Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt a babátok /...

Mennyi idős volt a babátok / gyereketek amikor már hagytátok pár percre látómezőn kívül játszani, mászkálni a lakásban?

Figyelt kérdés

Mert ugye ilyen butaságok generálják a problémákat. A baba 13 hónapos, már bőven szaladgál, mindent megnéz (tárgyak, vezetékek, stb.), és a földön talált dolgokat is (szösz, morzsa, stb.) szívesen a szájába veszi. Az anyja szerint nem kell állandóan rálátni, amíg ő a konyhában tesz-vesz, addig a baba elvan a nappaliban, ránézünk 2-3 percenként.

Szerintem az sok, 2 perc alatt egy baba sok mindent képes csinálni, és nem a 200 méteres pillangóúszásra gondolok.


Te mikor hagytad először a gyerekedet pár perce egyedül?



2018. júl. 3. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Amint ki tudott mászni a látómezőből. 😃

Elég ha hallom, ha csend van akkor nézek rá mit csinál.

2018. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Altalaban azert lehet tudni, hogy mi az az idopont, amikor nem kell folyamatosan figyelni. Es sok fugg a lakas biztonsagossagan is. Meg most, lassan 2,5 evesen sem hagyom 2-3 percre magara, eleg 1 perc, es fent van az ablakparkanyon.
2018. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha baba biztos a lakás, márpedig gondolom az, akkor nem lehetsz 24 órában 24-et a nyomában. Ha 2 percre csak hallod, semmi baja nem lesz.
2018. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén? Mindjárt 3 éves, de nagyobb "hülyeségeket" csinál, mint kicsiként.

1,5 évesen már nem vett a szájába semmit, lehetett pár percre hagyni (egyébként se maradt egyedül többet, jött utánam), bezzeg most... "kizár" a szobájából simán ha olyanja van, mégse hagyhatom, mert folyton keresi a veszélyt. Pl.: úgy dönt, hogy ő maga leveszi a gyurmát a szekrény tetejéről és ehhez létrát épít, majd elindul a szekrényen fel, mint valami akrobata. :)

2018. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
2 éves, kicsi a lakás, lehet egyedül, ha épp úgy tartom jónak. Mikor nagyon pörög, akkor nem, mondjuk olyankor meg rajtam csüng és követel valamit. Nyitva vannak az ajtók is, ha nagy a csend ránézek. Pl. mikor mosogatok a szobában mesézik. Mostanság már kint is hagyom pár percekre, rálátok az ablakból, kicsi az udvar. Semmi olyan nincs előtte, ami veszélyes lehetne. Természetesen nem fél órákról van szó, csak míg elmosogatok 2-3 darabot, kiszedem a ruhát a mosógépből. Egyébként tényleg eljön az idő amikor az anya érzi, hogy mikortól lehet. 2-3 hónapja még én sem gondoltam úgy, de sokat változott azóta.
2018. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiam 9 hónapos, simán hagyom játszani egyedül míg én a konyhában főzök vagy mosogatok.Max kettő lépés hogy rálássak. De már a legapróbb neszből is hallom mit csinál merre jár. Ha kellek neki utánam jön vagy egyszerűen hangot ad a hiányának.
2018. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Kb. ennyi idősen, és óriási megkönnyebbülés volt!

Mégis mit vársz? Nem lehet 0-24 a nyomában, mert akkor semmit se tud csinálni. De szó szerint! Akkor az lenne a bajod, hogy nincs egy tiszta zoknid, és a szendvics szótól is hányni tudnál.

Bababiztossá kell tenni a lakást, és nem lesz semmi baja. Benyal egy morzsát? Szívből kívánom, hogy soha ne essen nagyobb baja! Komolyan. Elárulom, hogy fél perc elég a bajhoz, akkor is, ha 15 éves. Enyém pl. ma perecelt egyet a vizes padlón, mert ész nélkül rohan. Csak a szerencsén múlt, hogy nem tört el semmije, de olyat csattant, hogy a szívem megállt. Akkor most menjek az egy fejjel magasabb, szőrös tökű gyerekem nyomában egész nap? Nehogy azt hidd, hogy x évesen kevésbé fogod félteni!

Kell a gyereknek is, hogy egyedül tudjon játszani, tenni-venni, anya nélkül. Ellenkező esetben megtanulja, hogy anya nélkül semmit se tud csinálni.

A legkisebb 15 hónapos, ma rizsszemnyi cafatokra tépett egy zsepit, kipakolta az összes edényt, mindbe szórt egy kicsit, és gondosan kevergetve főzte, a konyhakövön ülve. A tesó meg röhögve videózta.

Egyiknek se lett baja, mert marha jó fej vagyok.

Felmászni ne tudjon semmire, ne legyen fejmagasságnál lejjebb veszélyes dolog (gyógyszer, mosószer, kés, stb), kell pàr élvédő, vakdugó, biztonsági zár, fiókzár, emeletesben ablakra rács, és mindig legyen zàrva a fürdő. A legrosszabb, amit csinálni tud, hogy szétpakol mindent. És akkor mi van? Semmi.

2018. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

14 hónapos a lányom.


Az emeleten 2 szoba van, azokban szabadon jöhet-mehet. Az ajtók úgy ki vannak ékelve, hogy nem tudja magára csukni, hallom mit csinál. A fürdőszobában csak "kísérettel" lehet. A földszinten már többször rá kell nézni, mert a lépcsőház bár elzárt, de roppant érdekes számára, így sokat szöszmötöl ott, valamint a nappalin a teraszajtóra kell figyelni, mert a szúnyoghálós ajtón ki tudna lógni. Így is kap 2-3 perceket, de a fülem ott van.


A lakás egyébként gyerekbiztos. A védendő dolgokat (pl. laptop, távirányítók) feljebb tesszük, a szobanövények már nem érdeklik (ezt a meccsett 8-9 hónaposan lejátszottuk) így sok kárt nem tehet. Ami engem zavar kissé, az a fotelekre való felmászás, kanapén felállás, de erre csak az a megoldás, hogy megtanítottuk szabályosan lemászni és remélem, hogy akkor is alkalmazza, amikor nem ülünk mellette.

2018. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Nekem is 13 hónapos a lányom, és folyamatosan figyelem, így is lehet főzni, takarítani, mert odajön mindig ahol vagyok, szerintem is sok hülyeséget tud csinálni, nem jó egyedül hagyni, bár minden veszélyes dolog el van rakva előle.
2018. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Én alig vártam, hogy eljátsszon egyedül. Veszélyes dolgok nagyjából elzárva, háló-fürdő-wc zárva, kb 10 hónapos kora óta simán felügyelet nélkül hagyom itthon pár percre, de amióta járni tud, van hogy 10-15 percre is. Hallom mit csinál, a fura hangok és a csend jelzi hogy valamiben sántikál. Pl feláll a fotelben, szétkeni a popsikrémet... Amúgy meg állandóan odajön kérdezni vagy mutatni vmit. De így egyben el tudok mosogatni, esetleg odafigyelőset főzni, wcre menni. 19 hónapos. Nekem az volt a nehezebb hogy ráálljon a fülem a csendre. Ha nem itthon vagyunk, vki mindig rajta tartja a szemét.
2018. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!