Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod nem...

Mit tennél, ha a párod nem szeretne babát már egy ideje és csak azt mondja mindíg, hogy majd később?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt és 3 éve jegyesek. Van 1 lakáshitelünk és mostanában jár le a kocsiról a hitel. Eddig az volt a válasza a kérdésemre, hogy (miért nem akar gyereket) várjuk meg míg letelik a kocsiról a hitel. Mostmeg azt mondja, hogy nem érti miért sietek ezzel a dologgal. 1 éve jelentettem be neki, hogy babát akarok. Nem tudom mivel tudnám meggyőzni? Elvagyok keseredve!
2010. jún. 16. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? Nem meggyőzni kellene, hanem közösen akarni. Próbáld meg megértetni vele, hogy idősebben komplikáltabb és veszélyesebb a szülés, nagyobb az esély arra, hogy beteg legyen a gyerek.


Nem mellesleg sosem értettem, miért kötődik ennyire az anyagiakhoz a babavállalás... :(

2010. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi is állandóan halogattuk, de nálunk én húztam az időt állandóan. Végül 15 évvel a házasságkötésünk után született a gyerekünk. :) Nem tudom, hány évesek vagytok, de valószínűleg még fiatalok vagytok. Egyébként igenis függ az anyagiaktól a gyerekvállalás. Én építkezés és hitel előtt (közben) nem vállaltam volna. Minden pénzünk a házba ment, utána meg a bevételünk 70%-a a banknak.
2010. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem várj 3-4 hónapot,és próbálj addig erről sokszor elbeszélgetni vele,és ha nem akar gyereket..akkor egyszercsak kérdezd meg tőle,hogy:

Gyerek vagy szakítás?

2010. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Először is köszi, hogy válaszoltál. Párom 30, én 24 vagyok és jelenleg még tanulok.

Én sem értem, hogy miért ragaszkodik ennyire az anyagiakhoz, hiszen tök jól élünk és mindenünk megvan, mellesleg nekem is van jövedelmem, igaz nem sok de ha szülni mennék, akkor azt felváltaná a gyes és a csp. Tehát nem lennénk kevesebbek anyagilag. Mellesleg család is segítena, ha arról lenne szó...

2010. jún. 16. 15:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Először is még tanulsz, hova sietsz?

A gyerek két ember döntése. Minden helyzet, amikor nem így van, abból csak baj lesz. Ésne cseszegesd azt a szegény embert ezzel, mert még megunja egy nap.

2010. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már emiatt tavaly majdnem szétmentünk, ott álltam már az ajtóban bőröndökkel és onnan rimánkodott vissza, hogy adjak neki gondolkozási időt, kapott is és amikor újra megkérdeztem azt mondta, hogy várjuk meg míg letelik a kocsihitel. Most ismét felfogom hozni neki a témát, hát kíváncsi leszek, hogy mit mond rá. Elhagyni nem akarom, mert sokminden van ami összeköt bennünket, és nem mellesleg nagyon szeretem és lehet hogy ezért is engedek neki mindíg én. De én már nagyon szeretném azt a kis csöppséget. Csak ő most nem, pedig imádja a gyerkőket, van is keresztlányunk. Néha nem tudok rajta kiigazodni.
2010. jún. 16. 15:28
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, jegyesek vagytok, még nem házasok? 24 éves vagy és még tanulsz. :) Szerintem a párod először esküvőt szeretne, majd azt, hogy befejezd a sulit, dolgozz egy kicsit... (mellesleg akkor a GYED-ed is több lenne, mint a GYes + családi).
2010. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem csaeszegetem. Csak szeretnék és kész. Van egy nőgyógyászati betegségem és tudod ebből kifolyólag nekem nehezebb a teherbeesés és attól rettegek ha ő is igazán akarja majd, akkor nem fog összejönni és ezért próbálok vele kompromisszumot kötni...
2010. jún. 16. 15:30
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszra: Igen ezzel én is tisztában vagyok és ezt meg is beszéltük. De esküvőre is csak azt mondja, hogy majd meglátjuk..... Anyagi dolog e körül nekünk nem sok lesz, hisz szülők fogják állni. Ezek mellet meg van megtakarításunk is.....
2010. jún. 16. 15:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor jön a következő kérdés: Vajon szeret Téged? Esküvőre is ezt mondja, majd meglátjuk? Nem viselkedik "gyanúsan"?
2010. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!