Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek 27 évesen van még...

Szerintetek 27 évesen van még értelme elkezdeni valamit tanulni? Csak egy Bsc diplomám van, de nem megyek vele semmire.

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosincs késő. :)
2015. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megváltozott munkaképességű vagyok,és nem találok semmit a végzettségemben:(
2015. jan. 23. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A jó pap is holtig tanul. Sosem késő valami másba fogni.
2015. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele.
2015. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen kezdtem el egy fősikolát, pedig viszonylag hamar kaptam munkát a mostani diplomámmal is.
2015. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha ez jobban sarkall téged: 32 évesen most kezdem a számvitel MSc-t; azonkívül van két gyönyörű gyermekem, dolgozó nő is vagyok, háziasszony stb. Lesz egy pár "repeta" az garantálom :), de belevágok! Úgyhogy kitartás, menni fogy Neked!
2015. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)


Biztos nagyon nehéz munka mellett tanulni is.

Én pedig rendszeresen sportolok is,és arról sem akarok lemondani.


Elég nehéz beosztani az időt.


Gondolom mind levelezőn végeztétek,aki ilyen későn kezdtétek.

2015. jan. 23. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Általában igen ennyi idősen. De jól gondold meg mit tanulsz, egyrészt mennyi idődet viszi el majd, másrészt nehogy egy másik értelmetlen szakot elvégezz feleslegesen. Bele lehet esni, én egy félevet pazaroltam egy olyan szakra, amit ha végiggondolom reálisan egy évvel már előrébb vagyok.


Amúgy arra van idód amire időt szánsz. A sport a suli és a család is belefér nekem a munka mellett. És nem büfé szakra járok.

Én a felesleget építettem le, mint a tv, az energiavámpír emberek, meg akik igazából nem olyan fontos cimbik(akik csak visszahúznának a suli mellett) hát igen a baráti körre szánt idő jelentósen leredukálódott. Viszont az egyetemen sok új és jó ismerősere és barátra tettem szert. Persze nem likvidáltam a legjobb bartaimat, de a haveri kört így lecseréltem.(de nem harag vagy ilyesmi, csak a rájuk vesztegett időt magamtól kéne elvennem)

2015. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha ez vigasztal, én is 28 éves vagyok, és sajnos az én Bsc diplomám se ér szart se, csak ha külföldön dolgoznék, amit erősen fontolgatok. Sok évfolyamtársam szorult arra rá, hogy a szakmánk csak külföldön ér még valamit.


Miskolci Egyetem - Nyersanyagelőkészítés


Nem hazudok, de legalább 100-200 db önéletrajzot adtam be, sok helyen még válaszra sem méltattak, hogy felvettek-e vagy sem, esélyt sem kapok. Sőt még megkérdezték, hogy a diplomám valami speckó húsfeldolgozós szakma vagy zöldségekkel dolgozok? Utána úgy döntöttem, hogy az önéletrajzom mellé mellékelem azt, hogy mik azok a területek, ahová alkalmas lennék, interjún pedig azt a választ kaptam, amikor elolvasták a mellékletemet, hogy jah hogy ők nem ilyen személyt és nem is nőt keresnek.


A röhej az, hogy van jogsim, van 3 nyelvvizsgám, és ha kb bukdácsoltam volna egész tanulmányaim során, talán megérteném, de még úgy se érteném meg. De úgy, hogy végig ötös voltam mindenből és ötössel is végeztem, na így nem tudom megérteni, hogy sehová sem kellek. Úton van a mesterszak is, egy fél év múlva fogok végezni egy másik szakon, és a legközelebb, ahová felvettek az a Jabil vagy Bosch sorra, mert nincs igény a szakomra, vagy nincs elég szakmai gyakorlatom, ha mégis felvennének. A baj az, hogy nincs ismerősöm sehová, aki által bekerülhetnék akár egy gyakornoki pozícióba. Vagy én vagyok szerencsétlen vagy nem tudom, de ez nálam nincs jól.


Sosem késő elkezdeni tanulni, csak nagyon gondold meg, hogy mit. Mester után, ha egy másik munkát sikerülne találnom, egy OKJ-t is akarok elkezdeni, hátha azzal már sikerülne, de lehet marad a külföld.


Kedves kérdező, neked meg sok sikert ;) Ne add fel ;)

2015. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!