ő 2.5 éves lett elmentem dolgozni. Most várom a 3. babát. Ugyan attól a férfitől. Saját lakásunk van, kocsink. Gyedre leszek jogosult.
2018. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem unokatesóm szült nulla munkaviszonnyal érettségi nélkül. Született egy lánya,amikor 16 volt most 4vagy 5 éves utána 3 évvel született egy fia. Van egy idősebb párja,aki dolgozik. Elment dolgozni 3 hetet valahova ki is rúgták nem csinált semmit szinte. Most tervezi a 3.-at,hogy ne kelljen dolgozni. 😕 Nem vagyok vele jóban,de annyi infó eljutott másik rokontól,hogy gyerek szült gyerekeket. Szörnyű nem foglalkozik a gyerekeivel a nagymamája gondozza őket. Szerintem ő megbánta én ezt látom. Sajnálom azokat a gyerekeket. Szóval van ilyen. De olyat is ismerek,aki talpra állt dolgozott a gyerek után és szépen nevelik a kislányt. ☺
2018. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az én válaszom sem releváns, azért leírom. Az ilyen helyzet nem magától alakul. A többségnek valóban nincs semmilyen perspektívája, munkaundora (ahogy az 1-es írta) viszont van, inkább bevállal egy gyereket, minthogy elkezdje felépíteni saját magát.

És van az a nagyon kicsi százalék (tudom, itt a többség jár ebben a cipőben), akiknél valóban védekezés mellett jön össze a baba, és megtartják. Én ezekkel is vitatkozni szoktam, ugyanis azt vallom, nem kell még egy éhező száj. Majd szüljön akkor, ha el is tudja tartani.

2018. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Sosem értettem ezt a munkaundor megfogalmazást. Szerintem sokkal keményebb 2-3 gyereket ellátni 0-24 ben, mint napi 6-8 órát papírokat tologatni egy irodában és pletyizni meg cigi, kávé szünetekre járni óránként.
2018. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

19 és 21 évesen szültem. Nem volt munkaviszonyom. Saját házba szültem, igen, férjem teremtett meg mindent. Előre elterveztük, hogy fiatal anya leszek, közben csinálom a fősulit, mire az vége mehetek is dolgozni, és már van 2 gyerekem is. Szuperül működött minden. Most 27 vagyok, van egy 7 és egy 5,5 évesem. Már 4 éve folyamatos munkaviszonyom van.

Ha leírom az én történetemet itt mindíg leponzoznak. Folyamatosan kapom a támadásokat, hogy mert másnak a nyakára szültem meg az állam pénzére. Én ezt nem érzem így. A férjemmel közösen döntöttünk így, 1 forintot nem kértünk soha senkitől. Családit és gyest kaptam úgy mint mindenki más...

2018. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

A párom 36 éves volt mikor született a babának. Én 18. Épp leérettségiztem és ezzel együtt lett egy szakmám. Neki volt saját háza, vállalkozása. Szerelemből vállaltunk babát mert nem akartunk sokat várni. Semmi munkaviszonyom nem volt, baba mellett tanultam még egy szakmát. Úgy terveztük hogy ha a fiúnak 3 éves lesz vissza megyek dolgozni de időközben újra várandós lettem. 2 éves volt a fiam amikor született az öccse. A pici decemberben töltötte a hármat így nem ment oviba csak majdnem négy évesen. Szeptemberben kezdte az ovit, júniusban született a kistesó. Most lesz egy éves a legkisebb, még szeretnénk majd egy babát.

A párom sosem érezte úgy hogy neki ez teher lenne, én volt hogy így éreztem de ő mindig megnyugtatott hogy neki ez öröm.

2018. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 érdekel0 ***** válasza:
93%

16 éves koromtól diákmunkáztam,heti 20,majd 18 èves koromtól heti 30 órában.

Ez ugye nem számított gyed szempontjából,csak azért írom,hogy nem egy lusta dög vagyok.

20 èvesen lettem(nem tervezetten)terhes,mèg tanultam.

A szüleim támogattak,a pàrom is.

Nem volt könnyű.

1,5 évesen ment bölcsibe,èn dolgozni.

Fèl èvvel kèsőbb vettünk saját lakást.

Remek gyerek,vagyis kamasz már.

Született 10 èvvel kèsőbb mèg egy közös gyerekünk.

Állandó munkaviszonyom volt mindvégig.

A kicsi pár hetes kora óta dolgozok dolgozók ugyanúgy.

2018. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

kulfoldon elek a csaladommal. Nem fejeztem be a sulit, de 17 evesen mikor anyaek kijottek en egymagam tartottam fent magam, dolgoztam, suliba jartam. Miutan kijottem itt is jartam iskolaba, de mivel nem beszelem a nyelvet, az egyik tanar ramszallt igy ott hagytam a sulit.

19 eves vagyok 20 hetes terhes, DE jarok anyukammal takaritani hetente tobbszor is es segitek a haztartast vezetni. Szuleimmel lakunk, de paromnak van allando munkahelye. En egyaltalan nem banom, hogy igy alakult. Nagyon varjuk a picit.

2018. máj. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!