Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vetélés után már nem is...

Két vetélés után már nem is akarom annyira?

Figyelt kérdés

Nagyon vágy(t)unk gyerekre. Első baba lenne. De most estem túl a második korai spontán vetélésen. Mindkettő lezajlott természetes úton, beavatkozásra nem volt szükség. Pár vizsgálat most folyamatban van, de komolyabb kivizsgálást csak 3 vetélés után kezdenek el.

Eddig nagyon lelkes voltam, és nagyon vágytam rá, hogy babám legyen, de jelen pillanatban kicsit azt érzem, hogy már nem is akarom annyira. Lelkileg kimerített ez a két eset, és úgy érzem, hogy most már ha pozitív lenne a tesztem, akkor sem lennék képes neki örülni, csak attól rettegnék, mikor kezdek el megint vérezni.


2018. júl. 8. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező azonnal tovább próbálkozni! Amikor majd úgy érzed. Sokaknak 1-2 év is kell vetélés után, hogy újra teherbe akarjon esni.
2018. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom! :( Ezek normális érzések. 1 vetélés is nagyon fáj, nemhogy 2x is átélni. Majd újra próbálkozhattok, ha megint úgy érzitek!
2018. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálam így alakult

-méhenkívüli terhesség

-spontán vetélés (magától ürült)

-méhenkívüli terhessèg (jobb petevezetékem eltàvolítottàk)

-megfogant az első baba. Ebben az esetben már nem voltam felhőtlen mert rettegtem,hogy most mi lesz

Egész terhessèg alatt figyeltem nem e vérzek. Már meg született a kislànyom azóta.

Teljesen megèrtelek szerintem normális ha az ember fél.de hidd el megèri

2018. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En az elmult evekben 4 vetelesen vagyok tul. Ev elejen volt a harmadik amit muvileg fejeztek be es most egy par hete 6 hetesen eros gorcsokkel es verzesel spontan elveteltem. Kivazsgaltak minket es semmit nem talaltak de megsem tudom megtartani a terhessegeket 😔

Sajnos tudom min mesz keresztul es teljesen normalis ahogy erzel, szornyu ilyet atelni es feldolgozni sem konnyu foleg ha nagyon vagyik az ember egy gyermekre. En most osszeszedem magam ujra es megbeszeltuk a ferjemmel hogy meg egyszer es utoljara megprobaljuk ha most is elveszitjuk a babat akkor beletorodunk es elfogadjuk.

Nagyon sok erot kivanok neked es remelem hogy a kovetkezo terhesseged problemamentes lesz.

2018. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális, de magán úton is el lehet kezdeni a kivizsgálást, nem kell megvárni hogy a harmadjára is így járj!
2018. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 egyetértek. Másik orvost keress. Nekem 2 missab után kezdtük a kivizsgálást. Szerencsére pár vérvétel után kiderült a probléma így már 2 szép gyerek anyukája vagyok.
2018. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most váltottam orvost. Ő is azt mondja, hogy valószínűleg nincs velem semmi baj, de legalább nem akar fél év szünetet tartatni, miközben semmi nem történik. Azonnal próbálkozhatunk, ha lelkileg készek vagyunk rá, és közben elküldött vérvételre, és azt mondta, hogy ha pozitív a tesztem, azonnal menjek, kapok sárgatest pótlást.

Az előző orvosom csak fél év szünetet javasolt, és közölte, hogy semmi bajom, és ez normális...

2018. júl. 8. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem három vetélésem volt, a második 18. héten, a másik kettő még 10. hét előtt.


Azóta nem próbálkozunk, elvileg nincsen baj, de már nem akarok gyereket, nem akarom megint átélni, az örömöt, rettegést, és az esetleges fájdalmat.

2018. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!