Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy oldja meg a nyári...

Ki hogy oldja meg a nyári szünetet, segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem őket. Tavaly még csak-csak megoldottam, ugyanis óvodás volt mindkét lányom, így csak az óvoda szünetet (6 hét) kellett megoldanom. Akkor először a húgom és anyu vigyázott rájuk, majd a nyugdíjas szomszéd néni, illetve két hetet szabadságon voltam.

Idén a nagy már iskolás volt, és június közepe óta itthon van. A A húgom egész nyáron két műszakban dolgozik, nem tudja vállalni, anyu sajnos alkoholista, és tavaly se bírta ki, hogy ne igyon míg ott vannak, ezért oda tuti nem viszem őket. A szomszédék elköltöztek.

Kerestem tábort, egyen volt is, de 2X annyi lenne, mint a fizum, ha folyamatosan járatnám, a bébiszitter árak is elszálltak, nem keresek annyit, hogy ezt finanszírozni tudjam( plusz, nem nagyon lehet válogatni, a négyből kettőre hörcsögöt se bíznék, a harmadik túl messze lakik, a négyes számú napi 7ezret kér, miközben napi 6ot keresek)

Mérgemben felmondtam, és munkanélkülin vagyok.

Apjuk sajnos nincs a képben, havi egyszer viszi őket kb 8 órára.

Engem anno otthonhagytak, de más habitusú voltam, mint a nagylányom, aki kissé elvarázsolt, szeleburdi, ezért önveszélyes. (Szvsz)



2018. júl. 2. 13:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%

Felmondtál, tehát már mindegy, a felügyelet meg van oldva, reméljük van elég félretett pénzed.


Legközelebb nézz jobban körbe, ahogy írják van az iskolákba ügyelet.

Vagy Erzsébet tábor-igaz korán pályázni kell, de filléres nyaralás.

Van általában katolikus/református hittan tábor-szintén fillérekből.

Helyi családsegítőknél is előfordul napközis tábor, szintén olcsón.

Más szülőkkel felváltva vigyázni is lehet.

2018. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem én úgy oldom meg hogy 2 hétig iskolai táborban volt, ez kb 5000ft volt két hét.


Ezután megy erzsbét táborba 1 hétre zánkára ingyen volt


Egy komoly fizetős táborba megy szintén balaton vitorlás táborba 9 nap


Többi időben a szomszéd vigyáz rá, de úgy hogy enni valót csomagolok.


Sajnos lesz mikor a munkahelyre is beviszem kormányhivatalba.


Kitartást

2018. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!