Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltanátok munkahelyet a...

Váltanátok munkahelyet a helyemben?

Figyelt kérdés

Kb. 1-2 év múlva szeretnénk elkezdeni a próbálkozást a férjemmel.

Első gyermek lesz, nem tudjuk, hogy mennyire vagyunk termékenyek és hogy mennyi időt vesz igénybe mire sikerül.

Jelenleg biztos munkahelyem van, de 11 órában dolgozom álló munkát. Tehát mondjuk egy héten 4x 11 órában távol vagyok és 3 napot meg pihenek.

A tervek szerint a baba 2 éves koráig maradnék itthon vele, utána viszont ez a munkabeosztás nem biztos, hogy gyerekbarát lenne. Például bölcsiből nem tudom elhozni, nem lehetek vele csak este 8 óra után.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy szerintetek jobb lenne már előtte keresni egy normál 8 órás munkát vagy maradjak a biztos munkahelyemen a gyermek 2 éves koráig és utána elég, ha keresek másikat?

Vagy akkor már úgysem szívesen vesznek fel, mert van egy kicsi gyerekem?


Előre is köszönöm a tanácsokat.


2018. máj. 21. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Ha csak 1-2 év múlva szeretnétek elkezdeni a próbálkozást, és anyagilag sem lenne veszteséges a váltás, szerintem mindnképp próbálj másik munkát keresni. Ha találsz egy normális helyet és letelik a próbaidő, akkor ugyanolyan biztos munkád lesz, mint most.

És igen, azt a részét jól látod, hogy kicsi gyerekkel nem szívesen vesznek fel sok helyre, akár kimondják, akár nem. Sajnos nem mindenhol elnézőek betegség stb. esetén.

Nem tudom elképzelni, hogy egy kicsi gyerek (bölcsis) mellett túl jó dolog lenne 11 órákat dolgozni. Van akinek egy ilyen pici mellett még a 8 óra is sok, de ha van segítséged, akkor simán megoldható.

Ezt csak zárójelben jegyzem meg, de tökjó, hogy ennyire előre gondolkodsz! :)

2018. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.
2018. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Jó, hogy ilyen tudatosan tervezel.


Azt kihagyod azonban a számításból, hogy nem csak te vagy a gyerek szülője, hanem az apja is, tehát mindkettőtöknek fel kell adni valamit, nem csak neked. Én nem lépnék a helyedben, semmi baja nem lesz a gyereknek, sőt, ha az apjával is annyi időt tölt, mint az anyjával.


Maradj, közben beszélgessetek a férjeddel, hogy mindketten mit fogtok bevállalni a gyerek nevelésének érdekében. Van időd, kialakul.

2018. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!