Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi motivál egy 28 éves férfit,...

Moncsy21 kérdése:

Mi motivál egy 28 éves férfit, hogy 2 hónap ismeretség és együtt járás után kijelentse, hogy ő már bizony gyereket akar? Mégpedig most?

Figyelt kérdés
Két hónapja ismerjük egymást, egyidősek vagyunk. Valahányszor szóba jön a gyerek téma elsírja magát, hogy ő mennyire szeretne és szeretni fogja és én bennem látja azt a nőt akivel tényleg mehet, de nincs ideje bele akar vágni. A sztorihoz hozzá tartozik, hogy kamionozik, nemzetközibe, tehát 3 hetet külföldön van és csak 1-1 hetet itthon. Azt persze ő is tudja hogy ez így nem család barát, és mihelyst terhes lennék hazajönne belföldre, hogy naponta haza járjon, de hogy addig kell a pénz. Én ilyen pasival még nem találkoztam, manapság megszokottabb hogy a pasi nem tart a gyerekvállalástól. A lelkem legmélyén én is vágyom már az anyaságra, de félek is tőle, mert nem érzem azt hogy eleget tudnék, egy gyermek felneveléséhez... Férfiak, ti mitől tudjátok biztosan hogy most gyereket akartok? Nők, valaha lehet azt érezni, hogy én most kész vagyok rá maximálisan ?

2018. máj. 29. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát ne tudom... A korotokat tekintve nincs kétség,hogy már vallalhatnatok gyereket, de nekem a 2 hónapos ismertség még kevés lenne, hiszen nem is nagyon ismered meg. Az megint más lenne, ha már régóta ismered, de két hónapja lennetek kapcsolatban. Gondold meg még ezt szerintem.


33 hkm

2018. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Akar gyereket, családot. Szinte mindegy, hogy kivel. Te csak egy eszköz vagy hozzá.

Biztosan nem egészséges a gondolkodása.

Valami bibi lehet a fejében. Főleg, hogy ennyit sír is.

2018. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te mennyi idős vagy, de én a párod korosztálya vagyok. Nekem az a véleményem, hogy nem fogom soha maximálisan késznek érezni magam, mert a kételyek mindig ott lesznek. Nekem egy két hónapos kapcsolat kevés lenne az elhatározáshoz, de egy két éves már nem. Ha érzelmileg stabil lábakon áll egy kapcsolat, kellően összecsiszolódtunk, akkor én késznek érzem magam a millió kétely mellett is. Olyan úgysincs, hogy valaki kérdőjelek, problémák nélkül tökéletes anya. Tehát én azt mondom, hogy van olyan, hogy kész van rá a nő (és a párja, valamint a kettejük között lévő kapcsolat is), de ez nem azt jelenti, hogy mindent 100%-osan tud, minden gyereknevelést illető kérdésben teljesen biztos.
2018. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, 28 vagyok én is. ÉS nekem is sokan mondják kollégák, beosztottak, hogy olyan nem lesz, hogy maximálisan eltűnik a félelem, fura dolog ez.
2018. máj. 29. 13:21
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű pasik nem gyereket szeretnének, hanem a nőt akarják a gyerekkel maguk mellett tartani.

Az biztos, hogy nagyon szerethet téged, de nem feltétlenül egészségesen.

A gyerekvállalással kapcsolatban meg csak annyit tudok mondani, hogy mire a terhességed végéhez érsz, nem lesz annyi kétség benned. Az anyaság ösztönös dolog, na ès persze megannyi dolognak fogsz utánajárni a terhességed alatt.

2018. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Én is sírok 28 évesen, mert szeretnék már gyereket és elúszik felettem az élet (igaz, én nő vagyok, nekem jobban elnézik :D), de azért egy két hónapos kapcsolatban, kábé összesen kétheti találkozással, egy tulajdonképpen idegen férfitól nem akarnék. Nekem is az az érzésem, hogy tenyészkancát keres, vagy, ha cuki és optimista vagyok, akkor nagyon beléd esett és nem gondolkodik logikusan.

Egyébként vannak még gyerekpárti férfiak, anno mi kb három hét után beszéltük meg párommal, hogy ő biza akar és nem akar sokat várni, mert benne van a korban, és velem el tudja képzelni MAJD, de azért ez nem ugyanaz, minthogy moströgtön csináljunk gyereket. :D


Egyébként, a kérdés végére válaszolva, annak ellenére, hogy én már tényleg rá vagyok kattanva, hogy baromira gyereket szeretnék, ennek ellenére ugyanúgy nem érzem magam késznek rá. De azt gondolom, hogy ez jön majd magától, senki nem tud mindenre előre felkészülni.

2018. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nőként gyanítanám, hogy ő eleve ehhez keresett társat. Meg azt is, hogy talán így akar bevágódni nálad, ezzel bizonyítva, hogy ő bizony egy életre tervez veled. És azt is, hogy fogalma sincs, mivel jár egy gyerek, de reméli, hogy otthon majd te megoldod, ő meg majd hazaérve beül a reklámba, mint hős családfenntartó. Szerintem nincs ezzel baj, de még mindenképp ismerjétek meg egymást, és derítsd ki, hogy ez a szenvedély tényleg személyesen neked szól vagy egy elképzelt idilli jövőnek, amiben igazából mindegy ki az ő párja, ha passzol a tervbe és inkább akarat, mint szerelem (bár persze az akarat is kell). Na meg ismerd meg addig a magad akaratát, terveit is és persze döntsd el, szereted-e :) Szóval ismerjétek meg egymást és saját magatok :) ehhez pedig azért általában több idő kell.

Szerintem az ösztönökön, társadalmi elváráson vagy kíváncsiságon túl, sok nőt motivál szimplán a szerelem a gyermekvállalásra, amikor két testből lesz egy... És sok nő tud azért szerelembe esni az alap vonzódáson túl, mert a férfi előbb szereti (alias udvarol) és rászokik, hogy az jó dolog, jó együtt és hiányzik, ha nincs, és így szépen elkezd mind a kettő kötődni egyre több és több szállal, amire a gyermek aztán egy még erősebb pecsét (és ezért nem szerencsés, ha előbb jön). Ettől függetlenül a legbiztosabbnak tűnő helyzetben is ép eszű ember felfogja, hogy egy gyerek nagy változást hoz az életébe és tart is tőle. Még az akárhány éve próbálkozó párok is meg szoktak ijedni, amikor pozitív lesz a teszt :)

2018. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy akar gyereket. De két hónap alatt még meg sem ismeri egymást teljesen két ember.

Nagyon korai.

Meg ha úgyis veled tervez, veled akarja leélni az életét, akkor miért gond, ha nem most rögtön lesz gyerek, hanem fél-1-két év múlva.

2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap után még ne legyen gyerek, főleg úgy h alig vagytok együtt mert kamionos. Nem is ismerted meg igazán. Az meg h sír mert gyereket akar nem biztos h jó előjel, főleg 2 hónap után.
2018. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
az az egy dolog érdekes nagyon, hogy elöttem volt egy szeretője, haza költözött anyujáékhoz és elkezdett kamionozni, mondván tökéletes agglegény élet. Közben egy évig környékezett neten, próbálta elérni hogy legyen valami. Egyszer lehetett volna, de az akkori párjával nem akarták így abortusz lett a vége, amit sírva mesélt el, mert most hogy idősebb már vágyna rá... Az is furcsa, hogy akármikor kapunk össze valami bagatel apróságon, akkor is az első az hogy törödik velem , még vita közben is és ez nekem nagyon fura.. vagy csak az elmúlt 10 évbe fogtam ki folyamat kreténeket..
2018. máj. 29. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!