Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy 30-35 felett gyereket vállalni nagy kockázat?

Figyelt kérdés
Én egy olyan ismerősről sem tudok, akinek amiatt lett volna komplikáció a terhességével, mert idősebb. Sőt, ponthogy a fiataloknál veszek észre több vetélést vagy ilyesmit. Pl egyik rokonomnak 4 fia van, 31-38 éves kora között szülte őket és mind makk egészséges nagyfiúk már. Az anyuka, akinél babysitterkedek, 36 évesen szülte az elsőt, majd 39 évesen a harmadikat, most 9-12 évesek és nagyon értelmes, érett, szintén egészséges gyerekek. Szóval miért van az a köztudatban, hogy ez kockázatos dolog? Szerintem ennek nem sok köze van az anya korához.

2018. júl. 15. 00:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 A tudományos kutatások is statisztikákkal kezdődnek. Amit magam körül látok, az is ugyanez, statisztika. Csak mondjuk nem 10 ezer emberrel, hanem “csak” 50. De lényegében ugyanazt az eredményt kapom, mert elég kicsi az esély, hogy körülöttem csak olyan emberek élnek, akik ellent mondanának a statiszikáknak.
2018. júl. 16. 10:45
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, a 11-es válaszod merő önteltség. Te nem vagy tudós, nem végzel számításokat, az adataidat nem rendezed össze, nincs egy kutató csapat, akivel közösen dolgoznál, hanem csak mész a saját fejed után és ami a legfontosabb: nem olvasol szakirodalmat. Nem vagy benne a tudományos vérkeringésben, te csak egy laikus vagy, úgyhogy a véleményed annyit is ér. Hajlandó vagy elolvasni a linkelt cikket és magadtól is keresni ilyeneket, vagy inkább homokba dugod a fejed és mondod tovább, mint a papagáj?
2018. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

8

"Néha a gyerek szempontjából is néz kellene a dolgokat..."


Onnan néztük. Ezért nem vagyok egy korlátolt, ostoba liba, hogy a gyerekeimnek ne olyan anyjuk legyen.


Ja, 7-es válaszoló vagyok, és az előzőt is én írtam neked.


Anyámborogass.

2018. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

Ja oké, rendben van, ha te tutibiztos vagy benne, hogy 90 évesen is 20al fiatalabb leszel belül (mint most), és lesz a gyerekednek anyja, akkor jó.

Én sajnos nem látok a jövőbe, így úgy vállaltam gyereket, hogy legyen esélyem megérni az unokámat. Mondjuk veled biztos jobban jár, mert tutira lesz egy nyugdíjas nagymama, aki majd vigyáz rá. Csak nehogy a te példádat kövesse a gyerek, mert akkor aztán nem hogy dédi, de mama sem leszel.


És nem, nem vagyok hülye, csak látom a nagybátyámat, akit világ életében bántott, hogy az anyja 40 felett szülte, ciki volt neki, hogy mamának nézték az anyját az oviban meg a játszótéren, a papát elvitte a szíve (oké, tudom, ő nem volt se fitt se egészséges, csak egy falubeli tanárember, mi az neked), nm volt apja, a tesói töltötték be nála az apaszerepet (mármint havonta egyszer mikor találkoztak), a mamának nem volt már annyi türelme hozzá, a távolabbi ismerősei az én anyámra hitté (a bátyja feleségére), hogy az anyukája, mindig is rosszul érezte magát ezért.

De úgy irigyellek, hogy te tudod előre, hogy veled ilyen nem történhet. De tényleg.



8as voltam



(lassan már ott tartunk, aki huszonX évesen szülni mer, az lesz a felelőtlen....)

2018. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

#15 Ba szki, erről beszéltem. Ne csesztessük már egymást! Nem, kedves nyolcas, senki nem néz le téged és senki nem ítél el, mert fiatal anyuka vagy, nem kell ez az áldozat szerep. Nagyon csúnya érvelési módszer az üldözött szerepben tetszelgés. Te vagy az egyetlen, aki jó szándékba burkoltan fölényeskedik. Mégis kinek segítesz azzal, hogy te most bántod itt ezt a nőt? Menj és a húszas barátnőidnek duruzsolj, ne abban kelts bűntudatot, aki már nem tud változtatni a helyzetén.


Igen, igazad van, fiatalon jobb gyereket vállalni. De ha nem így jött össze akkor soha ne legyen? Harmincöt évesen minden nő méhére tegyünk pecsétet? Az kinek használ? Nem használ se a személyeknek se a társadalomnak. Csak biztatni szabad az ennyi idős nőket és férfiakat, mert őket is ez teszi boldoggá és hadd legyek egy kicsit haszonelvű: az ő gyerekük is értékes, nem mondhatunk le róluk.


A nagybátyád története kétségkívül érdekes és tanulságos, minden huszonévesnek a figyelmébe ajánlanám. De ha megkérdeznénk, hogy inkább meg se született volna mit mondana? Az nem válasz, hogy előbb jobb lett volna, mert az megvalósíthatatlan, nem lehet visszautazni az időben. Engem a valós megoldások érdekelnek, nem az ábrándozás. Abból kell kihozni a legjobbat, ami van, és ha későn születik meg a gyerek az mérföldekkel jobb megoldás, mint ha meg se születik.

2018. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

15

Köszönöm, hogy megmutattad, hogy a fatornyos faludban milyen szűkagyú emberek milyen sötétté nevelik a gyerekeiket is.


Szép példa volt, gratulálok!


Továbbra is csak magadat teszed nevetségessé.

2018. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Jézusom, nem olvastam el mindent, csak eddig a “90 éves” részig jutottam - ember, azért szerintem van különbség egy harmicas és egy 90 éves között. Amíg ilyen gyerekesen túlzó baromságokat mondasz, nehéz komolyan venni, akármit is írsz.
2018. júl. 16. 22:32
 18/21 anonim ***** válasza:
21%

Jézusom, nem olvastam el mindent, csak eddig a “90 éves” részig jutottam - ember, azért szerintem van különbség egy harmicas és egy 90 éves között. Amíg ilyen gyerekesen túlzó baromságokat mondasz, nehéz komolyan venni, akármit is írsz.


ad1. nem ártott volna, ha elolvasod a többit is, mert ezt éppenséggel a másik válaszadó írására reflektálva írtam...


ad2. én egy szóval nem írtam, hogy elítélem. Én azt írtam, hogy jobbnak tartom (ahogy szerintem kb mindenki) azt, ha fiatalabb korban sikerül.

És hogy nyilván nagyobb a kockázat egy idősebb nőnél. Minél idősebb, annál nagyobb a kockázat. Erre kutatások vannak, nem csak hasracsaptam.

Amúgy szerintem én sem szültem olyan kirívóan fiatalon, majdnem 26 voltam, mikor született a lányom.

Én azt nem értem meg, mikor valaki direkt így tervezi, és hirdeti, hogy ez így mennyire rendben van. Ezzel meg már hadd legyen jogom nem egyetérteni.

2018. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

kérdező. Most látom, hogy az előttem szólónak az a bizonyos válasza, amire reagáltam, törölve lett. Így értem, miért akadtál fenn a 90 éves szófordulaton.

Volt ott egy hsz, amiben 80 mondaton keresztül nekem esett a válaszoló, többek közt részletezve, hogy náluk mindenki 90-98 éves kort él meg. Erre válaszoltam neki.

2018. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért, mert megdöbbentően mások az életkilátások a két "tábor" között, és teljesen más az életvitel is.

Pl. tudsz-e arról, hogy aki nagyvárosban él és nem dohányzik, annak a várható élettartama +30 év a falusi dohányzóhoz képest? Ez kb. 40%-os élethosszkülönbség két ember közt. És ez az egész családra/populációra vonatkozik, ami a véleményalkotó környezetét jelenti.

De így van ez bármely más 1-2 tényező esetén is, pl. nem dohányzó egyetemet végzett és dohányzó 8 általánost végzett.

Teljesen természetes, hogy az életterveket, világképet, és AZ EGYES ÉLETSZAKASZOK HOSSZÁT az jelentősen befolyásolja, hogy milyenek az életkilátások és az életminőség, amivel az illető kalkulálhat.

Teljesen fölösleges olyan emberekkel konzultálni erről, akinek a hátteréről, társadalmi osztályáról, életviteléről semmit sem tudsz. Mert NEKI igenis késő 45 évesen szülni, másnak meg 55 évesen is idejében van.

Én pl. most láttam egy hirdetést, hogy vadásztanfolyam indul, és megtetszett és beiratkozok, ez nekem egy hétköznapi dolognak tűnik, budapesti 40-es nő vagyok és senki nem vadászik a környezetemben, azért megyek, mert teljesen új terület a számomra és ehhez lett kedvem. Ugyanúgy szembejött a botvívás edzés. Ez pl. mennyire általános? Most nyissak beszélgetést nem tudni kikkel a neten, hogy szerintük nekem mivel kéne töltenem az időmet olyan dologról, ami nekem természetes, de az emberek 95%-ának máshol, más életkörülmények között nem az, és mást tartanak hazsnosnak?:)

2018. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!