Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fektetési rend egyedül két...

Fektetési rend egyedül két gyerekkel hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném kérni azoknak az anyukáknak a tapasztalatait, akik egyedül oldják meg min. 2 gyerekkel a fektetést. Mondjuk úgy, hogy a kisebb még nincs 1 éves (Pl. apuka éjszakásban dolgozik)

Kérem szépen, hogy a gyerekek korát is írjátok! Kószönöm szépen!



2018. júl. 8. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Most 1 éves a kicsi (de 4 hónapos kora így van, azelőtt cumisüvegen kidőlt), a nagy pedig szeptemberben lesz 3. A helyzet nálunk az, hogy a kicsi születése óta nem bír ébren lenni 8 óráig, hogy egyszerre feküdnének le. 6-kor vacsoráznak, fürödnek, a nagynak kapcsolok mesét míg elaltatom a kicsit (Kb 7 órára). Aztán kimegyek és csendesebb dolgokkal elvagyunk még, majd 8-kor megy aludni. A férjem 3 műszakos nekem is, de a délutános műszak a nehezebb így.


Kb 8-9 hónapos kora óta fürödnek együtt, addig gázabb volt az esti program, ha egyedül maradtam velük. A nagy szintén bent volt a fürdőben, aztán a kicsi szobájában amíg etettem, majd kapcsoltam mesét amíg elaltattam. Aztán fürdött a nagy... gond akkor volt, ha a kicsi felkelt, amíg a nagy ébren volt.

2018. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A nagyobb 2éves múlt áprilisban. A kicsi 1honapos lesz csütörtökön. A kicsit megfürödtem 19:30korül. Utána etetem addig bekapcsolom a nagynak a tv-t. Nézi csendben amikor altatom leveszem a hangját.

Utána elviszem a nagyot fürdeni. Kap utána tejet és viszem aludni ott kell vele lennem. Legkésőbb 9 kor alszik

2018. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

5-2 -2 hetes lányok...

Ugyan apa itthon van,de csak velem hajlandoak lefeküdni...


Fürdés-vacsora-kicsi fürdés-egy közös mese a nappaliban..utána mindenki befekszik az ágyba,kicsi szopizik én pedig mesélek kitalált mesét vagy énekelünk amit kérnek.

A háloszobánk meg a gyerekszoba még egybe nyilik,igy egy légtérben vagyunk.


Ha mindenki elaludt negy a picur is kiságyba...

2018. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

3-as vagyok,most lett csend nálunk, ovi bölcsi idöben 8-kor legkésöbb ágyba kell kerüljenek.

Addigra kell a picinek is hozzájuk szokni majd..

2018. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, nálatok lehet úgy vinni a gyereket bölcsibe ha az anya nem dolgozik? Ilyenről nem hallottam még.
2018. júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Három év különbséggel. A kicsi babakorában nálunk előbb úgy volt, hogy előbb a nagyot fürdöttem, addig a kicsi a kiságyban "szórakozott" - néha jókedvűen, néha nem annyira..., aztán a kicsit fürdettem, addig a nagy játszott úgy, hogy azért ráláttam. De olyan egy éves koruktól kezdtek együtt is fürdeni, azt nagyon szerették, nagy bulikat csaptak. Aztán jöttem én extragyors zuhannyal, amíg mindenki nyávogott... Utána mindenkinek fogmosás. Aztán esti mese olvasás közben szoptattam a kicsit, a nagy ágya mellett, amíg mindkettő be nem aludt és akkor szépen szétosztottam még magunkat. A kicsi kb. két éves korában ez módosult arra, hogy mindketten választanak egy-egy mesét, általában a kicsi valami képeset, amit még együtt nézegetünk, a nagy valami hosszabbat, aminél már mindenki az ágyában van. Megvárom, amíg elalszanak, aztán kiosonok.
2018. júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!