Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el egy 3...

Hogyan mondanátok el egy 3 évesnek, hogy a "bácsi" akihez költözünk, az új "apukája" lesz?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, 1 éves volt a fiam, mikor egyedül maradtam vele. Azóta nem volt kapcsolatom. Szakítás után fél évig még a közös albérletben laktunk, majd a szüleimhez mentünk, de nagyon szűkös volt a kis lakásuk. Fél éve ismertem meg a párom. Most intézzük már a költözést, ő kertes házban lakik egyedül (illetve van 2 kutya). Augusztusban közös nyaralást is tervezünk. Eddig ha a randikra vittem a fiamat, akkor is maximum 2-3 órát voltunk hármasban. A párommal közös gyermeket is tervezünk, komoly a dolog. Ti mit tennétek?

2018. jún. 19. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Várj még vele, mert lehet a következő, jövő évi apukája összezavarja.
2018. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Fél év után még nem költöznék oda. Amúgy meg nem lesz az új apukája, már ne sértődj meg. A te új élettársad lesz.
2018. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
99%
nem kell apukázni - mert hogy van apukája. Nyugodtan szólítsa a keresztnevén.
2018. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Azt biztosan nem mondanam, hogy uj apukaja lesz az a bacsi, tekintve, hogy mar van apja.

Gondolom te sem lennel odaig, ha az exferjed uj baratnoje penne a gyermeked uj anyjakent prezentalva, amig te eletben vagy...


Mennyi idos a fiad?


A leheto legoszintebben es termeszetesebben, a gyerek koranak megfeloen elmeselnem, hogy van egy szerelmem/parom/nevezed, ahogy akarod (de nem a gyereked uj apja) es annyira szetetitek egymast, hogy szeretnetek egyutt elni. Mert a legtobb embernek szuksege van egy tarsra, majd neki is lesz, ha nagy lesz es most te is megtalaltad a tiedet.


Osszekoltozesig pedig javaslom, hogy toltson egyutt a gyerek annyi idot a paroddal, amennyit csak lehet. Nem feltetlenul harmasban, akar vigye el nelkuled fagyizni, vagy valami fius programra, horgaszni, vonatozni, ilyesmi.

Latogassatok meg gyakran a hazaban, hogy a gyerek szokja a kornyezetet, aludjatok ott egyszer-egyszer hetvegen, akkor mar alhatna a sajat szobajaban, vagy hagyhatna ott parnat/jatekot maganak.


A jovore vonatkozo terveidtol inkabb meg ne beszelj (kozos gyerek es tarsai), mert a gyerek beleeli magat es kiderulhet szeptemberre, hogy nem birtok egyutt elni. Ne igy legyen, de van ez igy.


Sok sikert!

2018. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Miert lenne az uj apukaja?attol mert uj parod van,a volt parode a gyerek.ha szakitottok akkor meg a kovetkezo parod lesz az uj uj apukja?o itt anyuci szerelme,kesz de attol szeretunk teged kisfiam stb es attol apa az apukad ennyi
2018. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Én biztos nem úgy költöznék oda, hogy a gyerek eddig csak 2-3 órákra találkozott az új pároddal. Miért nem töltötök együtt több időt? Átmennétek hétvégére, megnézitek, hogy jönnek ki egymással, stb.

Szerintem ez így elég hirtelen, hogy "kisfiam, itt az új apukád és mostantól vele fogunk lakni".

Sokkal egyszerűbb lenne neki ezt elmagyarázni, ha már lenne kapcsolat közöttük és kedvelnék egymást. Akkor mondhatnád, hogy "mit szólnál, ha több időt töltenénk Józsival, mert jól érezzük magunkat, stb",

2018. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon keveset találkoztak eddig, így én sem költöznék oda. Ismerjék meg egymást előbb jobban.
2018. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem lesz az új apukája, ahogy a volt párod új nője sem lesz a gyereketek új anyukája. Elég, ha elmagyarázod neki, hogy anyu és Pisti szeretik egymást és vele fogtok lakni, lesz kert, lesznek kutyusok. Ez 3 évesen épp elég.

Ha felnő és úgy dönt, hogy "Pistire" tekint apaként, az majd a saját döntése lesz, addig maximum "anya barátja/férje".

2018. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Fél év után közös gyerek?!

Hàt akkor szerintem legyen új,újabb,legújabb és így tovább...

Vagy szàmozhatod is őket.

2018. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

De bunkók itt egyesek :D

Én szeptemberben jöttem össze párommal (2015) és következő év februárjában belekezdtünk a babaprojektbe majd szeptemberben (2016) terhes lettem. Azóta megszületett a lányunk és köszönjük szépen jól vagyunk! Van két kutyánk is és most vettünk telket. És most tervezzük a kistesót. Én 25 vagyok, ügyintéző ő 36 és rendőr. Nagyon jól érezzük magunkat együtt, szinte az első perctől itt lakom, akkor még apósom is velünk élt egy külön kis házban. (Sajnos már nem él.) Most megyünk nyaralni majd 6-án. Szóval attól, hogy itt egyesek évekig várnak még nem kell fikázni azokat, akik boldog és hossztávú párkapcsolatban élnek és nem várnak évekig :D

2018. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!