Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak a következő...

Hogy reagáljak a következő helyzetben? Már kellemetlenül érintenek a barátnőm megjegyzései a gyerekeinkkel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

21 hónapos fiam van, neki 2 éves lánya. Terhesen barátkoztunk össze, azóta együtt szervezzük a gyerkőcös programokat. A fejlődésükben mindig látszott a 3 hónap különbség, de ahogy telt az idő, a fiam egyre jobban lemaradt. Vagy az ő lánya húzott bele?! Nem tudom. Az én gyerekem pl. 18 hónaposan indult el, az övé 1 évesen. Az enyém még szopizik, az övé 3 hónapos koráig cicizett. Az enyém alig mond pár szót, azt is csak én értem, az övé már szinte mondatokban beszél, ismer színeket, számol, mondókákat mond :-S Én mindig dícsértem az övét, tényleg ügyes kislány, de az enyém sem buta!! Tudom, hogy értelmes, okos fiú, csak olyan kényelmes fajta. Csendes, nyugodt, mint az apja.

Mikor az övé elindult, sokszor utánozta az enyémet és négykézláb mászkált, ha együtt játszottak. Barátnőm leszidta, hogy nem szabad, szépen menjen :-S

Mostanában úgy mondja pár dolognak a nevét, ahogy az én fiam :-) Pl. motor -> dada. Barátnőm rászól, hogy fejezze már be ezt a beszédet, ne fejlődjön már vissza!

Kisfiam szeret forogni, rázni a fejét, ha együtt vannak, a kislány is csinálja, közben kacarásznak, erre az anyja rászól, hogy fejezze már be ezt a viselkedést, már nagylány, hogy lehet ilyen butaságokat játszani.

Megtanította a kislánynak, hogy mutassa meg a fiam hogy szokott cicizni, és sírni, mint egy csecsemő :-S És mutatja! Pedig soha nem szopizunk nyilvánosan, ritkán nyűgösködik a fiam a játékok során, nem tudom ezt is miért kellett így betanítani.

Ez pár példa, de minden napra jut egy kis megjegyzés és már besokalltam :-(

Sokszor bánt az, hogy az én gyerekem nincs dicsérgetve, csak cikizik. Nem hiszem, hogy meg tudnám beszélni ezeket az érzéseket vele, mert nem igazi barátnőm, inkább együtt babázunk, de azért jó fej, csak elég nagyképű az egész család!

Szerintetek?


2010. jún. 15. 16:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én megszakítanám vele a kapcsolatot, az ilyen barátnő nem barátnő! A végén még neked vagy a kisfiadnak lesznek emiatt komplexusaid, nem ér annyit az egész! Különben is a fiúknál minden vontatottabban indul el, a lányok hamarabb érnrk, legalábbis az én környezetemben!
2010. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi véleményeket! Tudjátok mi az érdekes? Hogy megpróbáltam megfogalmazni nektek, miért jófej és azon kívül, hogy vannak közös témáink és hogy szokott csokit hozni a fiamnak, nem jutott más eszembe. Sok idegesítő tulajdonsága van, de én elfogadtam olyannak, amilyen. Rajtam kívül nincs barátnője, aki volt, azt is kibeszélte fűnek-fának. Lehet engem is :-S Mindig hivogat, szervezi a programokat, ezért is találkozunk annyit. Én szinte nem is keresem, de ez sosem zavarta. Éppen ezért még fogalmam sincs, hogy vessek véget a találkáknak, nem vagyok egy határozott, szakítós alkat :-) Lesz sértődés, az biztos!
2010. jún. 16. 11:49
 13/13 anonim ***** válasza:

Pedig ha meg akarod tartani ezt a kapcsolatot, akkor lépned kell. Szerintem mond el neki egy alkalmas időpontban, hogy mennyire bánt, hogy leszólja a fiadat. Hátha kapcsol... Ha nem, akkor ne kínozd magad, hagyd a fenébe! Nem érsz rá és kész! Vagy mesélj egy "barátnődről", és mondd el azokat a dolgokat, hogy ő mit csinál és tőle kérj tanácsot, mit tegyél. Valószínűleg nem fog magára ismerni, de hátha figyázni fog a szájára a későbbiekben.

Ha nem megy, próbálj meg megismerkedni a közeli játszótéren olyanokkal, akik normálisak. Azért vannak ilyenek, ne aggódj...!

2010. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!