Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják most sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudják most sokan elviselni, hogy a párjuk nézné a foci VB-t? Miért játsszák sokan a hattyú halálát, ha a párjukat érdekli valami, őket meg nem?

Figyelt kérdés

Itt a foci VB (ennek kapcsán jutott eszembe a kérdés, de nem új jelenség), és sok nő ismerősöm egyből szenved, siránkozik, hogy jajj, a párja nézi azt a mocskot, és nem lehet elviselni. Anyám állandóan veszekszik apámmal, hogy kapcsolja már ki a tévét, barátnőm kábé átköltözött a másik szobába a párja mellől, és napi szinten sopánkodik nekem, hogy nem tudja elviselni, satöbbi.

Ugyanezt csinálják a pasik, mikor például kijön valami új mozifilm, ami tipikusan csajokat érdekel (pl. Szürke 50 árnyalata, vagy bármelyik romkom)


Ezekbe miért kell belehalni? :D

Mármint egyik oldalt se értem, mert az is túlélhető, hogy másfél-két órát olyannak foglalkozzak, ami engem nem annyira hoz lázba, de a páromat meg érdekli, másrészről meg az is túlélhető, hogy másfél óráig mással foglalkozunk, például amíg a párom focimeccset néz, én addig játszok vagy kutyát sétáltatok vagy valami, ill. amíg elmegy moziba, addig otthon olvasok vagy elmegyek én is a plázába körbenézni valamelyik boltban, stb.


Miért kell ilyen semmiségekből is szenvedést meg konfliktust generálni? Milyen kapcsolat az, ahol egy nyomorult meccs vagy film megnézése is feszültséget okoz? Komoly problémákat hogy tudnak így megoldani? Vagy épp ez az, hogy nincs elég komoly probléma és unatkoznak(?) és csinálnak maguknak valami feszkót? Vagy csak komolyan ennyire 0 a tűrőképessége és a kompromisszumkészsége ilyen sok embernek?


2018. jún. 20. 11:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kieg.: persze nem csak nőket nem érdekli a foci, és nem csak férfiakat nem érdeklik a csajos filmek, most csak nagy átlagban beszéltem, persze van ahol fordítva vannak a szerepek, de szerintem a lényegen nem változtat, érthető hogy milyen jelenségre gondolok.
2018. jún. 20. 11:40
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek...Ha valakit szeretsz, elviseled, hogy egy évben egyszer olyannal foglalkozik, ami téged esetleg kevésbé érdekel (ha meg ennyire nem bírod elviselni, nem kell olyannal összejönni, aki szereti). Szerintem az egész arra vezethető vissza, hogy nem tisztelik egymást az emberek, hiába vannak "kapcsolatban". Csak összejönnek a másikkal anélkül, hogy kialakulna egy mélyebb tisztelet és szeretet, ezért minden kis dolog irritálja őket, amit a másik csinál.
2018. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a foci VB-vel van így, bármi mással is lehet ilyen konfliktus.


Sok a hülye, önző ember, akinek nem való párkapcsolat.

2018. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
"Csak összejönnek a másikkal anélkül, hogy kialakulna egy mélyebb tisztelet és szeretet, ezért minden kis dolog irritálja őket, amit a másik csinál." - Így van, és mikor én azt mondom, hogy nem jó akárki, mert hozzám illő társat szeretnék, akkor jön a hiszti, hogy de miért nem adok esélyt minden próbálkozónak, azért, mert nem működik mindenki mindenkivel, és én ezt belátom, és inkább az elején azt mondom, hogy bocs, de nem egymást keressük...
2018. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt nézem a férjemmel, én is szeretem a focit (hajrá németek, 94 óta nekik szurkolok). Kerti sütögetés + meccs, ha átjönnek a barátok, ahol a csajok között is van olyan, akit érdekel.

Elárulom, én még az olimpiát is nézem (téli is, nyári is), éjszaka is fel szoktam kelni miatta.


Az utolsó bekezdésedben szerintem leírtad a lényeget. Sokan ezt túl drámázzák, egy hónapot 2 évente (van EB is, sokan azért is nyavajognak) ki lehet bírni, nem nagy dolog. Ahogy írtad is, addig lehet más programokat szervezni.

2018. jún. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Áhh nekem annyira érthetetlen ez. Én nő vagyok, követem a VB-t és az EB-t is. A páromat nem érdekli a foci, de vagy leül mellém nézni, és még el is tudja ismerni, hogy egy adott meccs érdekes volt, vagy ha épp nincs kedve, akkor fogja magát és mit tudom én, leül videojátékozni addig.

Ő inkább autóversenyeket néz, ami meg engem hagy hidegen, de én is néha leülök vele megnézni valami drift versenyt, és elismerem hogy látványos, ha meg nekiül Le Mansot nézni, akkor addig előveszek egy jó könyvet, és rákattanok.

Elképzelhetetlen nekem, hogy hogy lehet ilyen csip-csup dolgokon duzzogni meg összeveszni meg panaszkodni :D

Barátnőm sirámain is csak pislogtam, elhiszem, hogy valakit nem érdekel a foci, na de azért fizikai fájdalmat szerintem senkinek nem okoz, ha egy szobában tartózkodik egy tévével, amiben épp megy egy szerencsétlen focimeccs. Most még vuvuzela sincs, hogy irritálóan zümmögjön a tévé egész nap. :D

2018. jún. 20. 11:54
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Tudod kérdező, ezért van annyi válás, szakítás, mert nem tudják egyesek tolerálni a másik hobbiját, szórakozását, nincs kompromisszum, csak megy az egózás.


Én pl. utálom a focit, párom szereti. Míg ő nézi a meccset, én meg a sorozataimat nézem.

Az a baj a sok rinyáló személlyel, hogy nincs egyéb elfoglaltsága, amivel lefoglalná magát, hogy ne függne annyira a másiktól.

Plusz nagyon sok az éretlen ember, akik felnőttnek hiszik magukat, de tulajdonképpen még mindig egy kisgyerek szintjén vannak, sajnos.

2018. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Nálunk is én nézem a focit, BL, Bundesliga, EB, VB, tavaly Konföderációs Kupa. Ja és én is szintén német drukker. :)


Párom meg az autó- és motorversenyeket szereti, meg az amerikai focit és a teniszt. Na engem meg ezek nem érdekelnek, de nem balhézom, ha ezeket hasonlót néz, ahogy őt sem zavarja, ha én focit. Csinálok addig mást, elfoglalom magam.

Sokszor leül mellém, megnézi, most is nézünk néhány meccset együtt a VB alatt is. Előfordul az is, hogy én is nézem vele azt, amit ő szeret.

Nem csinálunk ebből gondot, nemcsak az a jó párkapcsolat, ahol mindent együtt csinálnak, ugyanaz a hobbi. Sőt, szerintem pont ettől lesz jobb, ha különböző dolgokat is szeretnek a felek.

2018. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom szereti nézni, sőt együtt megyünk drukkolni nagy kivetítős meccsnézésre, ahol a társaságunk fele szintén nő.

Szintén hajrá németek! :)

2018. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a választ. Engem mondjuk nem érdekel minden meccs, de kétnaponta megnézem. Az én feleségem egy büdös szót nem szól, csinál popcornt és vagy nézi velem a meccset ha érdekli (olykor még ki is akad a kihagyott helyzeteken), vagy laptopozik mellettem a kanapén.

Meg megkérdezi, hogy kell-e valami a konyhából vagy nem vagyok-e éhes...

2018. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!