Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál figyelembe...

Névválasztásnál figyelembe veszitek, hogy mikor van a névnap?

Figyelt kérdés
Téli babánk lesz és a név ami tetszik nekünk ,szintén télen lenne a névnapja. Örültem volna ha a névnapja nyáron lenne, kicsit távolabb a szülinapjától, de elég nehéz igy a névválasztás. Titeket ez zavarna, vagy ezért nem keresnétek másik nevet?
2018. jún. 14. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Mivel a legritkább neveknek is van másik napon napja, mi más dátumot választottunk. A névről nem mondtam volna le, a naptár viszont senkit sem érdekel. 😊
2018. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%
Mi egyáltalán nem. Nem olyan nagy dolog a névnap. Van ennél fontosabb szempont is.
2018. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem. Nem is kerestem másikat :)
2018. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem vettük figyelembe. Viszont amikor rákerestem mikor is van elnevettük magunkat az én szülinapom a névnapja. Az apukájával meg ugyan abban a hónapban születtek. 😀
2018. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem figyeltem, csak a szülés előtti hetekben tűnt fel, hogy a választott lánynevünk napja két nappal a szülés várható időpontja után van, a választott fiúnév pedig egy nappal utána.

Nem változtattunk a néven, viszont utána megláttam, hogy két hónappal később is van ugyanaz a névnap, úgyhogy azt tartjuk. Volt már, aki lehurrogott, hogy ezt nem így kell, a szülinaphoz legközelebbi névnapon szokás ünnepelni, de szerintem ez tök nagy hülyeség, pont azért jó, ha több névnap van, mert ki lehet azt választani, ami nincs zavaróan közel a szülinaphoz.

2018. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, de júliusban születtem és augusztusban van a névnapom, ezért mindig februárban tartottuk.


Ha nagyon azt a nevet szeretném, nem változtatnek, de hasonlóan oldanam meg.


Van egy ismerősöm, akinek a lánya a nevnapja előtt egy nappal született, ezért kapott még egy nevet és akkor tartják.

2018. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Három gyerekünk van, a választott nevet eszünkbe sem jutott volna megváltoztatni a névnap miatt.

Az első gyerekünknek 4 nap van a névnapja és a szülinapja között, külön megtartjuk mindkettőt. (Amiatt sem választottunk másik dátumot, mert az apukája nevét kapta és őt már eleve azon a napon ünnepeltük, így a gyereket is.)A második gyerekünknél pont jól jött ki a dátum: téli szülinap, tavaszi névnap. A harmadik gyerekünknek több névnap lehetőség közül választottunk névnap dátumot, így jobban eloszlanak az ünnepek az évben.

2018. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

MI igen,néztük. Márciusi a lányom, augusztusban van a névnapja.

Nekem 12 nap van a szülinapom és a névnapom között, hát, nem szerencsés :))

2018. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én próbáltam figyelembe venni. A választott lánynevünk októberi. Az első lánykánk novemberben született, lett volna közte 3 hét, meggyőztem apján,hogy kapja a 2. kedvencet, az nyári. Majd jött a hugi, na annak már mindenképpen az 1.nevet kell adni, rendben, augusztusra vártuk. Aztán túlhordtam kerek 2 héttel, átcsúszott a szeptemberbe, és 6 hét van a névnapjáig. Sokat nem nyertünk a cserével. :D De ez már belefért.
2018. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szóval, aki gyerekének a szülinapja és névnapja között csak pàr nap van azt le kell pontozni... Valami nagyon intelligens példányok járnak ide :D
2018. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!