Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbben miért adnak 2...

A legtöbben miért adnak 2 keresztnevet a gyereküknek? Úgyis csak az egyiket használják.

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 10:35
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#14, #16 Szerintem is butaság, hogy nem választhat, meg hogy majd önkényesen eldöntik a népek. Az én nevem, én döntöm el, hogy használom. Engem a kezdetektől a második nevemen szólított mindenki, a szüleim a születési bizonyítványomon is azt húzatták alá. Családban, oviban, iskolában, munkahelyen, mindenhol felfogták, és betartották. Egyszer kitaláltam, hogy egy táborban, ahol csak egyetlen gyerek ismert, az első keresztnevemen mutatkozom be, de nem volt jó ötlet, mert nem hallgattam rá... :D :D :D

Van egy ismerősöm, ő is a második nevét használja, csak a suliban szólítják az elsőn, amit az apja után kapott, de csak azért, mert neki mindegy, és rájuk hagyta.

A saját fiaimnak is két nevet választottunk, nem volt kérdéses. Az ő családnevük nagyon gyakori, plusz a nagyobbik fiam keresztneve igen népszerű mostanában, úgyhogy jól is jön a második név, mert pl. edzésre jár egy másik ilyen nevű gyerek, akinek viszont nincs második neve, úgyhogy mikor az edzésdíjat utalom, a közleménybe a második keresztnevet is beírom, így nem keverednek el a befizetések... :)

2018. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!