Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 27 évesen kapom ki a...

Ha 27 évesen kapom ki a diplomám akkor hány évesen fogok tudni szülni?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem el ezen gondolkozni, hogy sajnos későn jöttem rá, hogy mit is szeretnék magammal kezdeni. Ugye dolgozni is kell előtte pár évet.

Hány évet szokás ilyenkor dolgozni még előtte?

Meg sajnos a gyerekvállalás sem úgy működik, ahogy mi szeretnénk sokszor. Nem mindenki esik egyből teherbe, ezért is aggódom és nem szeretném annyira kitolni.

Várom őszintén válaszaitokat.



2018. jún. 21. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Énphd képzésre jártam a diploma után, így én is 27 évesen kezdtem dolgozni, 3 évet dolgoztam, 30 és 32 évesen szültem a gyerekeimet.
2018. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

szokás? amennyit akarsz.

2 év kell, hogy mindent megkapj

2018. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha a GYED miatt kérdezed, akkor két év munkaviszony kell hozzá és munkaviszony a szülés időpontjában is, olvass utána. De létezik a diplomás GYED, amit munka nélkül, min. egy év hallgatói jogviszonnyal is igénybe vehetsz. Ezeknek mind utána tudsz nézni interneten, mitől függ mennyi és meddig kapod. Ha nem egyedül akarod eltartani a gyereket, akkor meg azért apával is lehet számolni, persze ez sokkal kockázatosabb a családnak, mint több lábon állni. Aztán meg sokan direkt főiskola/egyetem alatt vállalnak gyereket, hogy "egy kosszal" letudják, és amikor a legkisebb is kezdi a bölcsit vagy ovit, kezdenek bele a karrier építésbe - de persze ehhez is sok mindennek kell klappolnia (pl. jellemzőbb levezőn nagymamai segítséggel megtoldva, de van bartánőm, aki így "tudott le" 3 gyereket plusz 2 diplomát).
2018. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell 2 év a GYED-hez. Az kell, hogy a gyerek születését megelőző két évben legalább 1 év munkaviszony meglegyen. Tehát, ha valakinek van folyamatos munkaviszonya, akkor egy év is elég.
2018. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Amikor felpippantanak
2018. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amikor akarsz, legfeljebb diplomás gyedet kapsz. Szerintem amúgy jobb lenne 2 évet dolgoznod, legalábbis úgy csinálnám mostmár. Én egy évet dolgoztam, rendes gyedet kapok. Nem bántam meg, hogy szültem és, hogy fiatalon, de célszerűbb, ha már több tapasztalatod van a területeden és van is hova visszamenni majd. Nekem megszűnt a szerződésem és most nehéz elhelyezkedni. Azt tapasztaltam, hogy sok helyen 25 evnél fiatalabb pályakezdőket keresnek (rájuk kapnak támogatást) vagy természetesen a nagyobb tapasztalattal rendelkezőket.
2018. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26
2018. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenki! :)
2018. jún. 25. 07:02
 19/19 A kérdező kommentje:
mindenkinek*
2018. jún. 26. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!