Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg feljelenthet a gyámügy...

Tényleg feljelenthet a gyámügynél a védőnő ha nem engedem be a lakásba?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy amióta megszületett a kislányom (5 hónapos) rendszeresen kijár a védőnő látogatni, de soha nem jelzi előre, mindig váratlanul és "rosszkor" jön. Két hetente mindig, de volt már olyan is, hogy heti kétszer. Szoptatás közben is, volt, hogy wc-ről is keltem már fel miatta, hajmosás közben és két szoptatás között, amikor a kicsi alszik én is néha ledőlök aludni, na tuti akkor csönget. Már többször kértem, hogy legyen kedves előtte rám szólni, de nem hajlandó. A gyerekből sem sokat lát, mert alszik a legtöbbször amikor itt van. A férjem két hétre Lengyelországba utazott munkaügyben tegnap késő éjjel érkezett. Nem tagadom nagyon hiányzott és ma délelőtt amikor a babóca reggeli után elaludt visszabújtunk az ágyba szeretkezni, erre csengetnek, a védőnő volt az. A férjem ment ki és tényleg udvariasan közölte vele, hogy legyen kedves máskor előre jelezni ha jön, mert most nem alkalmas a látogatás, jöjjön vissza más időpontban erre közölte, hogyha nem jut be a lakásba és nem láthatja a kicsit akkor feljelent bennünket a helyileg illetékes gyámügyi hivatalban. Nem csak velünk csinálja ezt. Az utcánkban több anyuka panaszkodik rá. Azt mondja azért megy ki váratlanul mert így valós képet kap a környezetről, hiszen ha előre szól akkor az anyukák nagy rendet raknak és egész nap súrolják a lakást. Félnivalóm nincs, hiszen egészséges, jól táplált, vidám kisbabám van. 2-3 hetente járunk gyermekorvoshoz tanácsadásra. Ezt bármikor ellenőrizhetik a kiskönyvében és az orvos számítógépes rendszerében. A házunk tiszta, rend van.
2014. febr. 27. 15:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Úgy tudom, le lehet mondani a védőnői szolgáltatásról. Kérdezd meg a vezető védőnőt erről, ott tudsz panaszt is tenni a védőnőtök ellen.
2014. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk mindig telefonál előre. Az első két hétben hetente egyszer jött, utána mi jártunk hozzá, fél éves korában látta újra otthon a babát.


Nem tudom, hogy ezt így lehet-e, hogy tényleg bejelentkezés nélkül beront...


Szólni valóban szólhat amiatt a gyámügynek, hogy nem engedik be a lakásba, sőt, szólnia kell, de azért picit én furcsállom, amit csinál...

2014. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
én is úgy tudom, h lemondhatsz róla. ha csak szimplán nem engeded be, akkor valóban jelentési kötelezettsége van a gyámügy felé. ilyenkor azt kell jelentenie, h "nem vagy együttműködő". ez nem feltétlenül jelent bmi rosszat a későbbiekben, de elvileg kötelesek kivizsgálni
2014. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Ez a dolga, és igaza van, hogy nem szól, mert úgy tényleg nem a valós dolgokat látja.

És igen rátok hívhatja a gyámügyet.

2014. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem jelentheti. De a helyetekben ên ki sem mennêk, had higyje azt hogy otthon sem vagytok.
2014. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon durva!

Havi 1-szer kell csak kimennie, amit a ti védőnőtök csinál, az már zaklatás.

Én minimum jelenteném a feletteseinél, de ha nem cserélik le, akkor lemondanám a szolgáltatását.


A mi védőnőnk havi 1-szer jött 1 éves korig, előtte mindig előző nap idetelefonált, hogy mikor jönne és alkalmas-e az időpont.

2014. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Jééézusom!!!

Hát tőlem kapna hideget, meleget azt tuti..5 hónaposan még kijár???Fiamhoz is, és a lányomhoz is a védőnő max 1 hónapig járt hetente 1x, de mindig előre meg volt beszélve a nap.

Elég paraszt vagyok ahhoz, hogy ha ilyen szerelmeskedős szitu közben csengetne, akkor tuti kimennék..közölném hogy a gyerek alszik, mi meg épp d..unk!!!Viszlát..azt ráb.a.sz.n.i az ajtót..

Mond le szerintem a védőnői szolgáltatást..csak nyugalmat nyersz vele...

Egyébként meg még ha rendőr is kopog be hozzád, még az se teheti be a lábát ha te nem adsz rá engedélyt!!!Úgy hogy kapja bééé...

2014. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Lemondhatsz róla, de rosszabbul jártok, a gyámügy fog utána kijárni és ők sem szólnak előtte, és többször fognak zavarni, mint a védőnő tenné. Megéri?
2014. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Olyan pletykát hallottam, hogy valami baj volt az egyik kisbabával, amit nem vett észre csúnyán meghurcolták és most így védekezik nehogy mégegyszer előforduljon. Kikérem a kartonját a kicsinek és más védőnőhöz viszem. Beszéltem a doktornőnkkel és azt mondta, hogy miután minden számítógépes rendszerrel van vezetve, ezért nem okoz különös problémát.
2014. febr. 27. 15:25
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló. A férjem konkrétan nem mondta ki, hogy éppen mit csinálunk, de próbálta finoman "jelezni". Köntös alatt pucéran saszzézott ki a teraszra. Sajnos nem tagadhattuk le, hogy otthon vagyunk, mert az autónk kint állt a ház előtt és az ablak is bukóra nyitott volt. Ezt még a védőnő is megjegyezte, hogy látta itthon vagyunk. Egyébként nem engedtük be, ezért pöccent be.
2014. febr. 27. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!