Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó szülőnek lenni? Mit...

Miért jó szülőnek lenni? Mit mondanátok valakinek, aki akaratlanul esett teherbe?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már a terhességről, szülésről, kisbabák és nagyobb gyerekek neveléséről, de szinte mindig csak a problémákkal és nehézségekkel találkozom. Ezért érdekelnének a pozitív tapasztalatok is.


Képzeljétek el egy helyzetet, amikor valaki védekezés mellett teherbe esik. Stabil kapcsolatban él, az anyagi helyzete megfelelő, mégsem szeretne anya lenni. Mit mondanátok neki?


(Tudom, hogy az abortuszról elég végletes vélemények vannak itt, de erről nem szeretnék vitát. Az szülőség érdekel, elsősorban a pozitív tapasztalatok, de bármit szívesen olvasok, ami ehhez kapcsolódik.)


2018. júl. 11. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Én nem próbálnám rábeszélni.

Elmondanám miért jó, és miben változtat az életen, mik a "hátrányai", és döntse el ő, hogy akarja-e.

2018. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem foglalnék állást a témával kapcsolatban, vagyis nem befolyásolnám se pozitív dumával se negatívval!
2018. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindegy a hozzáállás, nagyon sok múlik rajtad, hogy a pozitív vagy a negatív dolgokra koncentrálsz. Ugyanazt a kakis pelust kicserélheted öklendezve is, meg a babával játszva is.

De itt jön képbe, hogy mennyire tudsz élvezni egy nem tervezett anyaságot. Ha már így alakult, hozd ki belőle a maximumot.

2018. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Egy csoda az egész. A fogantatás maga is, az, hogy a semmiből, csak mert szeretitek egymást, ott lesz egy igazi, élő ember. Számomra ez a legnagyobb csoda az egészben. Aztán ahogy nő, mocorog, majd megszületik. És benne vagytok. Ki jobban, ki kevésbé, de ott vagy te és a szerelmed egy új kis élet arcán, személyiségében, kezében, még a lábujja is hasonlít valamelyikőtökre. Amíg pici és csak sírással kommunikál, nincs jobb érzés annál, mint mikor az ölelésedtől vagy a hangodtól megnyugszik. Aztán rádmosolyog. Elneveti magát azon, hogy bolondozol neki. Egy magateheteten kis csomagból pár hónap alatt közlekedő, gondolkodó, huncut kis emberke lesz. Feltétel nélkül szeret, és te is őt. Nincs ennél jobb dolog a világon.


Bocsi, ha nyálas, én 2 gyerekkel a négyünk kis rózsaszín buborékában így élem meg az anyaságot. Alig várom, hogy jöjjön a következő!

2018. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Semmit, mert a szülősé még akkor is tiszta szívás sokszor - főleg az elején, meg dackorszak, ilyesmi -, ha a nő-férfi AKARTA a gyereket.


Én annyit tudok, ha amíg nem érzem úgy, hogy igen, vágyom egy babára, és 100%-ig szeretném, addig aortusz, mert nem kívánom esetleg elcs.szni szerencsétlen életét.


Mert ugye mindenhonnan a boldog, cukormázas, rózsaszín "álom" folyik a capból, meg "anyai ösztön", hasonló bullshitek, csak épp a REALITÁSRÓL valahogyan elfeledkeznek.


Mint ahogyan azt sem említik, hogy a nem várt gyerekek nagyon kicsi része érzi, hogy szeretik, mert a szülő valójában csak "megtűri", ha már becsúszott.

2018. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

4-es,rohadtul nyálas, és a terhességek kisrésze ilyen "álomszerű". :D


Hízol, vizesedsz, fáj, nem tudsz kakálni, hánysz, hánysz és megintcsak hánysz, fáj, a végén aludni sem lehet szinte. Szex vagy van vagy nincs, amire ha a férjed gyerekes, megcsal, zsarol, stb.


A kisbaba ordít, alvás nulla, stresszel a szoptatással a védőnő, az anyád, az anyós, és a legszebb, ha a férjed rájön, hogy ő "fiatal" :D, és lelép a francba.


Ha akarsz gyereket, akkor is marha gáz az egész, ezernyi buktatóval :).


Persze, attól van szépsége is, bőven, de rengeteg lemondással és vesződésse jár a zülőség, ezt nem kell szépíteni.

2018. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ennyire katasztrofanak nem kell beallitani sem a terhesseget, sem a szuloseget. Mert nem az! Nem szenved mindenki, nem hagyjak el a nok jo reszet a szemet ferjek a szex miatt. Hozzaallas kerdese.

9, 15 es 18 eveseim vannak.😊

2018. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Sosem voltam rosszul terhesen, a gyerekeim jó alvók a kezdetektől, a férjemmel pedig csak jobban szeretjük egymást, mióta szülők vagyunk. Sajnálom, ha neked rosszul alakult az életed, 6-os, de szerencsére ne mindenkinek. 😊
2018. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Az volt a kérdés, miért jó szülőnek lenni. A nehézségekről persze, hogy mindenhol olvas az ember, mivel a különböző weboldalak a problémákhoz igyekeznek segítséget nyújtani. Nem jellemző, hogy egy szülő a boldogságáról zengedezik, azt megéli az ember, nem pedig közzéteszi.:-) Én sem beszélnék rá senkit, hogy tartsa meg a babát, ha ennyire nem akarja. Csak azt tudom mondani, hogy nekem van képzettségem, karrierem, boldog párkapcsolatom, de az életem a gyerekeinkkel lett teljes. Azt, amit velük élhettem és élhetek meg, semmi nem tudná pótolni.
2018. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Én azt mondanám neki, hogy ne idegenektől kérdezze ki tudja milyen lelkiviláguk van.

Anyukád, nagyszülők, rokonok, barátnőd anyukája... Ők nem név és arc nélkül fognak okoskodni. De akkor leírom az én gondolatokat.

De ez nem fekete vagy fehér. Vannak olyan napok, amikor alig várom hogy elaludjanak. Van amikor hisztiznek egész nap, van hogy 2 lépést nem tudok nélkülük megtenni. Viszont van, hogy úgy viselkednek, mint a kisangyalok. Van, hogy megkönnyezem milyen okosak, van, hogy megkönnyezem mekkora hülyeséget csinálnak.

Nem írtad a korodat, de ha stabil kapcsolatos van, már nem vagy tini.

A párodnak mi a véleménye? Ő szeretne gyereket?

2018. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!