Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a kijelent...

Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

Férfiak véleményét is várom, habár nem tudom, mennyien vannak jelen ebbem a kategóriában. Lehet, hogy semennyien :D

Egyszer egy pasi azt mondta nekem, hogy azért akar gyereket, hogy valaki tovább vigye a vérét és a nevét.

Engem ez egy kicsit felháborított. Ez lenne utolsó indok, amiért gyereket vállalnék. Vajon milyen apa lenne ő? Ha csak emiatt vállalna gyereket, gyanítom, hogy nem túl jó.


2018. máj. 17. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem felfújod. Ha nem csak emiatt akarja, akkor nincs gond. De ez a vérvonal dolog az emberek 90 %-ába bele van kódolva. Felesleges ezt rágcsálnod mint egy rágógumit, pláne ha nem is ízlik...érted.
2018. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez természetes reakció. A nők is azért szülnek, hogy legyen aki tovább viszi a vérét.
2018. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekvállalás elsősorban a fajfenntartás miatt fontos. Biológiai szempontból ez a lényege, a rózsaszín habcsókkörítést az intellektusunk teszi hozzá. De akkor is a szaporodás, a fajfenntartás a lényege, semmi más. N34
2018. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Ezen mi háborít fel? Mindenki ezért vállal gyereket. Vagy te miért?
2018. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez a fajfenntartasi ösztön, ami alapból minden élőlényben benne van, így az emberben is. Te is ezert akarsz, max ehelyett valami rózsaszín ködös marhaságot mondasz
2018. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Kifejetenéd kérdező, hogy te miért akarsz?
2018. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
En ferfi vagyok. Szoval ha azt mondjuk hogy azert akarunk gyereket hogy tovabb vigye a verunket, az azert van mert mindenki igy gondolkodik. Te is. Viszont ha az en nevemet viszo tovabb a gyerekem, akkor valoszinuleg olyan nevelest is adok neki ami altal buszke lehetek ra. Erted? Attol hogy valaki ezt igy kijelenti, az nem azt jelenti hogy rossz apa lesz. Sőt! Pont az ellenkezojet.
2018. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Számomra ez azt a jelentést hordozza magában, hogy ő csak azért szeretné a gyereket, hogy legyen. Megcsinálja, aztán nem foglalkozik vele, mert már továbbadta a génjeit és a nevét. Nem azért vállalja, hogy legyen egy gyereke, akit szerethet, nevelhet, mert szereti a gyerekeket. Hanem csak, mert ez a szokás.

De lehet, hogy csak én gondolom, hogy ennek negatív jelentése van. Aki ezt mondta nekem, nem túl lelkes a gyerekek iránt. Szerintem emiatt is hangzott számomra negatívan.

Én úgy gondolom, hogy mindegy, hogy az én vérem, nevem fenn marad vagy sem. Úgyse fogom tudni, meg egy kicsit egoistának is tartom ezt a hozzáállást. Emellett tisztában vagyok azzal is, hogy a "rószaszín köd" csak a szaporodási ösztön miatt van. Mégis durvának találnám azt mondani, hogy én csak a véremet akarom fenntartani egy gyerek nemzésével. Mintha a gyerek csak egy eszköz lenne, semmi több.

2018. máj. 17. 20:16
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te ezt a kijenetést erősen félremagyarázod és ferdíted, attól még mert az ember a fajfenntartási ösztöntől vezérelve gyermeket nemz, attól még szereti is az utódokat.
2018. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Én a negativ énképem miatt meg pont abban reménykedem hogy belőlem szinte semmit nem örököl az utod hanem a párom vonala domináljon benne. Szoval én aztán biztos nem az én vérvonalam fenntartását nézem. Habár annyiban pozitiv hogy felmenői ágon sincsenek betegséghajlamok szoval makk egészséges mindenki.

Amugy egy gén ha jol tudom tizediziglen üthet vissza, azaz ha nem is a gyerekem hasonlit majd rám hanem majdan az unokám jobban vagy akár az unokám unokája, remélem a sok génkeveredéssel max nyomokban leszek csak fellelhető majd :)


De. Szerintem ffi oldalrol teljesen rendjén van hogy amit életében felépitett akár vagyoni vagy karrier kapcsolati szempontbol, azt szeretné a saját gyerekének továbbadni. Ez teljesen normalis es evolucios alap is.

2018. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!