Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is negatívan éli meg, ha...

Más is negatívan éli meg, ha valaki a környezetében teherbe esik/esett?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kicsit fura dolog ez. Bárki bejelenti, hogy babát vár, vagy úgy néz ki, terhes, az egy negatív élmény a számomra. Persze, örülök, hogy ők boldogok... de engem ez zavar. Talán féltékeny lehetek? Esetleg zavar a változás? Más is érzett már így?

Igazából sosem mondtam ezt senkinek és szégyellem is.. lehet, hogy csak túl gyerekes vagyok és kinövöm ezt?


Köszi a válaszokat

23L



2018. júl. 5. 06:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Akarsz babát?
2018. júl. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Feltekeny vagy. De miert zavar? Talan te is szeretnel gyereket es nem jon ossze? Ahoz el kell erni egy eretsegi szintet hogy felul tudj emelkedni az ilyen dolgokon. Nem mindig konnyu de arrol egy terhes ismerod sem tehet hogy te igy eled meg az o allapotukat.
2018. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Van ilyen. 25 évesen sorra jelentették be a barátnőim, hogy babát várnak. Szívből örültem nekik, de mindig volt bennem egy csalódottság is, amiatt, hogy az én kapcsolatom tönkre ment és épp próbáltam magam újra felépíteni. Úgy éreztem olyan távol van az életem egy babától, mint Makó Jeruzsálemtől.


Most 29 vagyok, vészesen közel a 30-hoz.. :) és babát várok. Most már előnyként élem meg, hogy csak most jutottam el idáig. Egy rakás barátnőm túl van már rajta, ellátnak tanácsokkal. Én meg a feléről már tudom is, hogy na azt én nem akarom csinálni. Viszont a másik fele meg tök hasznos tanács, amit magamtól nem tudhattam volna.

Szóval mindennek megvannak a maga előnyei is.

2018. júl. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt ilyen időszakom évekkel ezelőtt. Volt két kémiai terhességem, és a kettő között jelentették be a bátyámék, hogy jön a második baba. Sajnos nekik sem maradt meg, de utána újra összejött hamar nekik. A baba kb. akkor született, mikor én teherbe estem. Rettenetesen féltékeny voltam, de nem csak rájuk, minden terhes, valamint kisbabát tológató nőre. Azt hittem, ez valami hatalmas kiváltság, ami csak kevés kiválasztottnak adatik meg. Aztán 18 próbálkozós hónap után, megfogant a lányunk. A következő gyermekünknél már nem görcsöltem, hiszem tudtam, képes vagyok rá. Pillanatok alatt összejött.
2018. júl. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Én is az voltam pedig a férjemmel nem akartunk babát még vagy jó pár évig. Ugyanakkor bementünk egy boltba és szétfolytam a babacuccok láttán. Aztán nem tervezetten terhes lettem és mostmár egy kislány anyukája vagyok. Szerintem féltékeny voltam azokra akiknek már volt vagy úton volt a babájuk mert tudat alatt én is szerettem volna már csak úgy éreztem még nem áll készen erre az életem. Mostmár tudom hogy nagyon is készen állt és a legjobb csapat vagyunk a kis családommal. :) 25L
2018. júl. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is volt ilyen időszakom, minden kismamára irigykedtem. Terhesség után jött nálam ez ki, előtte nem érdekelt. De akkor már tudtam mennyire jó kismamának lenni (ugye problémamentes terhesség), imádtam az érzést, hogy bennem mocorog a babám, mindig velem van, a nap minden percében, és végre volt önbizalmam, terhesség előtt nem volt és azóta sem, de akkor végre csinosnak éreztem magam (a pocak miatt) :)

Tudtam, hogy felül kell kerekednem a féltékenységen, már beteges volt, kerültem minden kismama ismerőst, arra vártam mikor szül már meg (persze időre) és akkor nyugodott meg a lelkem, hogy jajj de jó már ő sem érzi azt a jót amit én éreztem terhesen :S

Már azt mondom nem vagyok ennyire megszállott, bár ha tehetném minden évben szülnék :D

2018. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
6 évig próbálkoztunk, akkor zavart. Most, hogy van 4 gyerekem, meg igazából már az első után is, őszintén örülök minden babahírnek, mert tudom, mekkora csoda történik velük. 😊
2018. júl. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Mindig akkor éreztem ezt, amikor babát akartam, csak még nem volt alkalmas, vagy épp vártunk rá. Az első előtt ráadásul vetélésem volt, utána lettek nőgyógyászati gondjaim, amik miatt nem tudott összejönni. Nem volt sok, 5 hónap, mire rájöttünk, mi a gond, és után rögtön sikerült a lányom. De abban az 5 hónapban én utáltam mindenkit, aki terhes lett. Most a kistesó elsőre összejött, de az elhatározástól még volt 3 hónap a próbálkozásig, szintén rosszul esett, mikor megtudtam, hogy valaki terhes. Hülyeség, mert szó se volt arról, hogy nekem nem lehet, vagy nem sikerül, csak rá voltam már pörögve fejben. Ez van, emberek vagyunk, van bennünk irigység, ha másnak megvan, amit szeretnénk. Ha tudod normálisan kezelni, nincs ezzel gond.
2018. júl. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Nekem ez kimaradt.

Míg nem volt gyerekem, addig az anyákra ugy tekintettem mint akik kiöregedtek a bulikbol, a barátom mellett sem kell rájuk féltékeny lennem mert nem kellenek már senkinek, kb igy fogtam fel. Örültem a fiatalságomnak.

Később pedig egyszerűen tartottam az anyaságtol, mintha az valami másik bolygo lenne, tőlem is messze állt mint mako jeruzsálemtől.

Felnőve kezdett hiányozni, férjemmel kezdtük tervezni, illetve ő kezdte tervezni.bennem ugyanugy megmaradtak a bizonytalanságok az ismeretlentől, voltaképp ugy mondtam igen-t, hogy azt sem tudtam mire mondom. Közben joval fiatalabb ismerősön is gyereket vállalt, akkor csak az jutott eszembe rola, ha én semmit nem teszek, a végén gyermek nélkül leszek én is egy kiöregedett anyo.es az rossz érzéssel töltött el

Szoval elindult a babánk az utjára, megérkezett a pocakomba és onnanstol elválaszthatatlannak éreztem magam tőle, azaz nem csupán fizikailag,hanem lelkileg. A terhesség alatt is folyamatosan értem az anyaságra. Eleinte lazán is vettem, folyamatában lett egyre nagyobb sulya es szerepe a gyermekünknek.

2018. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

Elso terhesseg elott engem se erdekelt sose, de az elso ahogy megszuletett par honapra mar tudtam volna megint terhes lenni.

Pont egyik ismerosomek bejelentettek a babat es csak par honapos volt a fiam megis kicsit irigykedtem ugyanakkor borzasztoan orultem mert tudtam mar probalkoznak. Aztan kovetkezo honapban terhes lettem abszolut nem tervezve.

Masodik gyerek utan halistennek nem jott elo olyan erosen ez az erzes. Nekem is alom terhessegeim vannak egyebkent es kicsit jo “kulonlegesnek” lenni meg hogy van benned valaki. A szules foleg az elso hatalmas elmeny volt, a fiam pedig 3 kg alatt volt nagyon picike es nagyon edes. A korhazban is szerettem lenni. Valahogy minden jol osszejott mert hamar aludt is reggel 5-ig.

Es most ujra terhes vagyok IUD mellett lett baba, tobbet mar nem szeretnek es remelem nem jon elo majd a vagy a terhesseg miatt, de kicsit roasz is hogy ez az utolso. Probalom kielvezni.

2018. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!