Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok túlérzékeny a...

Én vagyok túlérzékeny a helyzet miatt? Vagy még ezt is rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Várandós voltam, de túl korán érkezett a kisbabám. Intenzív kezelésre szorul és sajnos még nem tudni életben fog-e maradni. Csak rövid időre lehet látogatni menni, ezért a nap nagy részében tehetetlen vagyok, csak el kell foglalnom magam, hogy más is van a világon.

Teljesen magam alatt vagyok, hiába vannak, akik támgatnak, biztatnak, csak azt érzem alkalmatlan vagyok mindenre.

Mindehhez hozzatarsul az is, hogy a nagyobb feltestver soha meg se kerdezte az elmult hetekben, hogy hogy van a testvere. (aki már a várandósság közepétől csak azt szajkózta milyen csúnya nagy a hasam és milyen gusztustalan, ahogy rugdos bent a kicsi ((nem direkt mutogattam neki!!! csak latta tobbszor is es olyankor tette is a megjegyzeseit))

Nekem ez is nagyon rosszul esik es melyen megbant a kozonyevel. (Se nem.kerdez, se nem mond semmit, egyszer megkerdeztuk bejonne-e a korhazba, ha o nem is johet a babahoz, de addig is egyutt tudunk vele lenni es akkor is csak annyit mondott neki ehhez semmi kedve.)

Teljesen olyan, mintha az egesz helyzetrol tudomast se akarna venni, nem erdekli es az se hatja meg, hogy mi a parommal nagyon nehezen eljuk meg ezt az egesz idoszakot. Vele is foglalkozunk, de az utóbbi időben szinte lehetetlenne vált (vagy egy hónapja nem kér se beszelgetésekből, se az érdeklődésből, de még a korábbi közös elfoglaltságokból sem - amióta nyári szünet lett).


Legyszives ne essetek nekem, hogy irrealisak az elvarasaim, mert nincsenek. Szeretnem, ha a kisbabam eletben maradna es hazahozhatnam...es nagyon bant, hogy a feltestveret csöppet se erdekli az egesz tema. (A varandossag legelejen nagyon lelkes volt, amikortol nőtt a pocak akkortól kezdte a kritizalast, fikazast.)


2018. júl. 11. 08:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

5-osnek: 2,5 orat lehetunk vele.


16, jo volt vele idaig a kapcsolat, a ferjem gyereke, ferjemmel el 9 eve, a valas az anyja szeretoje miatt volt (erre valoszinu nem emlekszik es az apja se mondta, de az anyja egybol a valas utan ujrahazasodott es lett kozos gyerek, akit a nagy szeret is), lany.

Nem szidtam, a gusztustalan has es egyebre nem reagaltam (probaltam a rossz dolgokat elengedni a fulem mellett mar akkor is).


Az itt porgokre: ez fogalalkoztat, az agyverzesen, a korhazi fertozesen, a hosszutavon vajon milyen maradando serulesei lesznek, a miert nem tudjak még levenni a lelegeztetorol mas babakhoz hasonloan, a kotelezo ugyintezesen, fejesen, korhazba utazgatason, es a haztartas ellatasan felul.

Valaki irta, hogy az edesapjanak legyen vele kulon ideje. Van, a ferjem kulon biztatom es biztattam ezelott is erre.


A biztatast koszonom!

2018. júl. 12. 00:34
 12/13 anonim ***** válasza:

Szóval 10 év körüli a gyerek. Sajna nem lehet megjósolni, hogy fog-e változni, mert láttam már intelligens 10 évest, akivel elbeszélgettek, megértette az ész érveket és belátta, hogy semmire nem megy a hisztikkel és tényleg felnőtteket meghazudtoló módon állt a dolgokhoz. És tapasztaltam az ellenkezőjét a saját bőrömön, amikor a 12 éves színészeket meghazudtolóan tudta manipulálni a környezetét és a hisztijeinek mindenki engedett, mert "jaj, a szülők elváltak, amúgy is sérült a gyerek lelke, legalább mi ne bántsuk" felkiáltással, aminek az lett az eredménye, hogy egy családot robbantott szét, és az apjának azóta sincs kapcsolata, mert még mindig a markában tartja, pedig a kiscsaj már 21 éves.


Ezért is mondják sokan, akármilyen nehéz és furcsa hallani, de megváltoztatni nem tudod a gyerek hozzáállását, ha nem akarja ő is. Neked meg most van épp elég gondod, hogy ezzel is stresszeld magad. Persze érthető, hogy menteni akarod ezt is, csak nem biztos, hogy megéri megkattanni.


Amúgy kérdeztétek (vagy csak az apja kérdezte) már, hogy miért lett ellenséges? Hogy mi változott benne? Erre mit válaszolt?

2018. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12-es. Irtam, hogy 16 eves. Orulnek, ha 10 lenne :-).

Igen vegul beszeltem vele es megmondtam nagyon banto, ahogy viselkedik es nem ertem miért. Bocsánatot kért. ....hosszas beszélgetés lett a vége (sok más témáról). Azt hiszem egyszerűen csak nem vette észre ezt az egészet. Most remélem neki is és nekem is jobb lesz. Talán hosszútávon is lesz változàs.

2018. júl. 14. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!