Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohanyzo nagyszulok kisbabaval...

Dohanyzo nagyszulok kisbabaval egyutt?

Figyelt kérdés

Egesz eletemben dohanyoztak a szuleim. Sosem erdekelte oket hogy engem baromira zavar, nem tudok meglenni vele egy helyen. Nem csak a fust zavar de az is hogy eros szagot hagy... egesz gyerekkoromban ha vendegek jottek nem tudtam egy helysegben lenni veluk mert egyszeruen nem kaptam levegot a cigifusttol. Iyenkor persze en voltam lecses*ve hogy paraszt vagyok, hogy nem vagyok a tarsasaggal. Elegem lett egy eletre a cigibol.


Most szuletik kisbabank es megmondtam a szuleimnek, hogy vagy leteszik a cigit vagy soha nem viszem at hozzajuk, mert nem akarom, hogy egy percet is el kelljen tolteniuk barmilyen fusttel teli helyisegben.


Ebbol persze nagy drama lett, mert anyam/apam nem kepes felfogni, hogy valakit mocsokos mod zavar az o fuggoseguk...remelem azert eszhez kapnak idovel, nem csak a baba erdeke de az oveke is..


Van valaki hasonlo helyzetben?



2018. jún. 29. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Miert kell atvinned? Majd athivod öket magadhoz, nalad meg gondolom nem lehet dohanyozni. Nem kell mindenert veszekedni. Ha pedig nem jönnek, akkor nem latjak, az mar nem a te dolgod.
2018. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egesz csaladban szokas surun atmenni/latogatni egymast. Na most ha a szuleimmel szurok ki emiatt csak leteszik azt a szrt vegre... raadasul nem csak a fust hanem maga a szag is undorito.. ahhoz meg eleg a kocsijukban ragyujtani es mar hozzak a ruhajukon a szagot.
2018. jún. 29. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Naiv vagy. A te egészségedet simán veszélyeztették, magasról szartak rád és szarnak most is. Miért hiszed, hogy az unoka bármit is változtat rajtuk?

Nem fog. Nem fognak leszokni.


Én se vinném át, ahogy nem viszem a gyerekem a patológiás gyűjtögető papájához sem. De ő jöhet, és jön is.

Egyébként dohányos nálunk nem gyújthat rá, és ebből nincs gond.

2018. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy a felnőttek mit pampogna: egy kisbaba/gyermek ne szívjon füstöt. Ezt megcáfolni nem nagyon lehet, innentől kezdve nincs miről beszélni.


A szüleid nyilván nem fognak leszokni, ha a saját gyerekük mellett is vígan dohányoztak. Te egyet tehetsz: óvod a gyereked egészségét, mert az fontosabb, mint más sértődése.

2018. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már csak apósom cigizik, de ő sem a lakásban, és mindig is egyértelmű volt számára, hogy nem a gyerek mellett gyújt rá. Így ezzel nincs problémám. A te esetedben én is megmondanám, hogy ők jöhetnek, természetesen úgy, hogy nálatok nincs dohányzás, de te oda nem viszed a gyereket az álló füstbe.
2018. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem fogják és nincs is jogod ezt kérni. Kerd meg őket, hogy amíg a gyerekkel vannak ne gyújtsanak rá.
2018. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet. Ne hidd, hogy érdekelni fogja őket, ha a saját gyerekük egészsége sem érdekelte.

Mi max. karácsonykor megyünk hozzájuk és akkor is előtte írok, hogy indulunk kezdjenek szellőztetni és ne gyújtsanak rá (1 óra az út). Volt már olyan, hogy kifordultunk, bár az nem karácsony volt csak egy hétvégi találkozás.

Hozzánk is ha jönnek, itt nem gyújthatnak rá. Pl. anyám (ő nem cigizik, de ugyanolyan büdös cigiszagú) ha jön hozzánk unokázni akkor itt átöltözik "játszóruhába".

Sírva tudnék fakadni, mikor az óvódában megérzem a cigiszagot a kisgyerek cuccain és belegondolok, hogy régen én voltam a büdös cigiszagú gyerek. :(

2018. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod, egész életedben bagóztak, nem fognak leszokni más miatt, ha maguk miatt nem teszik...

Az hogy nem viszel oda újszülöttet teljesen érthető, mást nem tehetsz.


Nekem anyósom láncdohányos, napi 3dobozzal szív, kint bent kocsiban mindenhol, kilóméterekről bűzlik.

Letenni nem volt hajlandó, kijárni nem hajlandó, így 4,5 éve nem voltunk nála. Ő ha jön, 3-4órát is kibírja nélküle,nálunk nincs lakásban cigizés senkinek,ő meg lusta lemenni az udvarra. Míg baba volt a fiam adtam rá tiszta nikitinmentes felsőt, aztán ennyi,megmondtam akkor ne haragudjon, de a babának átható nikotin szaga van, miután felveszi, konkrétan büdös a rugija, vagy átöltözik, vagy viszlát.

2018. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anyósom iszogatott régebben,nem volt részeg,csak "volt benne pia" mindig!

Férjem mondta neki,ha nem teszi le,egyszer sem foghatja meg az unokáját!

Le tudta tenni!

Szóval próbáld meg, hátha!

2018. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!