Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyi ideig használta a...

Ki mennyi ideig használta a babakocsit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22hónapos bolt és bölcsi messze igy mi még használjuk hosszabb távra is szoktunk vinni,kérdésem az lenne hogy nem gond ennyi idős gyereknél de pl.láttam 3-4éves gyereket is mert messze a bölcsi stb. Autó nincs ekkora táv meg sok egy gyereknek!
2018. júl. 8. 21:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

a 2éves státuszra még babakocsiban toltam a fiamat, és 2,5 évesen egy hosszabb kirándulásra (állatkertezés) vittünk babakocsit, abban ült, evett, aludt. De ilyenkor már nagyon elvétve volt használatban, havonta 1-1x max.


Viszont van olyan ismerős kislány, akit még 4 évesen is babakocsiban tolt a nagymamája az oviba. nem mert nem tudott gyalogolni, hanem mert nyilván ez volt a gyorsabb, egyszerűbb.

2018. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Kb. 2 éves korig. Utána meg még egy fél évig nagyon ritkán, ha mondjuk városnézésre mentünk vagy beteg volt és abban vittem orvoshoz. De két évesen is már kismotorral mentünk bölcsibe mindkét gyerekkel, főleg mert ott nem volt tároló (20 perc volt velük gyalog).
2018. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
2,5 éves, még használjuk napi szinten. Nagyon szereti, pedig már aktívan jár, viszont abban tud nagyokat aludni, reggelizni, és a bölcsi sem pár perc séta, meg mi is szeretünk nagyokat menni hétvégente.
2018. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Két és fél éves lesz jövő hónapban, még aktívan használjuk. Bölcsi kb. 15-20 perc séta, ha egyedül megyek, ha ő is gyalogol, akkor jóval több. Busz csak odafelé van, hazafelé nincs (belváros, pici, egyirányú utcák, sétálóutcák, stb. miatt) és ilyenkor nyáron egyáltalán nincs a nyári menetrend miatt, csak olyan, amivel elkésnénk. Néha szoktam vinni gyalog, ha tudunk busszal menni, onnan is sétálni kell, de egyelőre ez a ritkább. Bolt és játszótér szintén messze. Időnként nekiindulunk babakocsi nélkül is, de ha sietni kell, akkor marad a babakocsi. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy rettentően utálja, ha fogják a kezét, ebből régebben is sok cirkusz volt, mára már sokat javult, de még mindig necces tud lenni a helyzet.

Egyébként többségben azoknál látom, hogy hamar elhagyják a babakocsit, akik javarészt autóval járnak. Persze ismerek olyat is, aki nem, és mégis hamar elkezdett gyalogosan közlekedni a kicsi, de az én ismeretségi körömben ők vannak kevesebben.

2018. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam 4 éves és használjuk. Nem oviba és nem minden nap, de nincs autónk és bevásárláshoz muszáj vinnem, mert gyalog kb fél óra és megszakadnék mire hazacipelem a cuccokat, akkor meg már beleül ha ott van :) ilyen téren nekem hatalmas segítség a babakocsi.

Még olyankor szoktam beletenni, amikor egy távolabbi játszóra megyünk (1óra séta), ott nagyon sok játék van, kifárad és hazafele nagyon el szokott fáradni, inkább oda babakocsiban viszem. Ha tudnék vezetni nyilván már nem használnánk.

Engem anyu 5 éves koromig tolt babakocsiban ugyanezen okokból kifolyólag, órákat nem tudnak ekkora gyerekek gyalogolni muszájból és autó nélkül nincs más választás.

2018. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Látom valaki lepontozta a válaszom (15l és a 14-est is. Arra gondolok azért, mert ő meg tudná máshogy is oldani. Nagyon szeretném tudni, hogy hogyan? Tényleg legyen szíves megosztani velem! Ha van más megoldás, akkor szívesen elhagynám már a babakocsit.
2018. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
12-es vagyok, nekünk nincs autónk, messzi helyekre (nyaralni is) tömegközlekedni szoktunk, plusz kismotor, később meg roller vagy futóbicikli. És szerintem az enyémek nem is kifejezetten sportos vagy elszánt gyerekek, unokatesók, barátok már 3 éves gyerekkel - saját lábon - simán kirándultak fél napokat, persze bóklászósabban, 4 évesen meg már külön nagybiciklivel kísért kisbiciklivel látok sokakat a városban közlekedni (na azt én nem merném bevállalni). Tudom, sok múlik a lehetőségeken, ha valami messzi-messzi közlekedésmentes helyen laktok, de azért a szoktatáson is, mert aki a játszótéren nem fáradt órákat rohangálni, az a sétához sem kéne az legyen ... :) Reggel meg be lehet kalkulálni ilyenkor az időt és akkor nem kell kapkodva, félig álomban meg útközben reggelizve elindulni, meg szerintem értelmesebb már most az iskolára kényelmes reggeli napirendet kialakítani. (Ja és én nem pontoztam, csak "a biztos van autója annak, aki nem használ babakocsit" felvetésre reagáltam.)
2018. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem milyen más lehetőség van. Köszönöm, hogy írtál.

Az a baj az én fiamat nem érdekli a bicikli, tehát az hogy az utcán közlekedjen vele kizárt, mert megy 2 métert és otthagyja. Meg én nem tudok biciklizni (pontosabban nem merek, ugyanúgy vagyok vele mint a vezetéssel) úgyhogy futhatnék utána, ha már rendesen menne vele.

Mi oviba gyalog járunk 20 perc annyit simán bír.

Az említett játszótéren pedig tényleg nagyon elfárad, de rövidebb időre nem érdemes odavinni, inkább maradunk tovább és hazahozom babakocsival, azért a séta nem olyan mint játszani, persze hogy abba nem fárad el annyira, de hazafele tűző napon gyalogolni elhiszem, hogy valóban nem bírja.

Tehát nálunk úgy tűnik jobb híján még marad a babakocsi.

2018. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, nálunk pl. a reggelekbe való belekalkulálás már eleve ott bukik, hogy elég koránra járok dolgozni, még ennél is hamarabb nem szeretném kelteni reggel. Mondjuk nálunk nem a reggelizés miatt megyünk babakocsival, hanem mert tényleg hosszú lenne az ő tempójában az út. Ha lesz megint buszom reggelente, akkor többet járunk babakocsi nélkül, addig marad ez a megoldás. Nála amúgy sem az elfáradás a legfőbb ok, amiért sokat használjuk még a babakocsit, hanem ez a kézmegfogás-fóbiája, amivel több, mint egy éve küzdünk. Ha nem fogom meg, akkor simán kirohan az útra, ha meg megfogom, akkor fulladásig üvölt, és nem is halad közben, hanem megáll, vagy el is dől. Ilyen szempontból nagyon sokat haladtunk már, egyre jobban elfogadja azt, hogy megfogom a kezét, de még mindig adódnak ebből konfliktusaink, és reggel, sietésben nem ezzel szeretek kísérletezni. Ha nem sietünk, akkor sokkal inkább bevállalom az esetleges cirkuszt.


Egyébként tényleg nem értem, miért kellett lepontozni csak azért, mert mi hosszabb ideig használjuk a babakocsit, mint mások. Ilyenkor a lepontozó valami kielégülésfélét érez, vagy mi?

2018. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!