Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leesett a 2 éves gyerek az...

Leesett a 2 éves gyerek az ágyról. Mi számít annak h egyszerre felsír? Sírni próbált de nem jött ki hang a torkán csak jó soká. Amúgy nyugodt és alszik békésen már. Agyrazkodas lehet?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 05:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Same problem,same answer
2018. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Kisgyerekenél gyakran van olyan, hogy egy-egy esés után már sírna, de nem jön ki levegő. Gyakorlatilag elfelejt pár másodpercre levegőt venni. Ilyankor érdemes kicsi ráfujni, esetleg megrázni. No nem úgy mint egy rongyot. De ha kizökkented a trauma okozta sokkból, akkor hamarabb vesz levegőt és jön a sírás, ordítás. Ha ez elmarad, azaz nem vesz levegőt egyáltalán, az odáig fajulhat, hogy elveszti részlegesen, vagy egészen az eszméletét, levegőhiány miatt. Az esetek döntő százalékában ilyenkor beindul a légzés, és miután magukhoz tértek kezdődik a sírás. Ha nem indulna be, akkor a masterséges lélegeztetést el kell kezdeni, de azt is meg kell nézni, hogy nincs e valami, ami elzárja a légutakat. Pl a nyelv is hátracsúszhat.

Agyrázkódása éppen lehetett is, de az fájdalommal jár, azaz sírna tovább. Illetve komoly agyrászkódás esetén hányás is lehet, de akkor már menni inkább az ügyeletre. Ha a sírás abbamaradt, miután megnyugtattad, akkor nincs baja.

2018. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A kérdés julius 10.-én lett kiírva, szóval szerintem már teljesen felesleges a válaszod!
2018. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem volt felesleges,mert ha valji rakeres pl agyrazkodasra... Lehet segít neki a cikk 😘
2018. júl. 28. 07:13
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mások hogy vannak vele, de ha én valamit keresek agyrázkódással kapcsolatban, azt nem a gyk n fogom megtenni, hanem valami biztosabb orvosi oldalon.... De lehet hogy én vagyok a hülye, mert nem egy laikus véleményére vagyok kíváncsi hanem mondjuk egy orvosi véleményre...... 🤭
2018. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!