Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na most akkor mi az igazság...

Na most akkor mi az igazság három gyermekes család esetén az óvodai étkeztetésben?

Figyelt kérdés

Kétgyermekes család,a harmadik nemsokára megszületik.Az óvodában elhajtották apukát,hogy nem jár étkezési támogatás az óvodás gyermekre csak ha már megszületett a kicsi.Mások viszont úgy tudják,hogy magzat után is jár a kedvezmény orvosi igazolás ellenében,és nem feleárú hanem ingyenes étkezés!

Én is úgy tudtam,hogy csak az iskolában van feleárú támogatás-megszületett gyermek után,óvodában magzati kedvezmény alapján ingyenes.

Ti hogy tudjátok?


2010. jún. 15. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak ha megszületett, akkor jár kedvezmény.


magzat után egyedül a nagycsaládosoknak járó adókedvezmény vehető igénybe ezen kivül semmi.

2010. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Azt meg tudnád mondani,hogy feleárú étkeztetés vagy ingyenes?

2010. jún. 15. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
3 gyerekes vagyok! Étkezési kedvezmény 50% mindegyik ovodás és iskolás korú gyermekre!És csak a születés után jár és be kell mutatni a 3. baba születési anyakönyvi kivonatát és igazolás(rózsaszin cetli a postától vagy banki átutalásos papír)kell a családipótlékról hogy 3 gyermek után kapja a szülő. Magzatra járó kedvezmény az adó jóváírás!
2010. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Félárú, ha az intézményt üzemeltető önkörmányzat ad ilyen jellegű támogatást
2010. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak ha már megszületett, és nem az ovinál kell első körben intézni, hanem az önkormányzat állapítja meg a jogosultságot (mert a kedvezményt is ők biztosítják).
2010. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen , 50%-os kedvezmény jár alapból , ha már megszületik a harmadik , ingyenes csak akkor lesz , ha a helyi önkormányzattól igényelitek a gyermekvédelmi kedvezményt (jövedemtől , anyagi helyzettől függ)úű

Négy gyermekes anyuka

2010. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jún. 15. 17:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mégegyszer.

A kérdést azért írtam ki,mert egyik ismerősöm került ebbe a helyzetbe most.

Egyébként én is nagy családos vagyok van három gyermekünk,de már nagyobbak és nekem anno más okból de járt az ingyenes óvodai étkeztetés.Tehát a magam példáját tudtam csak elmondani az ismerősnek.

De ezek szerint nem mindenkinek ingyenes.

Az iskola nekem is félárú és ingyenes tankönyv.Ezekkel tisztában voltam és az adókedvezményt is kapjuk.


Nem baj,az 50% is nagyon jó.

2010. jún. 16. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!