Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbben miért adnak 2...

A legtöbben miért adnak 2 keresztnevet a gyereküknek? Úgyis csak az egyiket használják.

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 10:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért kaptak kettőt, hogy legyen választási lehetőségük, én ugyanis gyűlölöm a saját nevem, nem bántam volna, ha legalább van másik opcióm. Egyébként kifejezetten sokszor használjuk mindkét keresztnevüket, egyben és külön is.
2018. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A 3. gyerekemnek van két neve.Az elsőt az apja után kapta, ehhez én ragaszkodtam.

De mivel senkinek nem tetszik a családban így kapott másodikat.

2018. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Én spec azért mert a férjem mindenáron a sajátját akarta a fiunknak adni, én meg nem akartam h ugyanúgy hívják így megkapta apukám nevét is. Az apja nevèn szólítom, voszont nem ifj.... azt nem akartam semmiképpen.
2018. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes válaszok, a férjemnek is ket keresztneve van, de borzasztóan utalja, hogy így alakult. Otthon a 2. néven szólították, ezt szerette is, de az iskolában, munkahelyen, hivatás helyeken az első nevén szólítják, amit nem szeret. Ez nem úgy működik, hogy választhat. Ha ott van hivatalosan a név, akkor nem fog válogatni és csak úgy elhagyni az egyiket. Ragaszkodott hozzá hogy a fiunknak egy keresztneve legyen, mert mai napig utalja, hogy hol így, hol úgy szólítják.
2018. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

Az én családomban (apai ágon) például hagyomány. Nekem is és a tesómnak is kettő van. Apukámnak és a nagybátyámnak szintén, nagyapámnak is kettő volt, és az ő szüleinek is kettő volt.

Úgyhogy amikor terítéken volt a névválasztás, én automatikusan két nevet kerestem rögtön.

Én amúgy szeretem is, hogy kettő van, írásban használom is a teljes nevemet, aláírni is úgy szoktam, és bárhol, ahol meg kell adni a nevemet, az egészet szoktam, az ajtónkra, postaládánkra is így van kiírva.

2018. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%
#14 miért ne választhatna, ha egyszer kettő van? Ő mondja meg, hogyan szokták szólítani, ennyi. A nagyobbik fiamat is a második keresztnevén szólítja mindenki, iskolában is, meg bárhol. Meg is szokták kérdezni, hogy melyiket használja, és ő is úgy mutatkozik be, hogy azt a nevét mondja, amelyiken szólítani szokták. A hivatalos papírjain rajta van mindkettő, de nem kötelező az elsőt használni. Ha a férjed nem szereti az elsőt, miért nem szólt, hogy ne azon, hanem a másodikon szólítsák?
2018. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Bármi miatt. Az egyik szülő ragaszkodik egy névhez, a másiknak viszont az nem tetszik, így megkapja második névnek. Konrkétan van rokonom, ahol egy elveszített legjobb barát után kapta második nevét a gyermek.

De tudnék olyat is mondani példának, hogy mondjuk a vezetéknév túl rövid és gyakori, ha ehhez a közösen válaszott keresztnév szintén rövid és/vagy gyakori, akkor jó lehet egy második keresztnév, hogy mikor az ember elkiabálja magát, hogy Nagy Noel, akkor mégse nézzen oda 5 kisgyerek, mert Nagy Noel Bélából már nem valósznínű, hogy lesz ott még egy.

Lehet a háttérben olyan is, hogy a 2 szülő nem tud megegyezni a keresztneven, ezért mindketten adnak egyet, aztán meglátják melyik tetszik majd a gyereknek. Ilyen ismerősöm is van, nem is egy, mindketten a második keresztnevüket használják.

2018. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A "hogy legyen miből választania"-n kívül a többi érthető. De mi van akkor, ha pont 2 olyan nevet adsz neki, ami nem tetszik? Akkor nincs miből választani. Ha meg annyira nem tetszik, meg lehet változtatni.
2018. máj. 22. 14:44
 19/21 anonim válasza:
mondjuk ez egy esély a gyerkőcnek, hogy kiválassza majd, hogy melyiket használja
2018. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én a nagyanyám emlékére kaptam a második nevem. Nagyon szeretem, nem válnék meg tőle, de a gyerkőcömnek csak egyet szeretnék adni.
2018. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!