Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szörnyű anyának érzem magam....

Szörnyű anyának érzem magam. Vigyen vizsgálatra?

Figyelt kérdés
3 honapos a kislányom. Tegnap felborult a kocsiba a hordozóval együtt. Be volt kötve a hordozóba is és a biztonsági övvel is 3 pontba ahogy az elő van írva. Az egyik kanyarba kijött az a műanyag ami a hordozó hátàn van mert valoszinu rosszul volt becsavarba a( oda is be kell kotni de nem tudom hogy hívjak) és csak az első kettő tartotta a babát ami a nagyon kanyargós utanok megnyúlt es felborult a kislányommal együtt. A hordoÓt tegnap használtam először es minden a legnagyobb figyelmesseggel kotottem be de sajnos nem gondoltam arra hogy az uj hordozoba nincsennek rendesen beletéve a biztonsagos utazashoz szukseges eszkozok. A baba a hordozoba maradt felig de a pici feje az ulesen hevert. Termeszetesen megijedt ahogy en is. Sirt ő és sírtam én is mert megijedtem. Aztan olbevettem egy rogton meg is nyugodott. Nem lattam mert vezettem hogy ve verte e a fejet az ajtóba vagy bárhova. A baban nincs semmi piros resz se duzzadt se nem sir barhol fogom meg. Amint hazaertunk evett es el.is aludt en persze egesz este ot neztem es sirtam. Nem bocsatom meg maganak soha hogy nem ellenoriztem elegge es megbiztam a hordozoba. R9gtön vinni akartam a korhazba de a parom mondta hpgy nuogodjak meg es varjuk mert a babanak semmi baja lathatolag. Varjuk 48 orat es figyeljuk meg a baba viselkedeset.A baba se nem hanyt se nem nyugtalan mosolyog tovabbra is es alszik. Vigyem orvoshoz? 28án van idopuntunk eleg ha akkor elmeselem az orvosnak? Mit tanacsoltok egy nagyon remult első babàs anyanak?
2018. jún. 23. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rallyztál a kocsival? Ha csak azon a ponton jött ki is tartani kellett volna az övnek, ha meghúztad volna.


1 hét múlva mit mesélnél már rajta az orvosnak? Minek?

Ha aggódsz, most vidd!

2018. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

ahogy leírtad, szerintem nem lett semmi baja.

Tanultál belőle, most már nyugodj meg te is.

2018. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Amit irok ez az én véleményem, a döntés nálad van.


Nem hinném, hogy a leírtak alapján nagy dolog történt, elborult a hordozó és a baba kiborult az ülésre...

A kérdés, hogyan tud a hordozó eldölni, még ha rosszul is volt bekötve akkor sem igazán borulhatott volna el.


Az agyrászkódás jelei a hányás, levertség, furcsa viselkedés, a pupillák nem egyforma reagálása fényre(sötétits be a szobába teljesen és hírtelen kapcsold fel a villanyt, ekkor a pupilláknak egyformán kell tágulniuk). E`s 3 napig kell figyelni. De ritkán kapnak a kisgyerekek agyrászkódást.


Korházban ha ezek mind rendben vannak haza küldenek. 28-an már felesleges elmesélne d az orvosnak, mert ha addig nincsenek tünetek, akkor már az orvos sem lát semmit.


De még mindig az a kérdésem, hogy tuti, hogy az a hordozó jó minöségü? Ne hogy egy baleset során egy rossz hordozó legyen a sérülés oka.

2018. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Butaság ennyire magadra venni.

Igen, lehetett volna rosszabb is, de legyél nyugodt amiatt, hogy így derült ki, hogy rosszul volt bekötve.


Azon nem gondolkodtál el, hogy hülyén hangozva egy jel volt ez? Hogy inkább így boruljon el, mint később egy balesetben. Na ott más lett volna az eredmény.

Légy hálás hogy csak ennyi történt!


Egészen biztos nincs semmi baja a babának. Főleg ha nem hányt, evett és aludt is rendesen.

2018. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem lett baja a kicsinek.

Viszont azt a hordozót nézzétek át alaposan (akár gyakorlottabb szülő segítségével), hogy minden jól legyen rajta, majd nézzétek meg, hogyan kötitek be, hogy az is jó legyen.

2018. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönm a válaszokat. Ma első dolgom volt hogy fix gyerekulest gyerek és bevittem a hordozot ahol vettem és hibas hordozót adtak ugyanis az első két lyuk amibe be kell fűzni az ovet ki van tagulva és a gonb bem tudott megakadni ezert eldult. Az első válaszolobak szolnék hogy bem rallyztam. A gyerek elott sem szaguldottan és levezettem par szar ezer kilometert. Szardinián élek. Eleg megnezni szardinia terkepet es rajossz hogy egyenes utat nehe talalni. Veszelyes kanyargoa utak vannak olyanok amik magyarorszagon nem megtalalgatoak epp ezert a motorosak kedvenc helye. Egy nagy kanyar egy 6 es fwl kilot gyerek es egy nem jol bekotott hordozo... igen.... sajnos borulashoz vezetett.
2018. jún. 23. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!