Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell nevelni egy...

Hogyan kell nevelni egy gyermeket ahhoz, hogy később bizalmas viszonyt tudjak vele ápolni?

Figyelt kérdés

Sajnos én a szüleim előtt sosem tudtam megnyílni, kérdezni tőlük, és ők sem törekedtek arra, hogy pl. felvilágosítsanak. Sosem öleltek meg, nem mondták, hogy büszkék rám, pedig jó tanuló voltam. Mindent rám hagytak, mert én voltam a legidősebb.

Babát várok, és nem szeretném, hogy a gyermekemnek olyan problémái legyenek, mint nekem voltak anno.


2018. júl. 13. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez tök egyszerű.

- Végig gondolod, hogy neked mi esett rosszul, és azt nem csinálod a gyerekednél.

- Végig gondolod, hogy mi esett volna jól a szüleid részéről és mi hiányzott és ezeket megpróbálod adni a gyerekednek.


Ha szeretetet adsz, öleled és építő jellegű kritikát használsz a nevelésében és tudja már kicsi korától, hogy megvéded és minden esetben számíthat rád (nem pedig csak az agymosást kapja), akkor ki fog alakulni a bizalmi viszony és nem fog elcsúszni.


Ha azt fogja érezni, hogy eltaszítod, akkor egy ideig próbálkozik elérni a szereteted, de aztán feladja és marha nehéz lesz visszaszerezni.

2018. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megöleled, szereted, érezteted vele.


Nem alázod meg szóban, nem nézed le, így bátran fog hozzád fordulni.


Lényegében ennyi.

2018. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy írod:

"Sosem öleltek meg, nem mondták, hogy büszkék rám, pedig jó tanuló voltam. Mindent rám hagytak, mert én voltam a legidősebb."


Ezt fordítsd meg: öleld sokat, (én mondom is neki nagyon sokszor, hogy szeretem), mondd ki, ha büszke vagy rá, vagy ha valami jót csinált, tehát dícsérd.

Ha valami rosszat tesz, akkor nem leordítom a fejét, hanem elmondom, hogy ez most rossz volt, és EGYÜTT helyrehozzuk. SZóval látja, hogy segítek neki helyrehozni.


HA kérdez, SOHA nem mondom neki, hogy ehhez kicsi vagy, vagy hogy majd egyszer megtudod. Hanem mindig kap választ, bármit kérdez. Így később is fog kérdezni.


Hidd el, jön majd magától. Főleg ha tudatosítod, hogy a te szüleid mit rontottak el, és te azt nem teszed meg.


(5,5 éves a fiam)

2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Kötődően, válaszkészen. Nem sírva hagyva, igény szerint táplálva, gondozva, az ő véleményét is figyelembe véve, nem rutinból,meg úgy ahogy "illik, szokás" hanem gondolkodva, idomulva. Bántás nélkül, támogatva, meg hallgatva, kérdezve. Jóindulattal, ésszel, empátiával és rengeteg türelemmel.
2018. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dologgal egészíteném ki az előző válaszokat:

Amikor még gyerek a gyerek (tehát nem kamasz, nem 18 éves), akkor rengeteget beszél. Az öcsém is ilyen volt. Folyamatosan beszélt, be nem állt a szája. Anyum pedig hallgatta, hiába volt már sok egy idő után, mindig figyelt rá, még akkor is, ha tök értelmetlen dologról mesélt vagy épp anyunak valamire figyelnie kellett volna.


Ez a figyelem megalapozta azt, hogy később is merjen beszélni az öcsém. Azóta is mindent megoszt vele és velünk is. Mert tudja, meghallgatjuk.

Még a kamasz bulizós dolgait is el merte mondani.


Szóval szerintem ez a fajta figyelem is fontos hosszútávon.

2018. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!