Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg ezt a...

Ti hogy oldanátok meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
nincsenek szüleim se testvérem,nem kapok senkitől segitséget,7 hónapos terhes vagyok és az apuka lelépett egy másik nővel,nem tudom mihez kezdjek egyedüli fizetésből nem tudom fönn tartani,feketén dolgoztam eddig úgyhogy gyest se kapok,biztos hogy mással is történt már ilyen.
2018. júl. 2. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyest fogsz kapni,mert az alanyi jogon jár.Keresd fel a védőnőt,akihez jársz a terhesség miatt,biztosan tud majd segíteni,hog, ilyen esetben hova fordulhatsz. Ha van a környéketeken anya otthon,velük is vedd fel a kapcsolatot.
2018. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
élned van hol? keress fel olyan alapítványokat, akik válságba jutott terhes kismamáknak segítenek (pl. Várva várt alapítvány, Gólyahír, stb.)
2018. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyes jár, az mindenkinek jár. Apától természetesen tartásdíj. Védőnő+anyaotthon jó ötlet.
2018. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Fúú ba sszus. Akkor nem lesz semmi bevételed. Először is, apukától mindenképpen gyerektartás, tudom nem sok. Plusz családi pótlék, gondolom az azért jár. Nagyon kemény helyzet, lehet megpróbálnék anyaotthonba menni, 1 évig lehet ott lakni. Aztán ha már 1 éves a pici, be tudod adni bölcsibe, és kereshetsz munkát.


Még valamit írok, de a köpködők kérem kíméljenek! Esetleg nem próbálsz meg társat keresni magadnak? Itt mifelénk van egy egyszerű srác, kétkezi munkát végez, mert végzettsége nem sok van, hogy finoman fogalmazzak, de szorgalmas csávó. Egy két kisgyerekes nővel él, akit szintén anyaotthonból költöztetett magához. Nem gazdagok, de étel, ital, rendes ruha van (mármint ilyen turis-szintű, de normálisan fel vannak öltözve). A házuk is egy parasztház, de tiszta, élhető, minden alap megvan. Apósnak szokott segíteni fát hasogatni, tőlük tudom.


Tudom nem egy kecsegtető helyzetet írtam le, de ha az ember kényszerhelyzetbe kerül, mégse menjen a híd alá... Aztán ha neked van végzettséged, még később előrébb is lehet lépni, nem arra céloztam, hogy ez legyen a jövő.

2018. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Anyaotthon
2018. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Add örökbe.


Én 19 évesen voltam abortuszon.

Mert szintén szülők nélkül, ugyan tesóm van, de ő albiban 1 éves ikrekkel, a párom meg egy alkoholista játékfüggő volt...

Vendéglátós végzettséggel nekem sem volt rendes bejelentett bérem, csak feketén, így egyedül esélytelen lett volna megtartani.

SZóval elvetettem.

Neked csak az örökbeadás, lemondás maradt.


Most 15 évvel később férjnél vagyok, kifizettük a házunkat, van egy csodás 5 éves fiam, rendes munkahelyem, szóval kiegyensúlyozott életem.

A mai napig azt mondom, jól döntöttem akkor. Mert így nem lettem egyedülálló anya, aki nyomorog, és egy idegroncs...

2018. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Örökbeadáson gondolkodj el. Akármilyen kegyetlen dolognak tűnik most.

A nagy semmire, anyaotthonba gyereket vállalni nem lesz egyszerű.

1. Nincs annyi férőhely, hogy mindenkinek jusson. Nem úgy működik, hogy te be akarsz menni, és tárt karokkal várnak. Minimum várólista van.

2. Egy évig lehetsz ott. Nem egész egy éves pici babával lesz hova menni? Lesz normális, jól fizető munkád? Nem valószínü.

Pont ott fogsz

2018. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, elment véletlen.

Szóval anyaotthon után pont ott fogsz tartani, mint előtte, csak egy év eltelt.

2018. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de van házam ahol lakjak csak kevés pénzem
2018. júl. 2. 12:30
 10/15 A kérdező kommentje:
kocsim is szóval van mihez nyúlnom,egy ideig...
2018. júl. 2. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!