Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy oldja meg a nyári...

Ki hogy oldja meg a nyári szünetet, segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem őket. Tavaly még csak-csak megoldottam, ugyanis óvodás volt mindkét lányom, így csak az óvoda szünetet (6 hét) kellett megoldanom. Akkor először a húgom és anyu vigyázott rájuk, majd a nyugdíjas szomszéd néni, illetve két hetet szabadságon voltam.

Idén a nagy már iskolás volt, és június közepe óta itthon van. A A húgom egész nyáron két műszakban dolgozik, nem tudja vállalni, anyu sajnos alkoholista, és tavaly se bírta ki, hogy ne igyon míg ott vannak, ezért oda tuti nem viszem őket. A szomszédék elköltöztek.

Kerestem tábort, egyen volt is, de 2X annyi lenne, mint a fizum, ha folyamatosan járatnám, a bébiszitter árak is elszálltak, nem keresek annyit, hogy ezt finanszírozni tudjam( plusz, nem nagyon lehet válogatni, a négyből kettőre hörcsögöt se bíznék, a harmadik túl messze lakik, a négyes számú napi 7ezret kér, miközben napi 6ot keresek)

Mérgemben felmondtam, és munkanélkülin vagyok.

Apjuk sajnos nincs a képben, havi egyszer viszi őket kb 8 órára.

Engem anno otthonhagytak, de más habitusú voltam, mint a nagylányom, aki kissé elvarázsolt, szeleburdi, ezért önveszélyes. (Szvsz)



2018. júl. 2. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Minden település köteles ügyeletet biztosítani, ha nincs, írnod kell a jegyzőnek, és igény esetén kötelesek ezt megtenni.


Ez a járható út, és még vannak táborok,napközis táborok, melyek finanszírozása felesben a két szülő kötelessége, ha nem teszi az apa, bírósággal kell leverni róla. nem lehet minden nyáron munkanélküli segélyen élni emiatt.

2018. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
1-es vagyok: van olyan is, hogy 4 gyerek szülője összefog, mindannyian egy-egy hetet vannak szabadságon, és vigyáznak mind a négy gyerekre.
2018. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az 1-2-es írja, meg lehet oldani. Viszont nem értem, miböl akarod magad meg a gyerekeket eltartani, ha most még ott is hagytad a munkahelyedet? Ennyire felelötlen vagy?
2018. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
69%

Helló! :)


Nekem két fiam van és egyedül nevelem őket. Ikrek mindketten 12 évesek. Nekem is kicsit nehezebb a nyáron, de teljesen megoldható és nem tartom tehernek. "Édes teher" inkább. Az apjukra nem számíthatok, mert nem él velünk, barátnője van, évente kétszer ránéz a gyerekekre vagy beköszön skypon. Anyura,apámra,nagy szülőkre sem tudok támaszkodni, mert az ország másik végében élnek, meg elvégre az én gyerekeim, az én feladatom őket nevelni. :) A barátnőm néha besegít, de ez nagyon nagyon ritka.


Én úgy szoktam csinálni,hogy egész évben spórlok és a gyerekeket a nyáron táborba küldöm. Van ami csak 1 hetes, de ez is jobb a semminél. :) És még jól is érzik magukat.

Általában folyamat táborban vannak. Az egyik fiam idén kezdett kajakozni és őt augusztus végéig nem is látom. A másik gyerkőcömnek mindig találok ki programot, általában egésznaposat és a barátaival van.


És én havi 140ezret keresek. De a megspórolt pénzem a nyárra kb 400ezer ft.


Hajrá! Ne a kifogásokkal gyere!!!

2018. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a gyerekek bejönnek velem nyáron dolgozni. Mindenkinek nagy élmény... És örülök, hogy lehetőség van rá.
2018. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Minden önkormányzatnak kell biztosítania nyári felügyeletet a gyerekek számára. az ovi sem zár be 6 hétre, hanem másik ovit jelölnek ki ügyeletesnek. Iskola is van ügyeletes, általában egy intézménybe mennek az összes suliból és a tanerő is minden intézményből felváltva adja az ügyeletest/napközist.

ilyenkor csak a napi térítési díjat kell fizetni (520 ft/nap nálunk).


Ahol én dolgozom, sokan be is hozzák néhány napra magukkal munkába a gyereket.


A felmondás butaság volt, miből fogod eltartani őket, ha vége a nyárnak?

2018. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Az iskola nem írta meg, hogy hol lesz a nyári napközi? A fiaméknál minden évben jön májusban az üzenet, hogy mikor és hol lesz (az egész város számára), ott ugyanúgy csak az étkezést kell fizetni, mint a suliban, árban is kb. annyi.

Hála az égnek mi eddig nagy nehezen, de meg tudtuk oldani, most meg már negyedikes volt, idén már nem gond, ha otthon van napközben, 4 hetet úgyis itthon leszek. Amikor kisebb volt, volt, hogy két hétig jött velem dolgozni is (irodában dolgozom, nyáron nem sok munka van nálunk, az év többi része a húzós), élvezte, segített pecsételni, fénymásolni.

Amúgy iskolai tábor nincs nálatok. Azok olcsóbbak szoktak lenni, a fiam meg például idén is suli által szervezett angolos táborba, nagyon szerette tavaly is, ez csak 15 ezer egy hétre, ennél azért jóval drágábbak vannak máshol, de itt ugye a hely adott hozzá.


Szerintem kár volt ezért felmondani, bár nem tudom, így hogy kaphatsz egyáltalán munkanélküli ellátást, hiszen nem kirúgtak, hanem te mondtál fel.

Amúgy meg első körben apukánál kellett volna inkább verni az asztalt, elvégre az ő gyerekei is.

2018. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha felmondtál és munkanélküli vagy, akkor otthon tudsz lenni velük, nem? A kérdés inkább az, hogy hogyan tartod el őket, ha nem lesz jövedelmed?
2018. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ügyelet. Persze volt hiszti, hogy nem akar, de 13 éves koráig kötelezően benn volt.


Sajnos apja már nincs, nagyszülők szintén nincsenek, így napközi.

2018. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkanelkulin vagy=otthon vagy. Ugye?
2018. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!