Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék hogy hol...

Segítséget kérnék hogy hol mit intézzek kislányom születése után? Többi lent

Figyelt kérdés

31.én megszületett kislányom de vidéken voltunk így most kezdeném intézni a papírokat.Egyébként Budapesti vagyok,a Mávban szültem.Holnap megyek friss házassági anyakönyvit kérni,a munkáltatómmal beszéltem neki a baba anyakönyvije kell a tgyáshoz,de azon kívül mit hol intézzek,és mennyi idő a papírok anyakönyvi,tb lakcím és az anyasági utalása elkészülése.

Köszönöm!


2010. jún. 16. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Az anyasági támogatás formanyomtatványát le tudod innen tölteni: [link] a családi pótlék igénylő nyomtatványt pedig innen: [link] Ezeket kitöltve a férjed, vagy más rokon is beviheti a területileg illetékes államháztartási hivatalhoz (volt TB), ha megvan minden melléklet és igazolás, hamar kb. 2 héten belül küldik a pénzt és a határozatokat is.

A munkáltatód intézi a GYED-et. A lakcímkártyát, a TAJ és az adókártyát postán fogod megkapni, azokat nem kell külön intézni, feltéve ha kórházban szültél és az anyakönyvi kivonathoz a házassági anyakönyvi kivonatot bemutattad.

2010. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 16. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!