Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 (netán több) gyerekesek...

2-3 (netán több) gyerekesek ha egyedül vagytok velük otthon REND tud maradni körülöttetek?

Figyelt kérdés
Nekem a lakás reggeltől kezdve amíg aludni nem mennek, mintha bomba robbant volna. Úgy szégyellem, de más hogy csinálja? 5,3 és 1 éveseim vannak, és egyszerűen egyik sarokban összepakolok, akkor ők a másikban szét és térdig járunk a széthagyott dolgokban. Ha állandóan rájuk szólok, akkor egyrészt egész nap veszekszek velük, másrészt a kicsire (1 éves) hiába szólok, még nem érti mi is a baj, harmadrészt akkor elvágólag álljanak egy sarokban vagy hogy megy ez másoknál? Nincsenek nagyszülők, csak én vagyok rájuk. Tehát elvinni is csak én tudnám őket itthonról de közben nekem is dolgom lenne főzni, mosni,teregetni ruhát válogatni stb.
2012. nov. 10. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy darabig hagyom, aztán ha valami új játékba akarnak kezdeni, akkor először elpakoltatom velük az előzőt. Na, ez így elmondva egyszerűnek tűnik, de bevallom, néha élek azzal a módszerrel, hogy "ha nekem kell elpakolnom, akkor rakom a zsákba, és elteszem a szekrény tetejére". Mivel már egyszer tényleg megcsináltam ezt, ezért működik. :-)

6 és 3,5 éves gyerekeim vannak.

2012. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát az a baj hogy nálunk ezzel a módszerrel magammal szúrok ki ha elpakolom amit széthagynak mert nem pakolnak el tőle jobban viszont egy idő után már nincs mivel játsszanak és akkor elkezdik magukat a ház berendezési tárgyaival szórakoztatni ami meg ugye nem játék...és megint az egész nap csak veszekedésből áll.

meg egyébként ez nem igazságos dolog mert sokszor úgy van hogy a nagyok játszanak vmivel és a kicsi odamegy szétdobálja amúgy is hajingálós kedvében van és amivel rendesen játszanának a nagyobbak azt is szerte hajingálja.

2012. nov. 10. 13:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is mindig bomba támadás van, de igazából te szabod a feltételeket.


pl én elrakom mindig a szekrény tetejére a átékokat. most lent van 1 doboz mindenféle játék és 1 doboz fakocka. fent van a babázóis játék egy dobozban és a legók egy dobozban. ezek cserélödnek mindig. de ha az összes játékot oda adnám eléjük akkor unalom lenne egy nap után.


pl konyhában nem lehet játékot hagyni ha ott meglátom már vágom is ki. (na jó csak a szobába, de dühös leszek)

ugyan ez a lépcsön sem hagyhatják, és igazából meg tanulják. ahol szabad ott szét is rakodnak rendesen.


egésznap pakolok megállás nélkül, takarítok és csinálom a háztartást.

ha akarják a legót akkor össze kell pakolni a fakockát és akkor cserélek.

lefekvés elött mindegyik szobáját össze kell pakolni, a nappalit én csinálom.

2012. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Semmi gond, nálunk is mindig kupi van :D Pedig már nagyobbacskák a gyerekek. Na de más dolog a mocsok, meg más a rendetlenség. Attól még lehet nálad tisztaság, hogy lomok vannak szétpakolva:) Néha engem is megszólt anyu, hogy miért nem csinálok rendet, erre mondtam neki, hogy ha nem tetszik, takarítson ki és meglátja meddig tart. Meg amúgy is, ki nem carja le ki mit mond? A lakás van értetek, nem ti a lakásért. A lényeg hogy le van törölgetve, fel van mosva, ruhák elpakolva. A játékot meg elpakoljátok este, fürdés előtt. Ennyi meg egy bambi :)
2012. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani,hogy nálunk nem kupi van csak 3 illetve 1 éves a lakberendezőnk:-D:-D:-D
2012. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora gyerekeknél az a fontos, hogy TISZTA legyen a lakás, és nem az, hogy rend is legyen. Úgy is mindent széthordanak, lehetetlen folyamatosan rendet tartani. Nálam is az van (pedig nekem egy kislányom van), hogy felporszívózok és felmosok, de utána ott vannak a játékai a nappaliba. Nem pakolom el őket, minek? Ha elrakom, akkor vmi mást fog odahordani, arról nem is beszélve, hogy pár órán belül úgy is megint elővenné a játékait. Nehogy azt hidd ám, hogy tökéletes rendnek kell ilyenkor lennie. Tisztaság az legyen, de nem hiszem, hogy bárkinek is baja lesz attól, hogy egy darab tányér ott van a mosogatóban vagy egy díszpárna nincs a helyén a nappaliban.
2012. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! természetesen tisztának tiszta! Főleg mivel óhatatlanul is leszórnak ezt azt kiöntenek, lecsorgatnak (amerikai konyhás a nappali és ha a konyhában disznólkodnak akkor úgy néz ki mintha a nappaliban is rendetlenség lenne az egy tér miatt) Minden délután felsöprök felmosok, letakarítok mindent, és természetesen összeszedek minden dolgot. De ez 1 óráig ha tart mert ahogy "megjelennek a színen" egyre nagyobb a kupi...

Este fürdéskor persze van közös pakolás de ADDIG EGY kupi az egész ház...

Szégyellem magam mikor jön valaki véletlen. De egyszerűen kipróbáltam már, ha egy percre se ülök le vagy nem haladok a dolgaimmal hanem csak utánuk pakolászok a nyomukban haladva, akkor SE tudok elvágólag rendet tartani és még meg is őrülök bele:)

2012. nov. 10. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:

11, 8 évesek a nagyok és 22 hónapos a kicsi


igazából a kicsi az aki szét pakol persze a nagyoknak kell összepakolni ált két naponta rakatom helyre a játékokat a nagyok már iskolásak utánuk nem sok van de persze zúgolódnak de mindig mondom mondják a kicsinek is h ezt azt tegye helyre és megcsinálja


a sulis dolgokat azonnal rendbe kell tenni


a kicsi miatt szinte mindenhol van játék fogom a kosarat összeszedem és oda adom nekik h ezt is helyre kell rakni


azért aránylag rend van itthon mindig, szerencsére jut időm mindenre

főzés séta rendrakás takarítás

mondjuk sokat számít h a nagyokat sok mindenre meg lehet kérni

pl reggel vigyék le a szemetet mikor suliba mennek

de a fiam szeret főzni is

persze csak apróbb dolgok de nekem sokat számít

2012. nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát várom én is hogy kicsit nagyobbak legyenek, nem vagyok híve ennek amúgy hogy mindent anya csinál helyettük, mert amire képesek azt igenis tegyék meg, mert egy család vagyunk és mindenkinek van feladata benne. De igazából még csak a legnagyobbat tudom úgy motiválni hogy úgy összepakoljon ezt azt hogy ne nekem legyen azzal is 2szer annyi dolgom.
2012. nov. 10. 14:01
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy 1,5 éves gyermekem van. Ha pakolok össze, akkor jön utánam és amit én elpakoltam azt ő előszedi. Ez minden alkalommal így van. Úgyhogy akkor pakolok, amikor alszik, de ha felkel 5 perc és ugyanúgy néz ki minden. :) A kedvenc szórakozása mostanában az, hogy a bugyikat a nyakába akasztja és úgy szaladgál. Na gondold el milyen ciki, amikor jön valaki és szanaszét van a bugyi mindenhol. :)
2012. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!